Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy reagálsz, ha sorbanállásn...

Hogy reagálsz, ha sorbanállásnál valaki oldalról sunyin beelőz?

Figyelt kérdés

Rengetegszer jártam úgy az utóbbi időben, főleg metrófelszálláskor illetve a metrópótló buszra való felszálláskor, hogy állok a peronon/utcán, elkezd kinyílni közvetlenül előttem az ajtó, már épp lépnék, hogy felszálljak, mikor oldalról belép elém valaki. Jellemzően középkorú vagy idősebb hölgyek, de nem kizárólag.

És bevallom ilyenkor teljesen lesokkolódóm, hogy ez most mi??? Gondoltam látja, hogy hamarabb voltam ott, közelebb vagyok az ajtóhoz és feltehetőleg fel is akarok szállni, akkor honnan jön a gondolat, hogy ő csakazértis majd oldalról beelőz engem? Komolyan, szóhoz sem jutok, bennem ennek még a gondolata sem merült fel soha.

Ilyenkor nyilván udvariasan előreengedem őket, de azért eléggé zavar a dolog, mert úgy érzem, mintha valami szerencsétlen senki lennék, akit mindenki szabadon átléphet és megelőzhet, és bevallom ez baromi rossz érzés.

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Gondoltam, hogy legközelebb nem fogok félreállni, és lépek én is egyet előre, csak akkor nekem jön az illető, és középkorú/idős hölgyek esetében ez elég veszélyes lehet, nekem jönnek, elesnek, rosszul esnek, és eltörik valamilyük, aztán lehet mentőt hívni stb. Talán verbális kéne lerendeznem a dolgot, szóljak be nekik, hogy Ennyi idősen a sor már túl komplikált fogalom?

Tényleg nem tudom, hogy lehetne ezt kulturáltan elintézni, de úgy, hogy közben nem érzem azt, hogy szerencsétlen senki vagyok.


2019. jún. 4. 21:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A környezet csak megerősíti az alapérzésed, úgymond felerősíti azt a halk hangot "szerencsétlen senki", ha nem így gondolnál magadra nem érdekelne a dolog. Egy nyolc éves példa az életemből, láttam két friss szerelmespárt falták egymást, csókolóztak. Láttam a buszmegállóban két szerelmest búcsúzkodni, akik hosszan-hosszan, már-már filmbeillő jelenet volt, rajtam kivül szerinted hányan látták őket, és kit érintett meg a jelenet...
2019. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mivel nem szeretem a konfliktust, ezért szó nélkül szoktam hagyni, ha elém állnak, csak magamban szitkozódom. :D

De ha mögöttem is áll a sor, akkor elő szokott fordulni, hogy a mögöttem lévő már nem olyan félénk, mint én vagyok és jól leordítja az előttem lévőt, hogy álljon a sor végére. Én meg csak csendben mosolygok hálásan, hogy valaki helyettem elvégezte a piszkos munkát. :D

2020. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!