Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vagyok ilyen antiszociális?

Miért vagyok ilyen antiszociális?

Figyelt kérdés
Ha meglátok egy ismerőst mondjuk vonaton, tömegközlekedésen vagy bárhol, igyekszem elkerülni a helyzetet, hogy beszélgetni kelljen vele. A munkahelyemen is inkább megvárom, mire mindenki végzett az ebéddel és csak utána megyek a konyhába enni én is. Ha mondjuk többen is ott vagyunk, mondjuk 4-5-en, az nem zavar, akkor nincs bennem a frusztráció, hogy akkor most nekem kellene vinnem a beszélgetést, inkább azt utálom, amikor kettesben maradok valakivel és muszáj valamit mondani, mert kellemetlen, ha csak ott ülünk egymás mellett némán. Nem arról van szó, hogy nem tudnék elbeszélgetni emberekkel, csak egyszerűen feszélyez, amikor úgy érzem, hogy akkor most kényszeresen mondanom kell valamit. Sok helyre egyedül megyek, pont azért, hogy ne kelljen senkihez se szólni. Persze van néhány ember, aki mellett nem érzek ilyet, de a legtöbb mellett igen.
2019. máj. 29. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Az az megszeged a társadalmi normákat? Az tényleg durva. Keress fel egy pszichiátert.
2019. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te miről beszélsz? :D Azt hozzátenném még, hogy egyébként tök fura, még barátaim is vannak, viszont volt már rá példa, hogy szinte vártam, hogy vége legyen a találkozónak, hogy ne kelljen többet beszélgetni.
2019. máj. 29. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Aszociális vagy,nem antiszociális.
2019. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ezzel miért szegnék meg társadalmi normákat? Ha olyan helyzetbe kerülök, hogy “muszáj” beszélgetnen, kifejezetten kedves, barátságos vagyok, csak kerülöm az ilyen helyzeteket, amikor lehet, mert megerőltetőnek érzem.
2019. máj. 29. 18:45
 5/8 A kérdező kommentje:
*beszélgetnem
2019. máj. 29. 18:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Introvertált vagy. Ezzel nincs semmi baj. Egyébként nem muszáj megszólalj ha kettesben maradtok. Várd meg amig ő beszélni kezd. Ugyan annyi jogod van csendben lenni, mint neki. És ha neki tökéletes a csend, te se zavartasd magad :)
2019. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, szerintem sem kell állandóan beszélgetni. Csak sokaknál mintha ez valami elvárás lenne.
2019. máj. 29. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló butácska.

Ahogy írták, intro vagy, mint én. Én otthon sem akarok senkivel sem beszélgetni, van hogy a legközelebbi barátaimmal sem. Ahogy te is, én is a kellemetlen elvárásoktól akarok szabadulni, valószínűleg te is úgy érzed hogy ha egyedül vagy, akkor szabadabbnak érzed magad.


Jó érzés a saját gondolatainkban elmerülni, és nem valaki más, akár negatív gondolatmenetére ráhangolódni. Jobb a mi kis világunkban alkotni valamit, minthogy valaki más világával közösen kellene alkotni.


Sok ember nem tudja ezt elfogadni, és tényleg elvárják hogy beszélj velük mindig. De akármilyen elvárás is van feléd, legyen az meghívás egy vacsorára, vagy találka, nem kell teljesítened. Ha megbantódik ez miatt a másik, nem te tehetsz róla, hogy nem érti meg a helyzetet.

Én legjobb barátaim mind introvertáltak, nálunk normális ha valaki nem akar jönni találkozni, vagy hogy beszélgetés közben félre vonul hogy egyedül legyen.


Nekem is vannak pletykás extrovertált ismerőseim, akik szóban akarnak tartani mindig, amikre ha nagyon kell egyszavas válaszokat adok, sokszor meg is haragszik.


Javaslom nézz utána ezeknek a dolgoknak, sok mindent mehtudhatsz magadról ezek által. Ha akarod, írj, tudok egy nagyon jó személyiségtesztet is. :)

2019. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!