Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A mai világan csak az tud...

A mai világan csak az tud igazán élni, aki állandóan "pörög"?

Figyelt kérdés

Ismerőseim jó része ilyen. Egész nap hajtanak a munkahelyen, aztán onnan sem haza mennek, hanem hetente kétszer edzeni, aztán egyszer moziba, másszor összeülnek haverokkal, aztán más alkalommal nagybevásárlás. És otthon sem pihennek le, hanem akkor Facebook-olnak, vagy más közösségi oldalakon aktívak. Hétvégén meg szombaton buliznak, vasárnap meg mondjuk kerti partit rendeznek jó időben, vagy ha rossz az idő akkor mondjuk bowling.

Szóval a mostani életvitelbe nem nagyon fér bele egy kevéske pihenőidő sem? Amikor csak úgy megállsz. Erősen kétlem azt hogy hosszú távon nem káros az, ha valaki naponta csak 2-3 órákat tölt alvással. Vagy tényleg sokan ennyire "energiabombák" lennének?


2019. jún. 8. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is egy ilyen energiabomba vagyok, csak azért 6-7 órákat szoktam aludni.

Van természetesen szabadságom, ekkor 1,5 napig nyugiban vagyok, alvást pótlok, könyvet olvasok (ezt a BKK-n is szoktam és a futópadon is megtanultam már, hogy hogyan kell), zenét hallgatok non-stop.

Aztán 2-3. nap a falat kaparom, hogy nem bírom, csinálnom kell valamit, sikítani tudnék a tehetetlenségtől.

Én élvezem azt, hogy mindig van mit csinálnom, ez lehet akár egy puzzle kirakása is, de pl soha nem tudtam végignézni nyugisan egy filmet vagy sorozatot, egyszerűen nem kötnek le, pörögnöm kell.

Nem érzem magamat emiatt sem furának, sem egészségtelennek.

2019. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ez nem is furaság, csak azt akarom kérdezni, hogy manapság ez a "pörgés" (nem tudok rá jobb szót) természetes velejárója az életnek?

Amúgy a 6-7 óra pihenés az nem kevés, de az ismerőseim egy része tényleg 3 óra alvással kibírja.

2019. jún. 8. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy rajtam kívül ki ilyen pörgős mint én :D A többiek sokkal nyugisabb életmódot folytatnak, sőt még a barátom is. Egyszerűen csak más az életmódunk, nem hiszem, hogy ez probléma lenne.

Egy munkahelyen kell mindkét embertípusból, ahogy egy baráti társaságba is. Mindkét fél tud érvényesülni, csak máshogy.

2019. jún. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha van ismerősöd aki hosszútávon kibírja 2-3 óra alvással, akkor mindenképp küld el valamelyik kutatóintézetbe, mert ez a felfedezés forradalmasítaná az emberi szervezetről való tudásunk.
2019. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ezeket a dolgokat amiket leírtál, én is mind gyakorlom. Nappali egyetemre járok, mellette dolgozom heti 2napot, azaz 16 órát, a hétvégéim mindig teljesen szabadok. Suli és meló mellett edzsére járok és kondizom, valamint szabadidőmben bulizok és barátokkal találkozok. Igaz az utóbbi kettőt azért nem olyan gyakran, átlagban 2 hétente van valami barátos kimozdulás/nagyobb buli. Amit ki akarok hozni a sztoriból, hogy napi 8 órát minimum alszom (10-nél sose többet), mégis csomó szabadidőm van itthon, pedig együtt élek párommal egy közös lakásban és háztartást is vezetek. Hétközben is csomó szabadidőm van, a hétvége meg teljesen az enyém, lehet csak jól osztom be az időm, de valahogy nekem mindig mindenre jut. Magamtól meg pont nem sajnálom a szabadidőt, mert imádok itthon lazítani, meg sorozatokat nézni, párommal ellenni.
2019. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
He-he... Amit te írtál 4-es, pont ezt szoktam mondani nekik, hogy valahol ezt be kéne mutatni esettanulmánynak hogy ezt hogy csinálják, de nekik ez a természetes. Amit te írsz 5-ös ez is teljesen OK, be lehet osztani az idődet úgy hogy mindennel tudjál foglalkozni, meg a szükséges pihenőidőre is jusson. Na nekem pl. ez sem ment semmikor sem, mert minden program egyszerre lenne (pl. születésnap és esküvő ugyanazon a szombaton az ország két különböző pontján).
2019. jún. 8. 20:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Valami hasonlót látok, tapasztalok én is. Egy igencsak lomha egyén...
2019. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!