Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy reagálsz, ha sorbanállásn...

Hogy reagálsz, ha sorbanállásnál valaki oldalról sunyin beelőz?

Figyelt kérdés

Rengetegszer jártam úgy az utóbbi időben, főleg metrófelszálláskor illetve a metrópótló buszra való felszálláskor, hogy állok a peronon/utcán, elkezd kinyílni közvetlenül előttem az ajtó, már épp lépnék, hogy felszálljak, mikor oldalról belép elém valaki. Jellemzően középkorú vagy idősebb hölgyek, de nem kizárólag.

És bevallom ilyenkor teljesen lesokkolódóm, hogy ez most mi??? Gondoltam látja, hogy hamarabb voltam ott, közelebb vagyok az ajtóhoz és feltehetőleg fel is akarok szállni, akkor honnan jön a gondolat, hogy ő csakazértis majd oldalról beelőz engem? Komolyan, szóhoz sem jutok, bennem ennek még a gondolata sem merült fel soha.

Ilyenkor nyilván udvariasan előreengedem őket, de azért eléggé zavar a dolog, mert úgy érzem, mintha valami szerencsétlen senki lennék, akit mindenki szabadon átléphet és megelőzhet, és bevallom ez baromi rossz érzés.

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Gondoltam, hogy legközelebb nem fogok félreállni, és lépek én is egyet előre, csak akkor nekem jön az illető, és középkorú/idős hölgyek esetében ez elég veszélyes lehet, nekem jönnek, elesnek, rosszul esnek, és eltörik valamilyük, aztán lehet mentőt hívni stb. Talán verbális kéne lerendeznem a dolgot, szóljak be nekik, hogy Ennyi idősen a sor már túl komplikált fogalom?

Tényleg nem tudom, hogy lehetne ezt kulturáltan elintézni, de úgy, hogy közben nem érzem azt, hogy szerencsétlen senki vagyok.


2019. jún. 4. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedésnél nem zavar, felőlem tolakodjon kedvére. Viszont ha mondjuk élelmiszerüzletben van ugyanez, és nem kér meg, hogy beállhat-e elém, hanem pofátlan, mindig szólok, főleg, ha tele van a kosara. Az idő pénz. Buszfelszálláskor ugyanolyan birka vagyok, mint te. :)
2019. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én korrekten és udvariasan, de szólni szoktam hogy el lehet fáradni a sor végére. Nem hagyom szó nélkül.
2019. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
tömegközlekedésnél annyira nem érdekel, mert nem fog előbb indulni a metro/busz ha én később szállok fel, örülök neki ha nem löknek fel egyáltalán pedig nem vagyok alacsony termetű. viszont ha ez boltban történik szólni szoktam, hogy ne előzzenek be de akik így előznek általában akkora bunkók, hogy le se sz***ják ha szólok...
2019. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Leorditom mint àllat. Nehogymàr.
2019. jún. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Épp tegnap 8 hónapos terhesen állok a gyógyszertárban a várakozási hely táblánál, egy nő már pakolja a blokkot, lassan indulnék, erre becsörtet egy mama a férjével és 50 cekkerrel, végigvágtatnak a gyógyszertáron, levágja a földre a szatyrait a kiadóablaknál és majdnem fellöki a pakoló nőt. Ledob egy köteg receptet és kiabálja, hogy ez kell.

Elindultam felé de mondom hiányzik a fenének hogy még engem is fellökjön, már a másik ablaknál is fizettek. Ha nem vagyok nagyon terhes biztos nem hagyom annyiban.

2019. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Metróval nem utazok,viszont a busznál simán megkerdeznem,hogy szerinted a vége nem ugyanoda megy?

Boltban jobban zavar,mivel én sem tolakszom,pedig sokszor 2 kisgyerekkel állok sorba. Ha ők 4,5évesen megértik,akkor egy felnőtt miért nem? Ilyenkor fogom magam,és látványosan kikerülöm,és elé állok. Eddig egy sem mert szólni,bár pofa vágások voltak.

Én kinyújtanám oldalra a kezemet,mikor látnám,hogy valaki mellettem.előzni akar,és komolyan ránéznék. Hidd el,ez beválik. És ne érezd kellemetlennek,mert semmivel sincs több joga előbb felszállni,mint neked.

2019. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes kérdés. Én tömegközlekedésnél (távolsági buszra felszállásnál) hasonlóan viselkedem, mint te "szolgalelkűen" felengedem. Valószínűleg ez azért van, mert fiatal (20 éves) vagyok, és nem merek rászólni egy idősebb nőre, hogy ne tolakodjon, sőt még magamat érzem pofátlannak, hogy nem akarom előreengedni. Bár ahol én felszállok a buszra nem is nagyon divat a klasszikus sorban állás a buszhoz, inkább csak megy a tülekedés. Igazából belülről szokott nagyon idegesíteni a dolog, hogy a tülekedők jellemzően a közeli településre mennek, ahová öt perc múlva indul egy járat, de ők inkább odarohannak az én távolsági buszomhoz mikor beáll, feltolakodnak rá (arra a járatra, ami péntekenként ráadásul rengeteg diákot szállít, és még csak alsó csomagtere sincs a busznak a csomagoknak). Boltban simán rászólok akárkire. Az a legdurvább, mikor valaki úgy csinál, mint ha nem vett volna semmit, és ezért akarna a sor mellett kimenni, de aztán mégis beáll a sorba csak előrébb.
2019. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tömegközlekedésen nem igazán érdekel a tolakodás, ha csak beslisszol valaki elém. Inkább az szokott felidegesíteni, amikor a leszállókat nem engedik fel a mammerek, meg a fejükből kinéző zombik, és beállnak az ajtóba. Na ilyenkor szokott a jó öreg tank mód bekapcsolni, ez főleg akkor élvezetes, ha nem csak félretaszigálom az embereket, de még egy gurulós táskát is áthúzok a lábukon.


Boltban eddig 2x volt előzéses "szituációm".

Egyszer két cigány melós szimplán elsétált a sor mellett, az elejére. Annyira ledöbbentem, hogy köpnyi-nyelni nem tudtam, szóval simán elmentek. (Mondjuk enyhítő körülmény, hogy ez ebédidőben volt és a szomszédos építkezésről sokan járnak át ebédért boltba. No meg két tagbaszakadt cigánynak nem is mernék szólni...)

A második alkalom ugyan abban a boltban volt, egyszer csak azt vettem észre, hogy sasszézik be elém egy nyugdíjas korú faszi. Megkocogtattam a vállát, aztán megmutattam neki, hogy merre van a sor vége. :)

2019. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja ami még idegesítő: állsz egy hosszú sorban, beáll valaki mögéd, aztán észreveszi, hogy a sorban előrébb van valamilyen ismerőse, tehát odamegy hozzá traccsolni, no meg mellékesen beáll mögé a sorba.
2019. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Maltodextrin ***** válasza:

Felbasz. De nem ér annyit, hogy ki is verjem a balhét miatta. Nem ér annyit.


Kivéve, ha idegállapotba'vagyok Máúnikä. Nos akkor szétb*szom a fejét.

2019. jún. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!