Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 18-25 évesek, mi a véleményete...

18-25 évesek, mi a véleményetek a közösségi oldalakról?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei, hátrányai? Akkor volt jobb mikor még nem volt, vagy most? Milyen hatással van a társkeresésre?

2019. máj. 11. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem régen sokkal jobb volt. Az emberek összetartottak. Bizalmi kapcsolatok jöttek létre. A párkapcsolat létrehozása is könnyebb volt sokkal. Mert nem voltak hatalmi játszmák,egymás kihasználása. Manapság meg mi van? Felszínes érdek emberi kapcsolatok. Az a cél hogy ki a jobb és kit lehet legkönnyebben kihasználni. A pártalálás is könnyebb volt mert nem voltak nagy elvárások a 2 nemtől.
2019. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Az első leírta a szokás baromságot, a "régen minden jobb volt".
2019. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Volt Fosbúkom. Bő 2 hónap után megszűntettem, mert folyton tiltott és felfüggesztett. Azóta semmi.
2019. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

“Az első leírta a szokás baromságot, a "régen minden jobb volt".”

Voltak dolgok, amelyek jobbak voltak.

2019. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

ahogy minden korban

az komoly, hogy már a fgiatalok se élvezik a saját korukat.

2019. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

2006-7 környékén már azért népszerű volt az Iwiw meg MSN, tehát egy 18 éves a közösségi oldalak előtti világra legfeljebb gyerekkorában emlékszik. De egy 25 éves is legkésőbb gimiben valamikor csatlakozott a közösségi oldalak valamelyikéhez.


Az előnyök egyértelműek, akárkivel szinte akárhol tudok kommunikálni, ráadásul ingyen.


Hátrány: Hogy begyűjtik az adataidat, te emberként pedig manipulálható vagy.

2019. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
a gyakori is egy közösségi oldal
2019. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem egy pozitív dolog, ha tudjuk, hogy kell használni.

Én pl közösségi oldalak által ismertem meg a mostani levelezőtársamat és egy másik lányt, akivel belekezdtem egy projektbe.

Amíg valaki helyén tudja kezelni (nem válik függővé, nem oszt meg olyat, amit nem kéne, nem verik át, stb), addig nincs veszélye. Elsősorban a szülőknek kell megtanítani a gyereküket, hogy mit tehet egy ilyen oldalon, és mik az árnyoldalai.

Nem tudom, milyen volt, amikor még nem volt. A szüleim szerint jó dolog, hogy vannak, mert bár lehetnek káros hatásai, de sok mindenben segít.

A társkeresést annyira befolyásolja, amennyire az adott személy engedni, szerintem. Én nem keresek neten társat, mert nem hiszek ebben, így az enyémet például kicsit se.

18/L

2019. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem régen sokkal jobb volt."

Harmincasként mondom, hogy nem, nem volt jobb. Ez a "bezzeg régen" azoknak szokott a kedvenc szövege lenni, akik a mai világban valamiért nem érzik jól magukat, mert alacsony az önbizalmuk vagy valami nem jött össze az életben, bezzeg a fejükben létező, elképzelt 1990-es években vagy 1960-as években vagy 1800-as években annak képzelik magukat, akinek akarják. A valódi 1990-es években ugyanígy ülnél a seggeden és méláznál, hogy mennyivel jobb lehetett 1970-ben.


"A párkapcsolat létrehozása is könnyebb volt sokkal. Mert nem voltak hatalmi játszmák,egymás kihasználása."

Igen, persze, amikor Thackeray megírta a Hiúság vásárát 1847-ben, akkor a mindenkit kihasználó, gátlástalanul felfelé kapaszkodó Becky Sharp alakja azért volt érdekes annyi ember számára, mert korábban soha, senki nem hallott ilyen emberről :D

2019. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bevallom az őszintét van mint mindennek pozitív és negatív oldala. A negatív oldala az, hogy tulajdonképpen a közösségi oldalakra, ha te megosztasz valami emberi dolgot (értem itt ez alatt, hogy nem tökéletes profilkép vagy akármilyen emberi hibát) akkor az emberek vagy elítélnek, vagy hülyének néznek pedig legbelül tudják hogy ők is emberek, elkövetik ugyan ezt a hibát csak nem merik megosztani. Szóval a közösségi oldalon az emberek csakis a tökéletes dolgokat osszák meg és ha valaki e szerint él, az nagyon rossz szokássá válik, mivel olyan dolgok miatt fogja magát hibáztatni ami amúgy valós és reális emberi dolog. Ez nem azt jelenti hogy most az ember ossza meg a hibáit mert nem, de a túlságos "tökéletesség" képmutatás felé hajlik az egész. A pozitív oldala, hogy igen ha az embernek van kellő önbizalma,önértékelése, akkor könnyebb párt találni maga mellé, vagyis jelentkezőket...stb 21/F
2019. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!