Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ismersz olyan embert, akinek...

Ismersz olyan embert, akinek megromlott a kapcsolata a régi ismerőseivel azért, mert az illető közben kitört az átlagból?

Figyelt kérdés

Ismersz olyan embert, akinek sok irigyese lett azért, mert idővel felkapaszkodta magát és jól él, míg a régi környezete szegény vagy átlagos? Lehúzták ezért a szülők, régi barátok, testvérek? Féltékenyek lettek rá, elkezdték bizonyos emberek fúrni őt emiatt, vagy szerinted ilyen nem nagyon történik meg?

Egyáltalán mit érezhet egy olyan ember, aki a környezetéhez képest meggazdagodik, kitör onnan, és évek múltán rájön, hogy már nem sok közös témája van a régiekkel? Vagy hogy érzi magát az, aki egyszerűség jegyében neveli a gyerekeit, hogy ne akarjanak sokat, ne legyenek törtetőek, a gyerek mégis azon ügyködik folyamatosan, hogy legyen neki egyre több, és jó úton is halad? Hogy érzi magát az a szülő, akinek a gyereke tízszer annyit keres 30 évesen, mint az apja 60 évesen?


2019. máj. 15. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ilyen ember vagyok, kitörtem a szegénységből, kitörtem a kis faluból, ahol felnőttem és minden régi kapcsolatom megszakadt. Viszont nem azért szakadtak meg, mert irigykedtek rám (bár ment mindenféle hülye pletyka a faluban, szóval irigyes is biztos akadt, hiszen valaki csak elkezdett baromságokat terjeszteni.. mondjuk annyira nem érdekelt, hogy utánajárjak) vagy mert keresztbe akartak nekem tenni, hanem mert annyira eltávolodtunk egymástól az eltérő életutunk miatt, hogy nem maradt bennünk semmi közös. Ha 1-2 évente véletlenül összefutunk, akkor sem tudunk miről beszélgetni, mert amíg nekem folyamatosan változik az életem, folyamatosan új ingerek érnek, folyamatosan fejlődök, addig ők ugyanúgy élnek, mint 5-10 évvel ezelőtt és nem is vágynak ennél többre. Egyáltalán nem is sajnálom ezeket a kapcsolatokat, az emberek életszakaszonként jönnek-mennek, ez a természetes. Az a kevés igazi barátom, akikkel az évek során megismerkedtem és akik tényleg fontosak számomra, pedig a mai napig az életem részei.
2019. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek, pl. magamat. :) Nem mondhatnám, hogy megromlott, inkább fokozatosan kihűlt. Nem akarok és nem is lehet megfelelni mindenkinek, ez természetes.

"évek múltán rájön, hogy már nem sok közös témája van a régiekkel?" - És ez nem is baj. Nem az az életcélom, hogy én legyek a világ legnépszerűbb embere. Akik fontosak számomra, azok szeretnek - ennyi nekem pont elég.

2019. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokkal jobban élünk mint a férjem szülei, de mégis van miről beszélgetnünk. Szerencsére elfogadóak.
2019. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És hogy kezelitek a családdal való kapcsolatotokat? Mikor mondjuk az ember egyik szülője féltékenykedik és próbál lehúzni? Vagy mikor egyszerűen nem hajlandóak az érdemeket elismerni? Én úgy látom, ilyen esetben a rokonok inkább irigyek és rosszindulatúak, beszólogatóak lesznek, semmint büszkék. Vagy lehúzósak és kihasználóak.


Hogy kezelnétek egy olyan helyzetet, ha a régi ismerősökkel folyamatosan kihűl a kapcsolat, újak meg nem jönnek? Egy tanult és jobbmódú ember sokkal nehezebben talál magához valót, mint a szegényebb vagy egyszerűbb emberek. Egyszerűen a jómódú vagy tanult embereket (bármelyik lehet a kettő közül, akár mindkettő egyszerre), őket más problémák foglalkoztatják, mint a szegényebbeket.

2019. máj. 15. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
A családról nem tudok nyilatkozni, bántalmazó, elnyomó, alkoholista, egyszóval borzasztó családban nőttem fel, megszakítottam velük minden kapcsolatot érettségi után. Mondjuk a szememben egy rokon semmiben sem különbözik bárki mástól és csak azért, mert van egy vérségi kötelék még nem nézek el nekik több dolgot, mint bárki másnak. Semmi problémám azzal, hogy eltávolítsak bármilyen mérgező személyt az életemből, rokon vagy sem. Ha a régi ismerőseim helyett nem jöttek volna újak (amit nagyon nehezen tudok elképzelni, a régi ismerősökön kívül majdnem minden életszakaszomból maradtak tartós barátságaim), akkor is szívesebben tölteném az életem egyedül, mint olyan társaságban, amihez nem köt semmi. Jól bírom a magányt, sokszor költöztem egyedül, ebből 2x más-más országba is, eltartott egy darabig, amíg megtaláltam a nekem való társaságot, de mindenhol sikerült.
2019. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!