Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért akarnak sokan olyanok...

Miért akarnak sokan olyanok lenni mint én? És mi ez a nagy kereslet irántam?

Figyelt kérdés

Mostanság volt időm sokat gondolkozni (amúgy is szeretek így eltűnődni a dolgokon) és arra jöttem rá, hogy nagyon sokan adnak a véleményemre, keresik a társaságom és valamilyen szinten olyanok akarnak lenni mint én. Egyfajta mini "influencer" mivel igaziból se nem vagyok híres meg nem is vagyok annyira közösségi életet élő. A szűk baráti körömben veszem ezt észre és egy ideje egy facebook csoportban vagyok aktívabb tag. Tehát kommentelgetek és kifejtem a véleményemet dolgokról. Tegnap este is 3 poszt alá kommenteltem és vitáztam és mindegyiken 20-40 likeok vannak ami nekem nagyon sok! És itt nem egy kép van kirakva meg a kockás hasam hanem az "agyam" csak egyszerűen leírtam amit gondolok és aki belekötött azzal veszekedtem, de még voltak emberek akik "megvédtek".

Meg sokan bejelölnek, írnak, hogy tetszett amit írtam és "kiosztottam" a poszt íróját, meg ilyenek. Nekem ez nagyon új és szokatlan mert engem mindig elnyomtak és mondták "nem vagyok vicces" meg "senki se fog szeretni" és "unalmas vagyok" meg hasonlók. Aztán változnak az idők vagy nem tudom de teljesen más visszajelzéseket kapok mostanában..

De ezeknek hátránya is van, mondjuk ezeknél a posztoknál is láttam a saját szavaimat visszaköszönni és sajátjaként feltüntette.. Ilyenkor néha szúrkálva alá kommentelek, hogy "mintha hallottam volna ezt már valahol" :D

És ez zavar, suliban is sokszor valamit mondok a haveroknak vagy így bárkivel akivel beszélek és ő hangosan kimondja és mindenki röhög. Tehát plagizálnak és lopják az ötleteimet, szófordulataimat, szavaimat stb. Pedig én egy tök visszafogott, csendes, nyugodt gyerek vagyok. Nem értem miért akarnak olyanok lenni mint én, vagyis legalább a belsőm sok embernek tetszik amit szintén nem tudok hova rakni...

Tehát igaziból elég trükkös a kérdés de próbálom megmondani nagyjából mit nem értek és mire keresem a választ :D Először erre a változásra, arra, hogy miért akarnak olyanok lenni mint én vagy szeretnek ennyien, meg hogyan védjem ki ezeket a lopásokat, hogy úgymond ha már van ez a "tehetségem" vagy mi akkor azt kihasználva több barátra, ismerősre, emberekre tegyek szert. Sokaknak adtam már jó tanácsokat és lett sikeresebb az élete, sokan hallgatnak rám és sokan megbíznak bennem, ennek nagyon örülök csak eddig még én magam soha nem "használtam" ezeket az előnyeimet, mindig másnak segítettem, most szeretnék magamon. Ezt hogy lehetne?

19/F



2019. ápr. 28. 15:16
1 2
 1/13 Thispain ***** válasza:
84%
Valószínűleg a kommenteiddel sokan egyetértenek. Azt, hogy szófordulataidat használják, nemigen tudod megakadályozzni.
2019. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
te valahol nagyon el vagy tevedve. latszik rajtad, h elnyomtak. ha en kommentelek is jon ra like, az en szovegeimet is "lopjak" ahogy en is masokat. nincs semmilyen isten adta tehetseged sem nem vagy mini influencer. azt sem tudom mit lehetne irni, annyira wtf az egesz ami a fejedben el. szerintem ne kezdj el mini hiressegkent vagy uj gandhikent gondolni magadra, csak mert egy facebook csoportban likeoltak a kommenteidet, mert hamar pofara fogsz esni. marmint erted, kb olyan, mintha en istenkent tekintenek magamra, mert koszont nekem a boltba az elado. erted, tok alap dolog, minden masodik embernek koszon, megsem hiszem azt, h most akkor oda van ertem es leborul a labaim ele.
2019. ápr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy sokan egyetértenek veled egyáltalán nem jelenti azt, hogy olyanok akarnak lenni, mint te..ez csak annyit jelent, hogy bizonyos esetekben jó meglátásaid vannak és vannak akik hasonlóan gondolkoznak mint te. Ugyanez igaz arra, ha valaki valahol leírja azt amit te már korábban. Ez nem tehetség :D kicsit nagyképűnek tűnik, ahogy ezt leírtad. Attól még, hogy mások is egy véleményen vannak veled, nem plagizálnak (véleményre ezt nem is lehet mondani), nem lopják az ötleteidet (nagyon nagy a valószínűsége, hogy ami neked eszedbe jut az másnak is), és nem is leszel világot megváltó bölcs. Ha azt gondolod, hogy jó meglátásaid vannak, akkor válassz olyan szakmát, ahol ezt kamatoztatni tudod.
2019. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát gondolom, csak fura ez nekem. Nem akarom megakadályozni csak sokszor olyan érzés mintha magammal beszélgetnék :D Meg az én egyéni szavaimat idézgetik stb

