Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez mennyire egészséges? Hogy...

Ez mennyire egészséges? Hogy vethetek véget neki?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, kóroan szorongok. Alapvetően a hétköznapokban kb 0 baráttal.


Egyetemről senkivel sem beszélek, sőt sokan szivatnak is, mert a szorongásomból adódó, a szivatásaik miatt a jelenlétükben megerősödő fizikai tünetek következtében azt hiszik meleg vagyok.


Plusz komoly kép zavarom van. Heti 5x járok konditeremben és így is kövérnek tekintem magamat, sőt az sem segít, hogy egyetemen amiatt is csúfolnak hogy direkt feszítem be a karjaimat, pedig csak szimplán olyan izmosak, hogy lehet látni minden rezzenést vagy éppen pihent állapotban is feszültnek nézki.



Na .... igen, ez volt a felvezetés.



Elkezdtem tinderezni és meglepődtem, de sikeres voltam/vagyok.


Lassú tanuló út volt, de exponenciálisan nőttek az eredményeim. Ahogy sikerült egy lánnyal átmennem facebookra, következő napon már hárommal. stb...


Ahogy sikerült megbeszélnem 1 találkozót, pár nappal később már 3at is egy nap.



Lényegében olyan sok lánnyal beszéltem le találkozót, hogy nem tudtam beiktatni őket a naptáramba így sokukkal azért hagytam abba a beszélgetést, mert nincs elég időm ennyi történet szálat követni és persze fizikailag találkozni mindegyikkel.


Ezt bonyolítva az első találkozásomon a lány kezdett belém szeretni, majd volt második találkozás és utána rettenetesen nehéz volt mentálisan elvarni a szállakat, hogy ne érezzem magamat k..csgnek.


Mindez extra komplexitást adott a dolgokhoz, hogy hogyan viszonyuljak azokhoz akikkel már találkoztam és nem folytatnám.



............



Az a legfurcsább, hogy 100%ban komoly kapcsolatot keresek és még meg is sértődök ha csak egyéjszakást vár el a másik ... csak pont hogy egy olyan szintű lányt keresek aki mellett tudnék maradni mondjuk hónapokig és ahogy látom, hogy ez nem lesz olyan véget vetek neki.


Vagy éppen találkozok az adott személlyel hogy gyakoroljak és következő esetben megnyerőbb legyek.


Kicsit olyan célorientáltsággal mint egy pszichopata, de engem rosszul érint amikor visszautasítanak vagy én valakit, sőt teljesen tisztában vagyok a morális problémákkal ezekkel kapcsolatban és zavarnak is.



...........


A másik meg, hogy IQ alapján a top 2%ban vagyok. Most egy mérnöki szakon vagyok ahol az első félévben mindenen átmentem kb semmi készüléssel. Akkor egésznap otthon feküdtem depresszíven és sorozatokat néztem, csak ZHk előtt tanultam 1-1,5 napot, kb mindig a nulláról.


Most is van, hogy basztatnak azért, mert pár dolgot laboron a diákból másolok le, mert "Nem tanult, tuti ki fog bukni". Itt az a vicces, hogy azért nem tudom, mert akkor találkozok először a dolgokkal mert nem járok előadásra és így is valószínűleg hamarabb megoldom a feladatokat mint a rossz akaróim.


Sőt sokszor már unatozva ülök és csak azért nem megyek el, mert 1 apró dolgon megakadok, amihez a tanár segítségét kérem, mert szó szerint semmit felkészültségem van. Ilyenkor meg én vagyok a semmit tevő senki.


.................


Elvileg a szorongásom visszavezethető az intelligemciámra, vagyis egyik volt pszichológusom ezt tette, ezért fejtettem ki a föntieket, meg hogy kicsit tisztább képet adjak a fusztráltságomról.


Mert bennem van, hogy meg akarom mutatni mindenkinek milyen okos vagyok és kb ekkor az a legrosszabb ha buta nicstelennek elkönyvelnek.


