Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Illik, elvárt, kötelező a...

Illik, elvárt, kötelező a szomszédot pelenkával tápszerrel kisegíteni, csak mert babám van neke is és a nyakamra jár?

Figyelt kérdés

soha egyszer sem adta vissza(pelenka, tápszer, volt, hogy ruhákat is adtam), és nálunk is megesett, hogy ki vagyunk pelenkával számolva.

így, amikor legutóbb jött, hogy éjszakára adjak egy pelust, hát mostmár nem tettem. kedvesen irányítottam hogy menjen más szomszédhoz vagy akármi.


és most nem köszön nekem, még én vagyok a szemét...


de hol seprűt kérnek, hol harapófogót tőlem, mintha valami szolgáltató lennék, legutóbb egy művezető jött, egy büdös szatyorni cuccal, hogy a (szintén büdös)szomszédnak hozta volna a munkahelyen maradt holmijait, de nincs itthon, adjam át.


2015. nov. 13. 10:50
 1/5 A kérdező kommentje:
*társasház
2015. nov. 13. 10:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van.. sajnos az életben mindig aztán azok lesznek legszarabb emberek akik segitenek a másikon..N hagyd, hogy a nyakadra nöjjön.
2015. nov. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Férjem ezért nem beszél a szomszédokkal. Nekünk mindenünk meg van, ők meg ne kéregessenek... :-)


Mond meg, tudtoddal egy gyerek gondoskodását vállaltad, nem kettőét. Ha nem tudja eltartani, adja örökbe, vagy kérjen a védőnőtől adományt, ne tőled!

2015. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ritkán normális, bár én főzés közben szoktam néha megakadni egy hagymával, egy tojással - és kapok a szomszédtól. De évente max 2 alkalom van és ilyen apróságokról van szó.


Egy másik szomszédnak adtam tápszert, nem kérte, csak mondta, hogy gondolkoznak rajta. Kimertem egy üvegbe 2-3 adagnyit, odaadtam mellé az üres dobozt is, hogy ha beválik, akkor ez a márkája. Nagyon megköszönték, de kérni nem kértek se előtte, se utána semmit. Pedig nagyon rossz anyagi körülmények között élnek.

Viszont én már kaptam egyszer tőlük egy fej vöröshagymát, mert elszámoltam az itthoni készletet.

2015. nov. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért Te csak köszönj továbbra is.

Megtetted, amit rendes szomszéd megtehet, most pedig azt teszed, amit minden normális ember tenne. Nem kell hagynod, hogy kihasználjanak.


Ha újra jönnének, hogy nálad hagyják a szomszéd cuccát, mondd, hogy nem áll módodban átvenni.

2015. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!