Nem én tekintek így magamra, ezért van sokszor macskakörömben a dolog mert én nem így gondolom, ezek átvitt értelemben értendő dolgok. Mások tartanak annak és erről énis ugyan annyira meg vagyok lepődve mint te... Itt nem csak szimpla köszönésről van szó, mert ők jönnek és akarnak velem beszélgetni. Aminek én örülök félre ne értsétek, de ez eddig csak neten ment, valószínűleg mert ott több emberhez eljut a mondanivalóm. Én nem lopom mások szövegét, vagyis van egy adott szókincsem és azt használom, esetleg filmes idézeteket vagy szállóigéket idézgetek de amúgy nem ez jellemző, hogy én másoktól lopkodok és más véleményét sajátomként adom elő.. Lehet nálad így van hát hajrá :) Nem vagyok elszállva magamtól, akkor nem merültek volna fel bennem ezek a kérdések, és nem érdekelne az egész csak "úsznék a sikerben" :D De ez nem egészen így van, szimplán érdeklek másokat, nem ez a rajongási szint.

Persze biztos, csak vannak screenshotjaim is ahol még a csaj likeolja is amit írok majd leírja ugyan azt kb átfogalmazva és ő több figyelmet kap mert lány :D (azért ez plagizálás valljuk be, más tollával ékeskedni) Meg ilyenek, ezek azért rosszul esnek. Persze, értem mire gondolsz biztos más is hasonló véleményen van mint én (bár általában nem nagyon látok ÉN ilyet, és ezért írom le. Aztán lehet ha én is találnék ilyet akkor csak likeolnám és írnék alá) Ez nem nagyképűség, ez az igazság, leírhattam volna köntörfalazva is de annak semmi értelme, mert akkor belekérdeztek és leírjátok "hát ennyiből nem lehet megmondani" de tudom, nektek soha semmi sem jó, mindig mindenbe IS beletudtok kötni :) Pl. milyen szakmát?

2019. ápr. 28. 16:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De ezeknek hátránya is van, mondjuk ezeknél a posztoknál is láttam a saját szavaimat visszaköszönni és sajátjaként feltüntette.. Ilyenkor néha szúrkálva alá kommentelek, hogy "mintha hallottam volna ezt már valahol" :D


Nekem itt tűnt fel, hogy szerintem neked eszedbe se jut, hogy más ugyanazt gondolhatja, mint te. Nálunk egész osztályok beszéltek ugyanolyan stílusban, mert minden szófordulat, vagy poén végigsöpört az iskolán, és senkit nem érdekelt.


Megértem amúgy, hogy ez neked új cucc, én is szeretem, ha írok valami poénosat, és az több embernek is tetszik, eskü az első olyan posztom le van mentve, ahol 500-nál több like-ot kaptam... Csak senkit se érdekel.

Nem vagyok mini influencer, nem lettem okosabb a többieknél,- és ez így van jól. Tanácsokért hozzám is sokan fordulnak, de ezzel is vigyázz. Nagyon sok oldalról kell ám nézni a dolgokat, és van olyan tanács, ami akár rosszul is elsülhet... Én már inkább csak meghallgatom az embereket. Én is találok ki szóvirágokat, beszólásokat, de én örülök, ha más is használja. Ha Vavyan Fable nem lenne, a szókincsem fele sivár szr lenne...

