Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha vendégségbe megyek (nem...

Ha vendégségbe megyek (nem egy nagyon jó haverhoz, hanem egy kedves ismerőshöz), tényleg illetlenség tőlem, ha nem fogadom el az ételt, mert nem szeretem vagy kiválogatom belőle azt, amit nem szeretek?

Figyelt kérdés

Kétszer fordult elő velem ilyen a közelmúltban és nem tudom, illetlenség volt e tőlem;


Az egyik olyan étel volt, amit egyáltalán nem szeretek és kedvesen visszautasítottam.


A másiknál az ételt szerettem, de tettek bele gombát, amit nem szeretek, így kikotortam belőle a gombát és szóvá tették.


Belegondoltam, hogy igazából ők is fáradtak azzal, hogy elkészítették az ételt.


Ilyenkor érdemes elfogadni az ételt és úgy megenni, ahogy van vagy nem probléma, ha visszautasítom vagy kiszedem belőle azt, amit nem szeretek?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 29. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha én valakit meghívok és füzni akarok neki, akkor elötte megkérdezem van-e valami amit nem szeretnek...


Ha ezt nem kérdezték meg töled akkor így jártak...

2019. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék a vendéglátó, akkor nem sértődnék meg azon, ha kikotrod a gombát, de az étel többi részét megeszed.

Vagy ha már vendégül látok embereket, előtte azért megszoktam kérdezni, hogy szereted e a gombát, mert épp rántott gombát akarok csinálni. Ha a válasz az,hogy nem, akkor készítek külön valamit, vagy tök mást főzök.


De személy szerint nem sértődnék meg a kikotrásos dolgon, de azon se, ha azt mondod, hogy nem kérsz enni, mert nem szereted. De nyílván ez ember függő, ki hogy reagál

2019. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha előtte senki bem kérdezte meg, hogy ezt vagy azt szereted-e, akkor semmi joguk megsértődni. És mit csinálna, ha allergiás lennél a gombára? Szerintem alap, hogyha vendégül látok valakit, és főzök, akkor előtte megkérdezem, hogy ez meg ez lesz, jó-e, mindenki megeszi-e, mert az én felelősségem vendéglátóként, hogy mindenki jól lakjon.
2019. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En a gombasat se fogadtam volna el a helyedben, es ez az o hibajuk, hogy nem vendeg kedvere foztek.
2019. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem szereted, vagy nem szabad enni, akkor nem. Nincs ebben semmi. Kivélogatni, kikotorászni már más. Illetlenség összepancsolni az ételt. Én akkor inkább abból se ennék
2019. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább az illetlenség, hogy vendégül látok valakit, és meg se kérdezem, hogy mit szeret, mit szokott enni.

Elsüllyednék inkább a föld alá, mint hogy retro sulimenzás konyhásnénit játsszak, aki eléd b**a a kaját, majd morog veled, hogy egyed má' meg. Ez nekem nem vendéglátás...

2019. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Elnézést, lehet maradi vagyok, de engem még az életbe nem kínáltak meg főtt étellel vendégségben, ez valami újvilági szokás?
2019. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

#7

Soha nem jártál senkinél ebédre vagy vacsorára? Körülbelül az emberiséggel egyidős szokás együtt étkezni.

2019. máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig, minden esetben megkérdezem a vendéget előre, hogy szereti-e ezt vagy azt. Ha ő is megmondja az őszintét így mindenki jobban jár. Nem te hibáztál, hogy nem etted meg amit nem szeretsz, de illetlenséget sem követett el senki.

Velem is megesett egyszer, hogy csirkepaprikással kínáltam meg valakit, és nekem volt kínos mikor lepiszkálta a bőrét. Bár ő nem vendég volt, hanem egy ismerős dolgozott itt nálunk bérért, de azért megkínáltam étellel.

Viszont ebből tanulva mindig egyeztetek már előre, hogy mit szól a menühöz a vendég.

2019. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!