... ennek ellenére a saját magam pozítív elítélése meg abból, hogy mindent az utolsó pillanatra hagyok, nem készülök és úgy is átmegyek jó eredményekkel úgy hogy sokan elbuknak.


Analízis vizsgán is összesen 3 napot készültem és a tankörömből én mentem át egyedül azon a specifikus vizsgán, mert elvielg túl nehézre csinálták.


.................



Most meg olyan szinten lefoglalom magamat a lányokkal és a szociális képességeim fejesztésére, hogy már a "zsenialításom" is kezd elhagyni, azaz az idei első ZHra úgy akartam elmenni, hogy már most kimaxoltam majdnem a hiányzásaimat gyakorlatokon, egyetlen egy előadásra sem mentem be és 2 napot szántam a tanulásra, amiből csak kb 5 óra lett.


Így otthon számolva is csak kb pont hogy áttudtam volna menni, de nem mentem be a ZHra, mert nem akartam elbukni és elveszíteni azt a pici önbizalmamat is ami jelenleg bennem van.


---------------


Úgy veszem észre, hogy most először elégítem ki a szociális szükségleteimet és a hírtelen sikerem meggátolja, hogy bármi mással foglalkozzak, mert olyan szintű sikereim vannak, amik eddig lehetetlennek tűntek.


Félek hogyha megtalálom az "igazit" is úgy érzem majd hogy nem lesz elég és hírtelen realizálva azt, hogy nincs előttem cél öngyilkos leszek vagy kitudja mit csinálok.



Kicsit komplex a probléma, mert úgy érzem függő vagyok és nem tudok lemondani a csajozásról és arról a folyamatos dopamin áradatról amit 0-24es folyamatos flörtöléssel kapok és azt az önbizalom boostot amik olyan kommentek adnak tőlük, hogy "Nagyon vicces vagy", "k ..a jól nézel ki".


Úgy hogy eddig ez egy nem létező jelenség volt az életemben.


Meg az ha egy nulla készüléssel megírtam egy dolgozatot jobban mint a többség nem hozott igazi megkönyebbülést, mert ők ilyenkor csak azt látták hogy kaptam egy teljesen érhető osztálytatot, mert nyílván sokat készültem, nyílván többet mint ők.



A legviccesebb meg, soha sem tanultam matekot, mert mindig ez a "nem nagyon érdekel" stílusom volt plusz később kezdtem az egyetemet.


Ezért semmit sem tudtam kb szeptember első hetében amikor neki indultam a mérnöki szaknak ahol vagyok. 5 nap alatt a 0 ZHra úgy felkészültem, hogy azt sem tudtam hogy mi az abszolútérték jel úgy hogy összesen kb 10 órát tanultam elgjobb esetben.


Majd mindenen átmentem elsőre ilyen stílusban.


... de annyira zavart, hogy ezt valószínűleg soha senki sem fogja megtudni, mert nincsenek barátaim akiknek ezt elmondhatnám. Így nem kapom meg azt az önbizalom boostot amit most szerzek.


Így hogyan tudnék változtatni a szokásaimon. Ha nincs racionális motivációja a jutalomrendszeremnek hogy arra késztetsen hagyjam abba. Csak olyan szinten, hogy tudom jobb életem lesz ha változtatok... de az emberi agy nem így működik. Ösztönök vezérelnek, amik a kényelmes út fele vezérelnek, nem az objektíven racionális fele.



2019. márc. 18. 00:08
 1/10 A kérdező kommentje:

Kicsit úgy érzem magamat, mint egy céltalan pszichopata.


Meg az a legfurcsább, hogy amikor a barátaimmal töréneik valami rossz, csak azért hallgatom végig látszólagos érdekléssel, hogy nehogy rossz gondolataik legyenek róla vagy a velem való beszélgetést megszakítsák.


Igazán nem érdekelnek a nem engem érintő tragédiák.



Már gondoltam rá, hogy pszichopata vagyok, de pl.: a fenti dolgokra az előbb leírt elég durva meggondolásom nem érvényes hiszen nem fogok többször látni azokat a lányokat. Mégis rosszul érzem magamat.

