Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Amennyiben felvesznek az első...

Amennyiben felvesznek az első megjelölt helyre, de mégis a másodiknak megjelölt helyre szeretnék menni, mi a teendő?

Figyelt kérdés
A megjelölt iskolák sorrendjén nem szeretnék változtatni, de érdekel ez a kimenetel.

2019. jan. 19. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kimenetel az hogy az első helyre vesznek csak fel, a többit dobhatod ki a kukába, hiába akarnál a második megjelöltre menni inkább.
2019. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vársz egy évet, és újrafelvételizel. :) Az eredmények kihirdetése után nincs lehetőség kombinálni, akkor teljes káosz alakulna ki. Ha felvettek az első helyre, akkor csak oda iratkozhatsz be.
2019. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Inkább változtass

sorrendet

2019. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megkaptam a kielégítő válaszokat.


Tudtam, hogy régebben így volt, de gondoltam megkérdezem. :)


Sorrendet nem szeretnék változtatni, mert azt a szakot jelöltem meg elsőnek ahová menni akarok, ez csak egy ártatlan kérés volt.


Gyógytornász szeretnék lenni, de drága édesanyám minden erejével terrorizál, hogy Biológia szakot jelöljek meg.

(Indok nincs, csak mindenbe beleszól, amit szeretnék. Hosszú történet, nem szeretném kifejteni)


Emiatt gondoltam, hogy megpróbálok a kedvére tenni, ha ennyire erőlteti, és megjelölöm.

(A szakhoz kellene egy informatika érettségi.)

A gyógytornász szakhoz bőven megvannak a pontjaim*, ezzel nincs is probléma, de akkor "feleslegesen" nem fogok kiadni arra, hogy letegyem az informatika érettségit, csak azért, hogy békén hagyjon.


*Nem idén érettségiztem

2019. jan. 19. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

A biológia szak az egyik legnagyobb zsákutca.

Kb 10 ismerősöm váltott szakot onnan, ennyi szakelhagyót más szakról nem ismerek, közel sem. Akik végigcsinálták a BSc-t, azok is azt mondták, az MSc-t itthon nem érdemes.

A gyógytornász sokkal jobb ötlet!

2019. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!