Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van itt kőműves? Egy régi...

Van itt kőműves? Egy régi sírkő renoválásáról lennének kérdéseim. Nem kell, hogy sírköves legyen az illető.

Figyelt kérdés

Egy régi sírkőnek leborult a fejköve.

A sír nyitott volt, mármint föld/virágok voltak benne.

Ezt szeretném lezáratni úgy, hogy nem csináltatnék egy komplett új sírkövet, mivel az alja, a keret rendben van.

Csak a tetejére kellene kiönteni egy megadott méretű betonlapot, meg arra valami olyan "fejkövet", nem tudom, mi a neve, amit nem tud felborítani egy vihar.

Tehát inkább valami kocka formájút, vagy fekvőt.

Ezeket hogy kell megcsinálni?

Ő miből csinálja meg a formát, amibe aztán beleönti a betont?


Beton ez egyáltalán, vagy mi?

Nem is biztos, hogy így hívják.


És ami még fontos: ez az egész mennyibe kerülne?


Gondolom ez nem több napos munka, hanem kb. 2 óra, mert csak a formát kell megcsinálni, utána majd megköt az anyag.


Ezért gondoltam kőművesre.

Mert elmentünk egy sírköveshez, aki műkőből csinálta volna (lehet, hogy az egész műkő? Az olyan csúnya szürke?), és 80 ezret mondott.

Nagyobb helyeken meg márvány lapot tudnak csinálni méretre, + a fejkő, ez a két kis elem is bőven 100 ezer felett van.

Tudom, hogy a sírkő nem olcsó, de nem kell komplett, és így viszont nagyon durva ez az ár.


2016. júl. 22. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül külön szakma a sírköves a kőműveshez képest. Én pl építési vállalkozóként nem állnék neki egy darab fedlapnak, inkább csinálom valahol a generálkivitelezést. Amíg össze töketlenkednénk az öntőformát, kiöntenénk a fedlapot, amit utána csiszolni is kell (csúnya szürke műkő esetében) aztán ezt az egészet összelegóznám a temetőben, hogy normális síremlék legyen belőle, és felveszem érte a kemény nyolcvanezremet, ugyanennyi idő és energia ráfordítással egy építkezésen nagyságrendekkel magasabb értéket tudok előállítani.

Egy sírköves viszont erre van ráállva. Megvannak a gépei, öntőformái, szakmai tapasztalata, és rutinja, ennek alapján ugyanazt a fedlapot valószínűleg gyorsabban, könnyebben, hatékonyabban tudja elkészíteni és a helyére tenni, és ez alapján talán a legolcsóbban is.

Ez, amit leírtál, kb olyan, mintha pl egy tetőszerkezet felrakását szerinted drágán vállalja az ács, és meg akarsz keresni egy asztalost, hátha ő olcsóbban megcsinálja. :-)

2016. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért nem olyan.

A kőműves is csinál ilyen dolgokat, neki is lehet öntőformája, de ha nem, akkor sem hiszem, hogy több óra összeácsolni egy téglalapot.


Az építkezés egy totál más téma, én nem egy nagy kivitelezőt keresnék meg, hanem kis maszekot, aki fusizik.

Nyilván ha nem éri meg neki, vagy van nagyobb munkája, akkor nem vállalja el, én meg nem erőltetem.

De egy csomó, kis fusikból élő ember van vidéken, akik vagy nyugdíjasok, vagy normál munka mellett ilyesmit vállalnak.

Falun mindent meg lehet oldani, mindenhez ért valaki, nem úgy működik, mint egy lakótelepen, ahol mindenhez hívni kell valakit, aki jó drágán megcsinálja.


Egyébként azt nem értem, és nem is értettem soha ezen az oldalon, hogy ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, nem vagy kőműves, és nem is ismersz ilyet, akkor minek írsz?

Olyan mindig van, aki szerint ez vagy az nem jó megoldás, de ha nincs százezrem, és így tudom megoldani, és egy kőművest keresek, akkor egy kőművestől várok információt.


Nem véletlenül külön szakma?

Hát ne haragudj, ha mindent olyan mesterrel csináltatna az ember, akinek papírja van róla, már éhen halt volna az ország 90%-a.

Nálunk a párom javítja meg a villanyt, ha elromlik. És nem kell a duma, hogy kókány munka, mert minden rendben működik.

Most épp egy kisebb falat húz fel, volt bontott téglánk, meg elment a tüzépre falazóhabarcsért. A fal szép, egyenes, nem borul el, a kutya nem fogja megmondani, hogy nem egy szakember húzta fel.

És persze ingyen van.

De a takarítást is én végzem itthon, pedig láss csodát, az is egy külön szakma.

A műkörmös is egy külön szakma, mégis, miután már éveken át láttam, hogy csinálják, inkább csináltam magamnak, mert megvenni bárki meg tudja az eszközöket boltban, ugyanolyan minőséget tudok produkálni, ha nem jobbat, és nem mellesleg ingyen van.


Szóval ez a szakmázás esetleg egy orvosnál vagy egy gázszerelőnél megállja a helyét, de basszus, nem egy komplett házat akarok felhúzni, vagy tetőt cserélni, csak egy 3 centi magas betonlapot kiönteni.

Ne keverjünk már ide olyan dolgokat, hogy tetőcsere asztalossal, mert az égvilágon semmi köze hozzá.

2016. júl. 23. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Nos, én segítő szándékkal válaszoltam a kérdésedre, de látom, nem jött át, vagy csak simán meghaladta a képességeidet az a tíz sor, amit írtam. Felvenném akkor a te stílusodat, és válaszolnék jó?


"Egyébként azt nem értem, és nem is értettem soha ezen az oldalon, hogy ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, nem vagy kőműves, és nem is ismersz ilyet, akkor minek írsz?"

