Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tudok tenni, ha az emberek...

Mit tudok tenni, ha az emberek nem tudják helyesen leírni a nevemet soha?

Figyelt kérdés

Olyan nevem van, amiből létezik "A-s" és "mentes" verzió, mint pl Nikolett-Nikoletta, hasonlók. Csak az enyémből nagyon ritka a "mentes" verzió, és nekem az van.


Mindenhol, ha kérdezik a nevem, és megmondom, akkor utána az "A-s" verziót írják mindenre.

- Egyetemen a jelenléti íven rendszeresen az A-s volt (nem is értem, Neptunból lementette a tanár, majd külön energiát fektetett bele minden héten, hogy átjavítsa)

- Rendőrségen tettem egyszer feljelentést, utána a levelezésben következetesen az A-s változatot használták, pedig az okmányaimat odaadtam a rendőrnek ottjártamkor. (Ráadásul a két keresztnevemet is fordított sorrendben használták...)

- Új munkahelyen kezdtem nemrég, most nézem, a weboldalunkra felkerültem, mint új munkatárs, de nyilván az A-s változatban (pedig itt is leadtam minden okmányom másolatát ugyebár)

- Orvosnál mindig az A-s kerül a leletekre, stb-re, pedig ott is adok okmányokat.

- Facebookon rendszeres, hogy az A-s verzióval szólítanak meg - mondjuk ott lehetNE kiírva becenév is legalább... na de a többi?

Stb... Mindenhol, ahol be kell mondani vagy ki kell tölteni a nevemet, mindig átjavítják. Ez csak pár gyors példa volt. :))


Ezt miért csinálják? Hogy jut eszébe valakinek "csak úgy" átjavítani egy másik ember nevét? Ez milyen dolog már, miért neveznek át valakit önkényesen? Vagy azt hiszik, hogy becenév van a személyimen?

Teljesen felfoghatatlan számomra.


Mit tudok csinálni? Mármint persze, mindig egyesével utánajárok a dolognak, megkeresem az illetékest, előadom a mondókám, lobogtatom a személyim, kérem a módosítást, bólogatok a "téééényleg? ilyen is vaaaan?" kérdésre, oké, de egy idő után már nagyon zsibbasztó.


Miért nem hiszik el még az érvényes okmányaimnak se, hogy az a nevem?

Tehetnék valamit, hogy nem is tudom, átmenjen az infó, hogy tényleg ez a nevem?


2019. ápr. 11. 14:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Off

Valaki elmagyarazna h egy teljesen anonim oldalon egy teljesen semleges kerdes alatt miert nem meritek elarulni a keresztneveteket?

Mi baj lenne belole?

Hogy megtudja vki h xy-nak hivnak?

En ezt komolyan nem értem

Én Barbara vagyok.látjátok? Nem tortent semmi baj

Nem tortek ram az ajtot,semmi!

Nagyon szomoru hogy ennyire fel mindenki mindenkitol hogy mar ezt is titkolnivalonak erezzuk


On

2019. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Barbika, és azt elmagyaráznád, miért kéne bárkinek is elmondania a nevét csak azért, mert neked olyan unalmas az életed, hogy nem tudsz nyugodtan aludni az éjjel, ha nem tudod meg?
2019. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!