Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti ebben az esetben sértve...

Ti ebben az esetben sértve éreznétek magatokat?

Figyelt kérdés
Ha barátnőitek akikkel összejártok születésnapra nem köszöntenének egy tábla csokoládéval sem? Most nme tudtam vacsosrára vagy cukrászdába hívni őket-rossz az anyagi helyzetem.A diplomálásom is sok pénzt elvesz.Üzenetben köszöntöttek,de egyiküknek se jutott eszébe,hogy legalább egy kis aprósággal felköszöntsön.Nem az ajándékon van a lényeg,inkább a figyelmességen,gesztuson.De ezek szerint ha nem vacsoráztatom vagy tortáztatom őket, akkor annyit is ér az egész...Mindegyiknek szép ajándékot vettem,bár az idén szűkösen voltam és elég nagy lemondásba,erőfeszítésbe került ajándékot venni.Közülük kettő annak ellenére is,hogy nem hívtam őket megfognak hívni a születésnapjukra.Heyles ha akkor azt mondom maradjunk az üzenetes köszöntéseknél mivel ők se köszöntöttek élőben és ajándékkal?

2019. ápr. 17. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon béna dolog ez tőled! Nincs mire megsértődnöd. Ha csinálsz egy szülinapi bulit, akkor joggal várhatod az ajándékokat a vendégeidtől, de ha te semmit nem nyújtasz, miért kéne adni?

Olyan ez, mint a gyerekzsúr. A tortáért, üdítőért, buliért cserébe kapnak ajándékot. De ha nincs szülinapi zsúr, a gyerekek sem visznek csak úgy ajándékot, ezt így illik. Ha nálatok ez a szokás, azt a néhány szelet sütit rászánhattad volna a barátnőidre, vagy sütöttél volna te magad!

2019. ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha az én barátnőm lennel és eddig mindig meghívtál volna a születésnapodat ünnepelni, de most nem, az jutna eszembe, hogy nem akarod ünnepelni.
2019. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Amint írtam nem álltam úgy anyagilag,hogy akár süssek is,meg vásárolgassak...te biztos mindig jól állsz anyagilag.Nem nagy ajándékot vártam,inkább azt,hogy megemlékezzenek,de ezek szerint nem vagyunk olyan jó barátok.
2019. ápr. 17. 11:09
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es igen lehet azt is gondolhatják.Egyikük tudja milyen helyzetben vagyok.A többinek nem mondtam,mert van aki ezt nem értené,meg szégyennek tartja ha valaki azt mondja nem áll jó anyagilag.Ő mindig jól állt,pumpolták is otthonró,munkában is tudtak neki segíteni-illetve szerezni neki.
2019. ápr. 17. 11:11
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Irigy vagy és sértődős, nem lehetsz valami jó barátnő....
2019. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy,csak összejöttek a dolgok,de ilyeneknek hiába magyarázkodok,te se lehetsz jó barát/barátnő ha ítélkezel
2019. ápr. 17. 11:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyira lényeges az az ajándék? Nekem van két ismerősöm is, akiket én mindig megköszöntök a születésnapjukon. Virág, ajándék- nekem fontos, hogy adjak nekik. Soha az életben nem kaptam meg tőlük semmit. De nem zavar. Nem azért ajándékozok, hogy bármit is kapjak cserébe.
2019. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

".Nem nagy ajándékot vártam,inkább azt,hogy megemlékezzenek,"


Az megvolt, nem? Üzenetben köszöntöttek, azt írtad.

2019. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es: van igazság benne amit írsz.Valójában nem az ajándék inkább a figyelmesség.
2019. ápr. 17. 11:38
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Ez azért nem ilyen fekete-fehér. Hiába nem lehet elvárni, vannak dolgok, amik maguktól megtörténnek egy barátságban, anélkül hogy el kéne várni. Azért barátság, mert vannak benne szép események, amiket senki sem kér a másiktól, mégis kapja. Ha téged kicsit is ismernek a barátaid, tudják, hogy szereted az apró meglepiket. Tudják, hogy jól esne neked, tudják, hogy te magad is időt, energiát, pénzt áldozol az ő ajándékaikra, csak letojják mindezt. Azt is tudják, hogy minden évben rendesen megtartod a szülinapodat és azt is, hogy most miért nem megy. Akinek nem mondtad konkrétan, az is könnyen rájöhet. Ilyenkor derül ki, kik az igazi barátok. Eleg egyszer eltűnni egy kicsit a szemek elől, nem fognak keresni, akiknek nem vagy fontos. Nem fogják megkérdezni, hogy jól vagy e, beteg vagy e, vagy csak el vagy havazva? Volna e szükseged segítségre, stb.
2019. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!