Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért okoz mindig irigységet,...

Miért okoz mindig irigységet, frusztráltságot, ha tőlem gazdagabb, sikeresebb embereket látok? Több lenn

Figyelt kérdés

Rólam: gyári munkás vagyok, fizetés kevés, munka sok, konkrétan nincs semmim, szülőkkel élek még, mostanra már kiégtem, kiábrándultam a világból, konkrétan egy zombi vagyok, faarccal elmegyek melózni mindennap mint egy robot, aztán meg jövök haza és ennyi az életem


Mai nap is ez volt, mentem ügyet intézni busszal, és a megállóban láttam a sok jóféle BMW-Mercedes autókat, én mindjárt rosszul kezdtem érezni magam, mert tudatosult, hogy ilyen nekem sose lesz, egy nagy vesztes vagyok, nem is tudom hogy minek élek még...



2019. jún. 27. 12:03
1 2
 1/15 Halmai Annamária ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Mert szembesülsz azzal, hogy milyen kevés is vagy, milyen keveset értél el saját magadhoz mérten!


Én nálad sokkal sikeresebb vagyok, jó fizetés, sok lehetőség...kocsim még sincs, szülőkkel élek és ez nekem nem is gond. Nekem pl nem anyagi okokból vannak ezek. Szimplán én így szeretnék élni, vagyis idővel költözöm majd szülőtől, de 3-an élünk egy 6 hálószobás nagy házban, szóval a lakbér bárhol csak pénzkidobás lenne.


Te nem olyan életet élsz amilyet szeretnél és ez zavar, hogy mások megtehetik ezt. Sosem késő változtatni és tenni azért, hogy összejöjjön. Tudod milyen a xar élet, amikor a gyárból hazamész és zombi vagy. Nem akarsz ebből kitörni? Ha nagyon akarsz és elszánod magadat, akkor kitudsz, de ahhoz cselekedned kell!

Ha te sem hiszed el magadról, hogy sikeres lehetsz, akkor mit vársz? Rajtad áll, hogy mit érsz el!

2019. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Mert szembesülsz hogy lusta vagy és nem akarsz küzdeni, kockáztatni.
2019. jún. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Mert tetszik a valaki habzsi dözsi életet él, viszont tenni meg semmit nem szeretnél a pénzért.
2019. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Mindig lesz valaki, aki gazdagabb nálad és jobb kocsija van.
2019. jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Amíg a másik sikerét a saját kudarcodként éled meg, addig nem is lesz esélyed elérni nagy dolgokat.
2019. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Mert nem érzed jól magadat azon a módon, ahogyan élsz.

Nem kell megalkudnod, képezheted magadat interneten is, rengeteg dolgot tanulhatsz, amivel kitörhetsz a jelenlegi helyzetedből.


Soha nem szabad kijelenteni, hogy neked "más nem adatik meg", de azért tenni kell.

2019. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Második és harmadik válasz remekül megidézte Szabó Pétert. :D

Szerintem először is el kéne gondolkozni, hogy mit is jelent a siker. Nem hiszem, hogy sikeres lehet valaki csupán autó márkától vagy attól. hogy mennyi pénzt keres. Siker nem a bankszámlától meg egy slusszkulcstól függ.

Irigység abból fakad, hogy szeretnél a másik ember helyében lenni. De attól , hogy mondjuk te a buszbérletet lecserélnéd egy Mercedes kulcsára attól még nem boldog és sikeres. Lehet kényelmesebben fogsz utazni, de boldogabb nem hiszem, hogy leszel.

Azért vagy frusztrált és boldogtalan mert üres az életed. Plusz lehet ilyen neveltetést kaptál otthon. Magyarországon az irigységnek rendes kultúrája van . Én soha nem tudtam senkire sem irigykedni.

2019. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hülyeség másokhoz mérni magad, mert mindig lesz valaki aki jobb nálad vagy okosabb vagy gazdagabb.
2019. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Nagyot kell lépni, nagyon nagyot. Csak egy példa: USA-ban az aldi takarítói 9 dolláros órabérben vannak. Az napi majd 20000 forint, és az csak a takarító.

Másik, és ezt jól gondold végig. Az irigység a leglogikátlanabb érzelem. Ha látsz valakit egy bmw-vel, és irigy leszel rá, és tegyük fel hogy valamiért ő elveszti emiatt a kocsiját, attól neked több nem lesz. Semmivel sem lesz több. Ezért mindegy hogy kinek mi mindene van, arra kell törekedni hogy neked legyen több. Ez persze sok munka lesz, és minden ébren töltött perced erre kell szánnod, de sikerülhet.

2019. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!