Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg bunkóság a magázás?

Tényleg bunkóság a magázás?

Figyelt kérdés

Még anno általánosban volt egy magyar tanárunk, aki azt mondta, taplóság, ha valaki egy idenennek azt mondja, "maga, nem azt, hogy "ön". De amúgy mindenhol azt hallom, hogy nem önözik, hanem magázzák egymást az emberek és a szóban forgó tanárt leszámítva még senkit se hallottam kiakadni ezen.

Van, akinek ezt tanították, hogy a magázás helytelen?


2019. jún. 14. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem bunkóság. Olvasd el az alábbi cikket a maga és az ön kialakulásáról, nagyon érdekes, és választ ad a kérdésedre:

[link]

2019. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha magázol vagy önözöl valakit, az csak annyit jelent, hogy általában a mondatod elején nem a nevén szólítod az illetőt, hanem azt mondod neki, hogy Ön vagy Maga. Sokan nem éreznek különbséget a kettő között, pedig az önözés udvariasabb és kicsit távolságtartóbb, a magázás viszont néha kifejezetten durva. Nagyon kell figyelnünk a hangsúlyra, ahogyan kimondjuk ezeket a szavakat. Vedd észre, hogy az „Ön mit keres itt?” és a „Maga mit keres itt?” között bizony komoly különbség van. A városi emberek előnybe részesítik az önözést, míg falun nem szeretik az önözést és kifejezetten sértőnek tartják.


50 év múlva mindenki tegezni fog mindenkit. :)

2019. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Ön mit keres itt? vs. Te mit keresel itt?


tényleg semmi különbség...

2019. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ma már minden fordítva működik...
2019. jún. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Önmagában nem. Én 52 éves vagyok, kb 35-40 nem nézek ki, pl van hogy itt ahol lakom simán terveznek gyerekek is, és ennek örülök. Van egy másik amit viszont rühellek, ma egy sportboltban az eladók mindenkit tervezték, csak engem magáztak, ők hogy fiatalabbaknak néztek ki valamivel a többiek, de mikor köszöntem sziával akkor is viszlátozott az egyik a másik le se szart, na ilyen helyre többet nem megyek. Most vagy mindenkit tegezzenek vagy magázódjanak.
2019. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tegeztek, mobilnet bocs
2019. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!