Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Meg kellene szüntetni a...

Meg kellene szüntetni a házasságokat, mit gondoltok? Több lenn

Figyelt kérdés

A házasságok több mint 50 százaléka válással végződik, ennél fogva nincs értelme tovább erőltetni ezt a régi szokást. Hisz házasság nélkül is szeretheted a párodat, mint hogy vallásosság nélkül is lehetsz jó ember...

Az ember amúgy is mindent megun egy idő után, lehet az világkörüli utazás, vagy ferrari... Ráadásul a házasság egész életre szól ugyebár, és akik még öreg korukban is házasok még, azok lehet hogy valami miatt (örökség, házi-jogi viták, közös érdek) vannak még együtt, a szerelem már rég kihűlt... Erre saját példa: mamámtól kérdeztem ezt, és ő azt mondta, hogy már csak megszokásból vannak együtt, meg mit szólna a falu, ha elválnának?



2019. jún. 30. 22:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Attól még nem kéne elvenni a lehetőséget attól, aki akarja. Senki nem erőlteti!
2019. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Eszedbe ne jusson, hogy ilyesmire folyamodj...
2019. jún. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Nagy biznisz van benne, amúgy én sem értem a lényegét. :D Ha eszmei értéke lenne, nem kellene többet költeni rá mint a gyűrű ára, de sokaknak inkább státusz szimbólum/vallási törvény, szóval lényegében egy darab papír és ennyi.
2019. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem tökmindegy
2019. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon jó érveket hozol fel. Vannak jó házasságok is. A paradicsomlevest se kell betiltani mert a menzán szarul csinálják. Nem kötelező házasodni, ez már inkább szokás.
2019. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Létezik élettársi kapcsolat. Am. lehet,hogy TE unod a házasságot,de attól még sokan szeretik.


"A házasságok több mint 50 százaléka válással végződik,"

Attól hogy még Józsika elválik Erzsikétől, Mariska és Lacika még hadd legyenek házasok.

Am.ez is az emberi gyökérség kérdése.

2019. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

És ha esetleg nem akarnál beleszólni mások életébe és elvenni tőlük egy lehetőséget?

Hm? Ez nem opció?

Felnőtt emberekről írsz. Ha házasodni akarnak, tegyék meg.

2019. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Most se kötelező házasodni....
2019. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Én még öreg koromban is házas vagyok, szerelemből mentem férjhez, és most is szerelmes vagyok a férjembe. Komolyan kellene venni, ha az ember esküt tesz valamire, nem pedig megszüntetni az eskütételt.
2019. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Én nem akarok házasodni, de rajtam kívül rengeteg ember van, aki igenis szeretne. Miért kéne másoktól ezt a lehetőséget elvenni? Mindenkinek joga van a saját életéról dönteni, nem tudom téged ez miért zavar, kérdező.
2019. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!