2019. márc. 18. 00:20
 2/10 anonim ***** válasza:

Most mi a kérdés igazából? :)

ZH-s dolog: Ez tök jó, de azért ne félj bemenni megírni, ha valami meg majd nem megy úgyis rájössz, hogy lehet be kene járni vagy segítség kell. Ha megy nélküle, az is jó. Ha unatkozol dolgozz vagy hobbi stb.

Barátok: Ne akarj felvágni, próbálj érdeklődő lenni, kezdeményezz beszélgetéseket. Néha ha bejarsz órára ott is lehet barátkozni.

Csajok: ne hagyd abba, de ha látod, hogy nem fogott meg a lány és csak visszautasítanád inkább ne adj reményt, nem kell mindenkivel találkozni.

2019. márc. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Inkább a lány helyzet kezeléséről szól a kérdés. A többi inkább csak hogy egy számomra idegen ember is megértse valamennyire a helyzetemet és kontextust kapjon minden.


Meg az is bele kerüljön kicsit a számításokba hogyha abba hagynám lehet nem lenne célom és nem tudnám mit csinálnék, amit 1-2 mondat után nem biztos hogy rendesen megért akárki is aki megpróbál válaszolni.


Meg kicsit benne lehet, hogy jól eset pár dolgot kiírni és kicsit elkapott a hév, mert össze vagyok zavarodva és az oldal anonimítása miatt nem fog semmi baj érni ha túl őszinte vagyok.

2019. márc. 18. 00:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, tényleg kissé komplex, amit leírtál, de bizonyos szinten átérzem a helyzeted az önbizalomnövelés és a függőség szempontjából. Nekem sosem volt igazán szociális életem, az iskolában sokat csúfoltak, ezért nagyon önbizalomhiányos lettem. Így nem is igazán barátkoztam. 1-2 emberrel beszélgettem az iskolában, de szoros barátságot nem sikerült kialakítanom. A szorongás nálam is megjelent, fizikai tünetekkel együtt, ami másoknak is feltűnt sajnos.

Nem voltam sosem orvosnál, viszont valamilyen mentális betegség biztosan kialakult már nálam. Folyamatosan lehangolt voltam, az életem céltalannak láttam, rengeteget gondoltam öngyilkosságra. Az interneten viszont szereztem egy jó barátnőt, akivel évekig nagyon jól elvoltam. Ő is hasonló helyzetben volt mint én, jó volt vele megosztani az érzéseimet. Egy idő után elkezdtem fiúkat is megismerni. Sokat dícsértek, ami rengeteg önbizalmat adott. Amikor elkezdtem beszélni egy fiúval, úgy éreztem, hogy kezd minden rendbe jönni. Több fiúval ismerkedtem meg, és volt olyan, akivel egész nap írogattunk, még éjszaka is. Ez akkora boldogsággal töltött el. Hirtelen elkezdtem célokat kitűzni, motiváltnak éreztem magam. Olyan volt, mintha hirtelen minden értelmet nyert volna. Viszont úgy gondolom, hogy ez nem igazi boldogság volt. Nem is a személyekre függtem rá, hanem a figyelemre, amit kaptam. Nem tudtam betelni vele. A személyiségem rossz irányba változott. Nagyon önző lettem, és ha valami nem úgy történt, ahogy én azt elképzeltem, mérges lettem. Nagyon idegesítő lettem, és folyton jelentéktelen üzenetekkel bombáztam az embereket, akiket megismertem. Állandóan csak írogatni akartam, és folyamatosan öntöttem magamból a jelentéktelen hülyeségeimet. Persze megromlott a kapcsolatom azokkal, akiket megismertem, letiltottak, abbahagytuk a beszélgetést, én pedig szinte összetörtem belülről. Egyszer volt egy fiú, akibe szerelmes lettem. Legalábbis úgy éreztem. Már nem tudom, hogy létezik-e szerelem a számomra. Ő egyszerűen csak rengeteget foglalkozott velem, és úgy tűnt, hogy nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Éjjel-nappal írogattunk, és tudom, hogy nagyon gáz, de képtelen voltam bármibe is belefogni, folyamatosan csak chatelni akartam. Nem tudtam rávenni magam a tanulásra, takarításra. Volt, hogy szinte ki sem jöttem a szobámból, csak feküdtem egész nap az ágyban, és chateltem vele. Amikor először összevesztünk és letiltott, nagyon megijedtem, borzalmas ürességet éreztem. Neki volt egy exbarátnője, akivel végül újra összejött. Egyszerűen összetörtem, amikor végleg szakítottunk és napokig nem tudtam másra gondolni, csak arra, hogy megöljem magam. Borzalmasan üresnek éreztem magam, minden kilátástalan volt, és nem tudtam már ekkor kihez fordulni, mert az egyetlen internetes barátnőm is elfordult tőlem.

