Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért akarnak sokan olyanok...

Miért akarnak sokan olyanok lenni mint én? És mi ez a nagy kereslet irántam?

Figyelt kérdés

Mostanság volt időm sokat gondolkozni (amúgy is szeretek így eltűnődni a dolgokon) és arra jöttem rá, hogy nagyon sokan adnak a véleményemre, keresik a társaságom és valamilyen szinten olyanok akarnak lenni mint én. Egyfajta mini "influencer" mivel igaziból se nem vagyok híres meg nem is vagyok annyira közösségi életet élő. A szűk baráti körömben veszem ezt észre és egy ideje egy facebook csoportban vagyok aktívabb tag. Tehát kommentelgetek és kifejtem a véleményemet dolgokról. Tegnap este is 3 poszt alá kommenteltem és vitáztam és mindegyiken 20-40 likeok vannak ami nekem nagyon sok! És itt nem egy kép van kirakva meg a kockás hasam hanem az "agyam" csak egyszerűen leírtam amit gondolok és aki belekötött azzal veszekedtem, de még voltak emberek akik "megvédtek".

Meg sokan bejelölnek, írnak, hogy tetszett amit írtam és "kiosztottam" a poszt íróját, meg ilyenek. Nekem ez nagyon új és szokatlan mert engem mindig elnyomtak és mondták "nem vagyok vicces" meg "senki se fog szeretni" és "unalmas vagyok" meg hasonlók. Aztán változnak az idők vagy nem tudom de teljesen más visszajelzéseket kapok mostanában..

De ezeknek hátránya is van, mondjuk ezeknél a posztoknál is láttam a saját szavaimat visszaköszönni és sajátjaként feltüntette.. Ilyenkor néha szúrkálva alá kommentelek, hogy "mintha hallottam volna ezt már valahol" :D

És ez zavar, suliban is sokszor valamit mondok a haveroknak vagy így bárkivel akivel beszélek és ő hangosan kimondja és mindenki röhög. Tehát plagizálnak és lopják az ötleteimet, szófordulataimat, szavaimat stb. Pedig én egy tök visszafogott, csendes, nyugodt gyerek vagyok. Nem értem miért akarnak olyanok lenni mint én, vagyis legalább a belsőm sok embernek tetszik amit szintén nem tudok hova rakni...

Tehát igaziból elég trükkös a kérdés de próbálom megmondani nagyjából mit nem értek és mire keresem a választ :D Először erre a változásra, arra, hogy miért akarnak olyanok lenni mint én vagy szeretnek ennyien, meg hogyan védjem ki ezeket a lopásokat, hogy úgymond ha már van ez a "tehetségem" vagy mi akkor azt kihasználva több barátra, ismerősre, emberekre tegyek szert. Sokaknak adtam már jó tanácsokat és lett sikeresebb az élete, sokan hallgatnak rám és sokan megbíznak bennem, ennek nagyon örülök csak eddig még én magam soha nem "használtam" ezeket az előnyeimet, mindig másnak segítettem, most szeretnék magamon. Ezt hogy lehetne?

19/F



2019. ápr. 28. 15:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyet érteni veled akkor is lehet,ha mindketten tudunk valamit...te azt mondod,hogy 2+2=4 én meg azt mondom,hogy úgy van. Ennyi.
2019. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Kiforgatjátok a szavaimat és kitaláltok hülyeségeket, így semmi értelme az egésznek.

Köszönöm azoknak akik értelmesen hozzászóltak, és akik írtak, miattuk megérte kirakni ezt.

2019. ápr. 28. 19:01
 13/13 anonim ***** válasza:
El vagy tévedve, ha 20-40 lájktól influencernek hiszed magadat. Egyáltalán tudod mi az hogy influencer? Aki abból csinál pénzt, hogy semmit nem csinál, csak osztja az észt. Régen éhen haltak volna, most viszont elég sok ember van aki nem tud mit kezdeni az életével, és ezekre lehet hatni. Viszont. Én is aktív vagyok több csoportban, értelmes posztokra is szoktam kapni jóval több reakciót. De azt is nézd, hogy hány fős csoportra jár a 40 lájk. Ha egy 4-6 ezresre, akkor az csak 1 százalék, vagy annyi se. Azzal nem influencer vagy, csak mondtál egy okosat. Ha egy 100 fős csoportról van szó, akkor hamarabb elhiszem hogy influencer vagy. De ne ebből akarj megélni, mert ez sose biztos pont. Látod a médiában hogy egy rossz megjegyzés, és az észnélküli liberalizmus kikiált a nők jogaiba tiprónak, vagy rasszistának, és úgy elásnak hogy onnan esélyed nincs visszatérni. Én ebben a világban inkább tényleges tudásra törekszek, amire szüksége van az embereknek, de nem tudja mindenki megtanulni, szóval inkább megfizetik.
2019. ápr. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!