Először is, a kérdés meg volt válaszolva, másodszor, szerinted az építési vállalkozó az mi a tököm, talán űrhajós???

"ha nincs százezrem, és így tudom megoldani, és egy kőművest keresek, akkor egy kőművestől várok információt."

Ha csóró, vagy szarrágó vagy, és sajnálod a pénzt, akkor miért akarsz bármilyen szakembert hívni, talán azt gondolod ingyen megcsinálja valaki? KŐMŰVES is vagyok, többek között, de ezt már leírtam.

"Falun mindent meg lehet oldani, mindenhez ért valaki, nem úgy működik, mint egy lakótelepen, ahol mindenhez hívni kell valakit, aki jó drágán megcsinálja."

Akkor már én hadd kérdezzem meg, ha falun ezt mindenki meg tudja csinálni, miért írogatsz be ide feleslegesen kérdéseket, és miért nem csinálja már valaki???

A párod villanyjavítását majd akkor próbáld megmagyarázni, ha egy elektromos tűzeset, vagy baleset után a katasztrófavédelem részére kell beszámolót megfogalmaznod, amúgy meg, ha ekkora ezermester a csávó, hogy jobban rakja a falat, mint a kőműves, és még ingyen is dolgozik akkor megint nem értem, hogy miért is nem állítottad még neki betonformát önteni a temetőben???

A takarítást pedig ne keverd bele, nem hinném, hogy adnál akár tíz forintot egy hivatásos takarítónak, ha a műkörmösre, vagy a hozzátartozód sírjára sajnálsz pénzt kiadni...

Ja, és ha legközelebb hisztizni támad kedved, azt ne itt akard lerendezni, arra ott az ezermester párod, aki hajlandó akár ingyen is elviselni téged!

2016. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

csóró szarrágó az anyád pcsja, nem a közvetlen rokonom, de szeretném rendbetenni a sírt, de látom, meghaladta a képességeidet.


nem segítő szándékkal írtál, hanem kötekedtél.

és nem, nem válaszoltad meg a kérdést, mert én nem azt kérdeztem, amiket te írtál.

hiába kötekedsz, nincs igazad.

2016. júl. 23. 18:15
 5/9 A kérdező kommentje:

jaj de tudtam, hogy jön az elektromos tűz... jobbat nem tudsz kitalálni?

nincs tűz, és tök felesleges megint minden baromságot idekeverni, mert a munka jól van elvégezve, nem összekókányolt valami.

mi értelme bármit idebüfögni, ami úgy kezdődik, hogy HA?


te ugye kőműves IS vagy?

na majd HA összedől a ház, amit építettél... ugye hogy semmi értelme.

Ha ez vagy HA az lesz, AKKORE így vagy úgy.

minek írsz ilyesmit, ami be sem következett?

így mindenbe bele lehet kötni, apukám.


nem sajnálok egy sírra pénzt kiadni, hiszen nem sír kell, de nem jut el az agyadig, úgy látom.

legalább annyi tisztesség lenne benned, hogy nem vagy kegyeletsértő... de látom ez sem okoz neked problémát, gyalázkodsz.

egy betonlap, az nem sír, és nem ér 100 ezret.

majd megnézem, te mikor költesz egy távoli halott rokonodra ennyit, mikor nem a kötelességed, csak jóérzésből egy picit rendbe tennéd.

kegyeletsértő mivoltodat észlelve nyilván soha.


miért fizessek egy takarítónak, mikor én is meg tudom csinálni??? te nem tudod értelmezni a leírtakat.

sehol sem írtam, hogy én nem vagyok képes rá, ezért szükségem lenne a szolgáltatására.

ennek semmi köze az anyagiakhoz, értő olvasás: egyes, ülj le.

időm van, kezem van, eszközeim vannak, takarítószerek vannak, akkor miért fizessek érte?

komolyan nem érted?

ugyanezt írtam a többihez: ha meg tudja csinálni az ember, akkor megcsinálja.

hihetetlen, hogy egyesek bármire képesek, csak hogy beleköthessenek a másikba.

még akkor is, ha halottakról van szó.

sebaj, visszakapod majd az élettől, csak majd ne sírj, ha az anyád sírját gyalázzák, mert csóringer vagy egy több százezreset megfizetni.

2016. júl. 23. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs ha beleszolok, az egyes szerintem jol mondja hogy az ilyen munkakat jobb ha sirkoves csinalja. Nem ertem hogy ezert miert tamadtad le hogy nezne ki egy sir lebetonozva?
2016. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha ez neked kegyeletsértés, ha azt javaslom, hogy csináltass sírkövessel normálisan kivitelezett fedlapot, és ne betonozd le az elhunyt hozzátartozódat, akkor nálad tényleg komoly bajok vannak! Szerintem éppen az lenne kegyeletsértés, ha csupán spórolásból leöntenéd betonnal a sír tetejét!

A többire, amit leírtál, nem reagálok, van egy szint, aminél nem megyek lejjebb, még a legádázabb IQ-mínuszos kérdező kedvéért sem.

2016. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Durva vagy kerdezo.Nem tudtam hogy az agressziv kismalac is szokott itt kerdest kiirni..
2016. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csináltass a pároddal egy megfelelő keretet 10 cm magasat

minimum ,ezután mozaikkavics ,cement ,kőpor keverékből készült masszával töltse ki (némi betonháló nem árt belé).Száradás után sok vízzel és egy köszörűkő darabbal és sok türelemmel addig csiszolja amíg a kívánt felületet

eléri ,Ezután csak csemperagaszóval vagy cement pasztával a helyére kell ragasztani.

2016. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!