Egyszerűen megutáltam magam, nem tudom, hogy valaha tudok-e még normális kapcsolatot kialakítani. A legjobb internetes barátnőmmel sem beszélek már ugye. Igazából ő világosított fel, hogy mennyire megváltoztam. Már többször is írtam neki búcsúlevelet, és elege lett. Nagyon sokszor meg akartam már tenni... Jó lenne ismét barátokat szerezni, de egyszerűen kiállhatatlanná váltam. Mentálisan eléggé instabil vagyok. Most mégis elkezdtem beszélgetni valakivel, viszont már vele is összevesztem, és ő is megmondta, hogy én csak figyelemre vágyok. Amikor összevesztünk, akkor megrémültem, hogy egyedül maradok, és csak tudtam gondolni, hogy megöljem magam. Szerencsére kibékültünk, de talán nem érdemlem meg, hogy továbbra is szóba álljon velem.

Röviden összefoglalva csak figyelemre vágyok. Egyszerűen nem tudok betelni vele, és folyamatosan azt várom, hogy foglalkozzanak velem, és dícsérjenek. Ráfüggtem a Messengerre, és nekem mindig kell valakinek írogatnom, különben üresnek érzem magam. Már gondolkodtam rajta, hogy orvoshoz forduljak, viszont félek, hogy nem értene meg. Mindez csak az interneten történt. A valós életben a körülöttem lévő emberek nem látnak ebből semmit. Csak azt, hogy lehangolt vagyok.

Nagyon szeretnék változni, hogy végre tudjak normális barátokat szerezni, még ha csak az interneten is. Sajnos nem tudom, hogy hogyan lehetne kezelni ezeket a problémákat, de kicsit megnyugtat, hogy másnak is vannak hasonló dolgai, és most én is ki tudtam magamból adni, amit érzek. Nem egészen ugyanolyan a helyzetünk de teljes mértékben átérzem a függőségedet.

2019. márc. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kommenteket nem volt időm végigolvasni. Én több dolgot tudok javasolni, mert ha jól látom, akkor a fő probléma az, hogy magányos vagy és nincsenek barátaid. Illetve szorongsz, hogy elveszted az önmagadról kialakított képedet, miszerint te vagy a környéken a legokosabb.


1. Lépj be valami csoportba. Ez lehet valamelyik kör vagy ami jól esik. Pl. senior kör, labor

2. Korrepetáld az embereket, kezdj el korábban tanulni és segíts nekik megírni a házifeladatokat, beadandókat.

3. Tanuljatok közösen másokkal a zh-ra.

4. Jelentkezz valamelyik tanszékre gyakorlattartásra és TDK-ra.

5. Csinálj meg egyetem mellett egy okj-t és kezd el dolgozni valamit, mert struktúrát fog adni a napodnak.

6. Kezdj el mellette egy nem műszaki szakot (valamit, ahol nagyjából ugyanannyi fiú-lány van) és próbálj meg ott barátokat szerezni.


Alapból az emberek többsége kényelmes, nekem is volt első évben olyan szobatársam, aki 2-3 órákat tanult analízisra. De előbb-utóbb belefutsz valami olyan kihívásba, amit nem tudsz megugrani. Ez teljesen normális.

