Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyi borravalót kell adnom...

Mennyi borravalót kell adnom és mennyi ideig, hogy megjegyezzék a rendelésem?

Figyelt kérdés

Le szoktam járni a munkahelyem alatti büfében délutánonként pontban 4-kor egy 350 forintos kávét inni. Minden alkalommal pontban 4-kor érkezem, és pontosan 500 Ft-ot adok (150 Ft borrvaló), udvariasan köszönök és mosolygok, hogy minél inkább rögzüljek a büfés hölgyek memóriájában. Eltelt durván 1 hónap, és mikor mentem le 4-kor, már kérés nélkül kezdték el csinálni a kávét, meg sem kellett szólalnom. Bevallom, ez nagyon imponált, mintha valami nagy üzletember lennék, akinek egyből adják a szokásosat.

Emellett reggelente szoktam inni az aluljáróban a Fornettisnél egy 150 Ft-os kávét, és most az a célom, hogy ott is már kérés nélkül készítsék a reggeli kávém. Az a baj, hogy ott gyakrabban változik a személyzet (legalább 2 műszak van), és sokkal több a vásárló is, így sokkal nehezebb dolgom van.

Azon gondolkodom, hogy minden reggel pontban 8.30-kor érek oda, pontosan 200 forintot adok (Fornettisnél úgysem ad senki borravalót, így az 50 Ft is talán elég figyelemfelkeltő lesz), udvariasan köszönök és mosolygok.

Szerintetek mennyi esély van rá, hogy megtanulják a rendelésem és kérés nélkül elkezdik készíteni nekem, ha meglátnak? Vagy rossz az egész koncepcióim, és inkább olyankor kéne mennem mikor kevesebben vannak, és valahogy beszédbe elegyednem az ott dolgozóknak, hogy jóban legyünk, és onnantól kezdve valószínűbb, hogy emlékezni fognak rám és a rendelésemre?


2019. máj. 22. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez a történet egyszerre nagyon aranyos és nagyon szomorú
2019. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Vagy nem kéne kiskirálynak hinned magad? :D
2019. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ebben a történetben mindenki jól jár.

A büfések/árusok örülnek mert borravalót kapnak, én meg örülök, mert úgy érzem különleges vagyok és különleges bánásmódban részesülök.

2019. máj. 22. 22:49
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Semennyi.
2019. máj. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Alain Delon ***** válasza:
80%
Nehéz kérdés, mert én forró csokit inni járok át a szomszédos bevásárlóközpontba, sosem adok borravalót, mert kártyával fizetem a "cehhet", és mégis tudták pár alkalom után, hogy miért is megyek oda, és szinte előre mondják érkezésemkor, hogy "forró csoki".
2019. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

A munkahelyed alatti büfének valószínűleg nap, mint nap ugyanaz a vevőköre, mivel a kérdésedből asszociálva, direkt a munkahelyre koncentrálódik. Kb. úgy, mint egy fősulis koli melletti kocsma.

A fornettisnél szinte minden nap más emberek vásárolnak, lévén fornettit általában forgalmas helyen árulnak. Ezt egy mekihez tudnám hasonlítani.


Szóval akármennyi borravalót adsz, elég kevés esély van arra, hogy ennyire megjegyezzenek - főleg, ha több műszak is van, ahogy leírtad.

2019. máj. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
En egy idoben minden reggel a Deak teri Princess peksegben ittam ehy capuccinot, de sokszor nem is ugyanabban az idopontban, megis megjegyeztek egy ido utan. Fene se tudja, mi ennek a logikaja. :))
2019. máj. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Inkább csak szomorú.
2019. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy szomorú..figyelmesség. Szerintem borravalózz, már csak azért is, mert akkor valamit adsz is cserébe, hogy jobban figyelnek rád. Aztán írd meg mennyi idő kellett.
2019. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Ez a dogozók memóriáján múlik. Régen dolgoztam cukrászdában, és egy idő után én is már tudtam, hogy az oda rendszeresen járók mit fognak kérni, és mi is készítettük előre. De nem a borravaló miatt jegyeztem meg, mert volt, aki nem is adott, meg amúgy se kaptuk meg.
2019. máj. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!