Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyi borravalót illik adni...

Mennyi borravalót illik adni a futárnak, hogyha eleve úgy rendeltem, hogy kártyaval már kifizettem a kötelező összeget?

Figyelt kérdés

Vagyis mégcsak nem is a futárnak fizetek a kárytával...


Ha előveszek a pénztárcámból 200 forintot és azt odaadom. Az nem gáz?


2019. máj. 30. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem az. Te mennyit szoktal kapni, ha elvegzed a munkad?
2019. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De én nem minimálbért keresek, s az én főnököm nem kalkulál azzal, hogy úgyis kapok borravalót, ezért nem kell annyit fizetnie...

Meg én úgytudom, hogy illik adni... Tudod, illem.

2019. máj. 30. 14:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Én csak akkor adok amikor készpénzzel fizetek.
2019. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Te azert nem keresel annyit, mert kiharcoltad magadnak. Es a futarok? Na errol ennyit, senkinek nem szegeznek fegyvert a tarkojahoz, hogy futarnak menjen.
2019. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én pontosan így szoktam. Netpincéren rendelem, általában netpincér go-s helyekről, mert az gyors. Kártyával fizetek online, 490 ft a go-s kiszállítás szinte mindenhol, futárnak meg mikor megérkezik, kezébe egy 200-as. Eddig mindenki kedvesen megköszönte, nem tűntek elégedetlennek.
2019. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor adok jattot a futárnak, ha neki fizetek.
2019. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rendeltem egy hűtőt, kihozta a futár.

Elment a költözésre egy rakat pénzünk, úgy hogy fizu előtt már csak 2000 forint volt nálam, meg a hűtő ára, 65500 forint.

Odaadom a futárnak a 66 ezret, azt mondja akkor rendben vagyunk viszlát.

Én meg álltam, hogy visszaadni ki fog.

Tudom bunkóság is valahol, de annyira mellbe vágott a határozottsága, hogy csak pislogtam míg elhajott.


Nem kérdezte, mondta hogy rendbe vagyunk.

2019. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Borravaló. Hálapénz valamiért. Ha a futár eleve visszatart a visszajáróbol? Nálam elveszti az esélyt, hogy kapjon.
2019. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A futárt sem érdekli hogy mennyit keresel akkor téged miért érdekel?
2019. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szeretem ezt az "illik" dolgot :D

Illik nem illik, én nem adok senkinek jattot aki nem az ételemmel, vagy a hajammal foglalkozik. Akkor is csak azért, hogy rendes szolgáltatást kapjak, mert bizony elvárják ám.

Nem, nem az ember dolga kiegészítgetni a másik fizetését, ha mindenkinek aprót osztogatnék, aki kevesebbet keres nálam, hát hónap végén nem lenne miből ennem...

Egyáltalán, hol lehet meghúzni a határt? A sarki közértben adjak még Gizikének? Na és a recepciósnak? Ott vannak a hajléktalanok, minden csövesnek adsz pénzt, mert neki kevesebb van, vagy oda nem kell, mert az nem "illik" kérdése?

Ugyan már.

2019. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!