2019. márc. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"5 nap alatt a 0 ZHra úgy felkészültem, hogy azt sem tudtam hogy mi az abszolútérték jel"


Amúgy mi az abszolútértéket 2-3. osztályban tanultuk. Te hogy kerülted el több, mint 10 évig? Gondolom matekból érettségiztél, ott se jött elő?

2019. márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire jól megy a tanulás, akkor ne úgy oszd be az energiáidat, hogy azzal vagy boldog, hogy 0 tanulással is megírod a zh-t, hanem inkább fektesd másba azt a plusz energiát, ahogy egy korábbi válaszadó is írta, TDK-zz, vezess gyakorlatot, végezz közösségi-szakmai tevékenységet, esetleg tanulj új nyelveket. Ha csak a tanulással büszkélkedsz, és minimális tanulással végzed el, egyszer csak a többiek elhagynak, mert ez öntevékeny köri vezető, az nemzetközi kapcsolatokat ápol, ez a másik TDK-zik, a harmadik meg két éves szakmai tapasztalattal lesz pályakezdő. Akkor pedig már nem sokra fogsz menni az ellébecolt éveiddel, vagy az 5-ös diplomáddal, nagyon rossz érzés lesz rájönni, hogy mennyi mindent csinálhattál volna. Nem tudom egyébként tervben volt-e ez neked, hiszen még bőven van időd, de mindenképp tartsd ezt szem előtt.


A csajozáshoz annyit tudok hozzáfűzni, hogy szerintem sokkal nagyobb kihívás egy komoly kapcsolatot fenntartani, megismerni, megszeretni a másikat, a társat látni benne, alkalmazkodni, túljutni a nehezebb szakaszokon is, mint 20 lánnyal beszélgetni egyszerre olyan kezdetleges fázisban, amikor még mindenki csak a szépet mutatja magából, és az egész kapcsolat felületes. Abból a szempontból jó dolgod van, hogy sok lánynak bejössz, és még mersz is kezdeményezni, hogy ha találsz valakit, akit komolyan vennél, talán nagyobb esélyed van rögtön megszerezni, de ehhez nem az az út vezet, hogy párhuzamosan ismerkedsz annyi lánnyal, akit már nem is tudsz követni.


A legnagyobb eredmény szerintem nem az, ha bármit elérsz, amit csak kitűzöl magad elé, hanem ha annyira egyensúlyban vagy önmagaddal, hogy nincs szükséged a folyamatos bizonyításra, nem érzed úgy, hogy folyton tovább kell menni, mintha üldöznének, mert meg tudsz állni, és azt tudod mondani, hogy "megérkeztem".

2019. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

4# Igen, velem valószínűleg ez a helyzet. Csak én ahelyett hogy mindenkit bombáznék az üzenetekkel van egy fék bennem ami meggátolja, mert tudom hogy rossz vége lenne.


Ettől függetlenűl rettenetesen érzem magamat, ha nem kommunikálok valakivel folyamatosan.


6#

Igen jártam matek órára meg érettségiztem belőle, csak egész életemben 2es voltam belőle. A legvicesebb hogy fakra jártam félévet, ott 5ös voltam de a sima matekon továbbra is 2es.


Mert nem érdekelt. Csak az órán rám ragadt dolgokkal dolgoztam tzken.


Érettségi meg középszinten volt 78%osan. Előtte 2db érettségi feladatsort csináltam meg.


Plusz kimentem külföldre tanulni ahonnan haza jöttem 1 év után. Ott nem volt matekos tantárgyam, így egy év ki is maradt.


Szóval lazán lehet olyan szinten valaki :D Igaz az abszolútértéket lehet pont tudtam, de csak szemléltetésként írtam.



5-7#

Igen, tudom. Ez a racionális döntés. Amúgy tényleg köszönöm, jó ötleteket írtatok.

2019. márc. 18. 10:43
 9/10 anonim válasza:
Megkérdezhetem melyik egyetemre jársz? :) Szívesen barátkoznék veled, ugyanezt átéltem..
2019. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hányas az IQ-d?:)
2019. márc. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!