Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti milyen indokkal utasítanáto...

Ti milyen indokkal utasítanátok vissza a barátotok esküvői meghívását?

Figyelt kérdés

Gyerekkori barátom, de már csak látszat (évente egyszeri) kapcsolat van közöttünk, szóval se időt se pénzt nem akarok erre áldozni.

Általában a kendőzetlen őszinteség híve vagyok, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy azt mondom neki, hogy nincs kedvem menni. Ráadásul messze is lesz.



2019. márc. 31. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszi-puszi de nem tudok menni, családi ünnep miatt.

Küldünk valami jelképes ajándékot azért, sok boldogságot!

2019. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Akkor épp nem érsz rá.
2019. márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, a családi összejövetel jónak tűnik.

Addig én is eljutottam, hogy valami miért nem érek rá, de hogy mégis mit mondhatnék, mi miatt... arra nem volt ötletem.

2019. márc. 31. 19:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Pobt azon a héten mész külföldre nyaralni, természetesen màr ki van fizetve a szàllàs és a repülőút is.


Vagy ha olyan a munkád, akkor épp akkor lesz x rendezvény amire köteles vagy menni.

2019. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom a barátod azért hívott meg mert neki te még nagyon fontos vagy. Te viszont valami más miatt(féltékenység?) nem akarsz elmenni.


Férjem a gyerekkori barátaitól messze lakik, de mikor a szülövárosába utaznunk(kb 2 évente) össze jön a 4 fiu és mi a családjaik, és nagyon örülnek egymásnak. ?Evközben alig van kapcsolatuk, de az nem azt jelenti, hogy nem fontosak egymásnak.

2019. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Évente egyszer találkoztok, nem tök mindegy mit mondasz? Nem indokolnám, nem tudok elmenni, kész.
2019. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5-ös! Ezt kicsit túlgondoltad. Valójában az az igazi probléma, hogy miért nem építettem le a felesleges kapcsolataimat már évekkel ezelőtt. Vannak nekem is olyan barátaim, akiket a férjed kapcsán említettél, de ez a srác spec. nem ilyen.

6-os! Nem tudom elképzelni, hogy egyszerűen ennyit mondjak. Előbb mondanám azt, hogy nincs kedvem.

2019. márc. 31. 19:58
 8/12 anonim ***** válasza:
vagy ne mondj semmit, egyszerűen csak ne menj el
2019. márc. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem ezt tenném, de mivel messze van, szobákat is foglalnak a vendégeknek, úgyhogy ez biztos nem járható út. Nem szeretném, ha miattam feleslegesen fizetnék ki a szobát.
2019. márc. 31. 20:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jelezd nekik időben, hogy nem tudsz menni. Hogy milyen indokkal, az teljesen mindegy, az előzőek jókat írtak (családi összejövetel, nyaralás, céges rendezvény). Még ajándékot sem kell küldened, elég egy szép képeslap. Legalábbis nekem azt küldtek a távol élő rokonok, akik nem tudtak eljönni.
2019. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!