Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Boltban, kasszánál bunkóság...

Boltban, kasszánál bunkóság napszemüvegben lenni?

Figyelt kérdés
Én az a fajta ember vagyok, aki mindig mindenhová napszemüvegben jár. Nem menőzésből, hanem úgy érzem, hogy ezzel tudom enyhíteni egy kicsit a szociális fóbiámat. Ugyanis eléggé szorongok, ha be kell mennem egy boltba, ahol sokan vannak. Napszemüvegben nem tudnak a szemembe nézni közvetlenül és ez ad egyfajta megnyugvást. Ráadásul sikerült kifognom egy olyan szemüveget, ami nagyon jól áll (eddig mindenki csak dicsérte rajtam és nekem is tetszik magamon), ami megint csak ad egyfajta plusz magabiztosságot.Tegnap voltam a DM-ben és az egész boltban végig rajtam volt a napszemüveg, az egyik eladó nézett is végig, a kasszánál is napszemüvegben fizettem. És mikor mentem kifele hallottam, ahogy a kasszás mondja a kollégájának gunyoroson hangon, hogy ez még a szemüveget sem bírja levenni... Pedig én csak a fent leírt okokból nem vettem le. Máskor is néztek már meg, mikor végigmentem egy nagyobb áruházon napszemüvegben, de akkor nem szóltak meg.
2019. ápr. 19. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

DM-ben ha az eladó beszól, visszamész, megnézed a nevét, elkéred a panaszkönyvet, utána beírod névvel hogy beszólogat a vevőnek a tahója.


Boltba mehetsz akár bohócruhában is, a bolti eladó egy kibszott szolga, az a dolga hogy udvariasan kiszolgáljon téged és kinyalja a farodat is.

2019. ápr. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi törvény vagy szabály, hogy napszemüvegben nem mehetsz boltba. Viszont vannak helyek, és helyzetek amikor tényleg nem illik vagy nem szabad a napszemüveget használni. Ilyen pl: a bankok, orvosi rendelők. Ezeken a helyeken nem illik, és valahol nem is engedik a napszemüveget. Reptéren ellenőrzéskor szólnia sem kéne senkinek, tudnod kell, hogy nem szabad rajtad lenni. Ha már túl vagy az ellenőrzésen akkor újra hordhatod.

Én úgy gondolom, hogy nagy illetlenség akkor is viselni a napszemüveget ha éppen beszélgetsz valakivel. Az ember a másik szemébe nézve kommunikál.

De boltban, DM-ben senkinek semmi köze hozzá, hogy napszemüvegben vásárolsz.

Még valamit: A fóbiádról, problémádról rajtad kívül (esetleg a szűk baráti kör vagy család) nem tud. Így az DM-es eladó sem tudhatta, hogy szociális fóbiád van (végül is nincs a homlokodra írva) Neki szimplán bukó voltál.. De nem volt joga beszólni..

2019. ápr. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik fülében be a másikon pedig ki, nem érdemes ilyenen törni magad.
2019. ápr. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem régebben előjött egy szemgyulladásom, ami miatt még a mesterséges fény is kényelmetlen volt. Szerencsére nem kaptam negatív megjegyzéseket, de betegségtől függetlenül is az és olyan szemüvegben van, aki és amilyenben akar.

A bunkóság az, amit az eladó csinált. Sajnos rengeteg a frusztrált, mindenbe belekötő ember.

2019. ápr. 19. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem bunkóság, én pl beírtam volna a vásárlók könyvébe.


Egyébként értem a problémádat, hasonló okokból szeretek én is napszemüveget viselni.


Viszont nem szabad túlzásba vinni, muszáj lenne edzened magad és a szociális fóbiádat.

2019. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De mért kell fóbiának hívni??? Már ez a szó olyan negatív... Ez csak egy rossz beidegződés amt könnyen lehet javítani de ezt csak mindenki maga tudja belül, hogy knonkrétan miért fél a másiktól. Valószínű, hogy valami rossz volt a múltban és abból jött ez a rossz szokás de minden rossz szokásról le lehet szokin.

A nap szeműveg első sorban arra való, hogy a szeműnket védjük az erős sugaraktól.

Az nem feltétlenül illendő állandóan magadon hagyni de nem is valami szetségtőrés ha mégis . A boltos csajszi meg törödjön a maga dolgával.

Legközelebb ha neked nem tetszik akkor kérdezz vissza vagy válaszólj

2019. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!