Az, hogy szeretnéd, hogy elismerjenek, nem baj, és nyugodtan kutass utána, ahol,- ha annyira jók a szövegeid,- akkor tudod érvényesíteni. Kezdj el írni, vagy bármi. De mindig maradj a földön.

2019. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na akkor hasonlítunk, csak én akarok ezzel kezdeni valamit mert bennem ez még csak most realizálódott, hogy ilyen vagyok. Fiatal vagyok és igen, ez új nekem. Most vagyok abban a korban ahol ki akarom találni mihez akarok kezdeni és ezért is gondolkoztam el sok mindenen. Az írást is szeretem. Szóval ismerem magamat, csak még nem tudom ezekkel mihez kezdjek :D

Szeretném kamatoztatni az előnyeimet és azokat erőltetni, nyilván nem jégkorongozónak akarok menni mert utálom a hideget és a fizikumom sincs meg. Abból kell gazdálkodni amim van. Csak még elég ködös minden

2019. ápr. 28. 16:26
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
nem azt cafolta meg senki, h ezek nem tortentek volna meg veled. inkabb azt, h te ezeket nem jol ertelmezed. egy olyan szuron at nezed a vilagot ahol mindenki toled lop es teged imad. hiaba nem te mondod magadrol, h mindenki rad figyel, de azt mondod, h ugy erzekeled, mintha rad figyelnenek. es pont ebbe a hibaba szoktak esni a hozzad hasonlo szereny onnizalmu csendes emberek. kovetelik a figyelmet szinte. pont ugy, mint aki eljezd mondjuk kondizni es utana azt hidzi, h mindenki az izmait bamulja meg elismeri, h milyen izmos, oedig senki le se... ha erted mire celzok. szovak tenyleg, ne nevettesd ki magad. :D ugy latom neked tenyleg nagyon uj meg az erzes, ha valaki figyel rad vagy elismeri amit irsz. veled soha sem torodtek?xD
2019. ápr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, jaj. Nagyon mélyen vagy az erdőben. Az, hogy te nem látod, hogy más is ír hasonló kommentet, az nem jelenti azt, hogy az adott dolog csak a te fejedben fordult meg. Nekem még mindig nagyon fura, ahogy ezt az egészet előadod, és minden kommenteddel egyre furább lesz. És félre ne érts nem megsérteni akarlak. De azzal azért tisztában kell legyél, hogy azok, akiket nagy bölcsként és szellemi vezetőként tartanak számon, nem úgy kezdték a karrierjüket, hogy kaptak 20-30 likeot egy közösségi oldalon egy véleményükre. Annál azért kicsit több kell, mint hogy egyet értsenek veled emberek. Nekem is mindenről megvan a véleményem és nagyon sokszor tudok olyan dolgot mondani, ami elgondolkoztatja az embereket és teljes mértékben egyetértenek velem, rengetegszer kérik ki a véleményemet, mégsem hiszem azt, hogy mekkora jó vagyok. Egyszerűen olyan a gondolkodásmódom amilyen, és ezzel nagyon sokan azonosulni tudnak. Ennyi a történet. Azt pedig Nem tudom milyen jellegű témákban fejtetted ki a véleményed, hogy ilyen “tehetségesnek” érzed magad, úgyhogy így nem nagyon tudok konkrét szakmát javasolni.
2019. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
en inkabb terapiat javasolnek neki, nem szakmat. aki ennyire kulonlegelesnek hiszi magat annak komoly onertekelis problemai lehetnek es a kudarcot sem vieli jol. az ilyen emberekbol valnak az orokos almodozok, akik nagy csendessgukben sikerrol fantazialnak es kimagaslo embernek tartjak magukat mikozbe 4 oraban takaritjak a wct.
2019. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Odáig olvastam, hogy 20-40 lájk. Igen, öcsém te a mérhetetlen élettapasztalatoddal és tudásoddal vezeted a vakokat...
2019. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!