Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez esetben mégis mi a teendő?

Ez esetben mégis mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A következő problémával fordulnék hozzátok. Panellakásban lakunk a párommal. Fölöttünk lakik egy család, akinek fogyatékos a gyereke. Be is adták intézetbe, azonban hétvégente hazahozzák, és szombat-vasárnap reggel háromnegyed 6-tól zajong a kölyök, egész nap, pár órás szünetekkel. Korábban édesanyámék laktak itt, ők is rájuk szóltak már. Én is járom fel, viszont mostanság nem szeretnek ajtót nyitni, sem a csengőre reagálni. Rettenetesen idegesítőek. A nő id panaszkodik, hogy nem bírja (ezért adta be), nem tud ő sem aludni..minek hozza akkor haza.

Ordít a gyerek egész nap, vero magát a földhöz, anya apa semmit sem szól. Néha max rákiabálnak és kész. Nem tudom, ilyen problémával kihez tudnék fordulni, főleg, hogy nem újkeletű a dolog.

A segítséget előre is nagyon köszönöm.


2019. máj. 18. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehezen megválaszolható kérdés.

A szüleid figyelmeztettek erre? Jártatok a szüleidhez hétvégeken, tehát tudtátok milyen a fiúcska? Mennyi ideig laktak ott a szüleid? A fiú miatt költöztek el? Sejtem, hogy nem zsákbamacskát adtak át a szüleid...

2019. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy ilyen a gyerek, sokat jártam fel anyáékhoz, de akkor még nem volt ennyire drasztikus a dolog. Eleinte nálunk is tényleg csendben voltak, nem értem, mi történt most.

Anyáék azt hiszem, 4 évig laktak itt. A vége felé már jóban is lettek a családdal.

2019. máj. 18. 09:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem a fiú miatt költöztek el, hanem házvásárlás miatt, vidékre.
2019. máj. 18. 09:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy.

A gyerek beteg, de ettől még teljesen érthető a szülőktől, hogy hazaviszik a hétvégékre, ez igazából nagyon becsülendő tőlük és nagy tragédia a családnak egy ilyen beteg ember, ez persze a te pihenéseden nem segít...

Nem mész semmire, ha szólsz neki, mert nem oda nem figyelésből "csinálják", egy beteg gyerekkel nem tudsz mit kezdeni. Nyilván ők sem. De nem hiszem, hogy kötelezheted őket, hogy ne hozzák haza.

Birtokvédelmet be tudsz jelenteni az önkormányzatnál, de a problémát ez nem fogja megoldani...

2019. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!