Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A kis pénzűek által közkedvelt...

A kis pénzűek által közkedvelt filléres tömegturizmust tényleg meg kellene szüntetni?

Figyelt kérdés

A filléres tömegturizmus és élményhajhász életvitel közös eredménye, a minél olcsóbb és fapadosabb kínálat versenye - ami elérte az elviselhetetlenséget és jócskán pusztítóvá vált - egyetértenék azzal, hogy meg kellene szüntetni. A "kiugrok Rómába selfizni, egy sör, aztán este jövök" egy luxus vagy kalandor képesség kellene hogy legyen. Nem pedig no name társaságok, napi 5-6 csoportba, turnusokba szervezett sáskajárása.

A prolik igénytelenségére, teljes iparágak jöttek létre pl. fapados légitársaságok, fapados utazási irodák stb.


Nem tudom járt-e valaki mostanában az Eiffel toronynál vagy a Trevi-kútnál, Ponte vecchionál, agyrém ami ott van. Voltam ott 18 éve, teljesen normális, élhető mennyiségű volt a tömeg. Tavaly pedig brutális hering-party volt, meg sem lehetett mozdulni.

A legtöbb nagyvárosban a helyiek, kimondottan utálják a turistákat. Szóval megértem azokat is, akik ott próbálnak élni.

Ne értse félre senki, nem azzal van a baj, hogy a szegények is egyre többet utaznak, csak fizessék meg ők is a rendes árát.



2019. jún. 2. 12:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
43%
Az igazi sáskajárás a harmadik világból éri el Európát. Gondolhatod, mi lesz újabb 18 év múlva.
2019. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

Prosztókám, mit kerestél te a Trevi-kútnál?!

Olyan vagy mint a vezéred: az is elfelejtette hogy honnan jött, te is egy felkapaszkodott neoprimitív újgazdag nyüzüge lehetsz...

2019. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden igaz abból, amit leírtál, mi már igyekszünk olyan helyekre utazni, amik kevésbé felkapottak, vagy elég drágák ahhoz, hogy ne legyen tömeg. De ez a tendencia nem áll meg, az utazás nem lehet a felső tízezer kiváltsága, annak vége. Az nem baj, hogy így kinyílt a világ, az én gyerekkoromban maximum a jugoszláv tengerpart volt az elérhető. Akinek volt kinn rokona, néha eljutott Nyugat-Németországba.

Nem tudom, mi neked a "rendes ár", de vedd észre, hogy anyagilag valamennyire felzárkóztunk Nyugat-Európához, és attól még nem vagyunk prolik meg ilyenek, csak már nem vagyunk olyan szegények, hogy 50 dollár beszerzése is gondot jelent.

Továbbá ahogy írták, Kína, India nagyon gyorsan gazdagodik és ott sikk az európai utazás. Ma már a turizmus jelentős részét adják, és ez csak emelkedni fog. Nem feltétlen az európán belüli turisták adják a nagy tömeget.

2019. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

De hát csak megfizetik az árát, ha ott vannak.


Akárhogy nézzük az emberiség 90%-a "igénytelen proli". Na nem mintha a pénzes emberek viselkedése bármivel is magasabb szintű lenne.

2019. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
33%

Én nem sajnálom a kispénzűek nyaralását, hiszen ők is vágyhatnak Rómára vagy Párizsra.

De bevallom nekem a James Bond sziget látogatása tett be. Na azóta mi kerüljük az igazi turisztikai helyeket, és ismeretlen tájakra megyünk ahol van turisztikai látványosság, de nincs felkapva.

Bár mi elég drágán utazgatunk, mert nekünk kell a kényelem, luxus nyaraláskor is.

2019. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%

"Ne értse félre senki, nem azzal van a baj, hogy a szegények is egyre többet utaznak, csak fizessék meg ők is a rendes árát."


:D :D

Ha szegények, akkor nem tudják a rendes árát megfizetni. A fapados légitársaságok által vált elérhetővé számukra is.

Annak idején, amíg nem voltak fapados légitársaságok - és még szervezett buszos utak sem - addíg nagyon sok ember számára nem volt elérhető külföld (nem, nem a szocializmus 3 évenkénti időszakára gondolok). Aztán jöttek a buszos társas utak és orvos és gyári dolgozó együtt utazott a buszon :-)


Majd jöttek a fapadosok, amik által még közelebb került az emberekhez külföld.


"A legtöbb nagyvárosban a helyiek, kimondottan utálják a turistákat. Szóval megértem azokat is, akik ott próbálnak élni."

Igen, ez előfordulhat: a spanyol tengerparton is van olyan település, ahol már 10-15 éve is utálták a turistákat - csak épp belőlük éltek...

2019. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%

Szerinted, akinek nem tömött a pénztárcája az ne utazzon?

Ha magadat többnek tartod náluk, akkor ne utazz fapadoson, és ne oda, ahová ők is eljutnak.

2019. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Vegyük pl. a repülést. Még nem léteztek a fapados légitársaságok, a repülés luxusnak számított és az ehhez tartozó szolgáltatások színvonala is. És a repülés is élmény volt.

Ellenben most ami van, tírpákságok a reptéren, tülekedés a gépen, géprohamozás, (bár úgy tudom ezt a Wizzair megszüntette), de most jönnek az álló jegyek. Ja meg az elmaradhatatlan tapsvihar landoláskor.


Az a legnagyobb baj, hogy ekkora mennyiségű embertömeget, nem bírnak el a nyaralóhelyek, városok. Ekkora embertömeggel együtt jár, szemetelés, hangzavar, zsúfoltság, rongálások.

2019. jún. 2. 23:04
 9/30 A kérdező kommentje:

A normál turisták nyaraláskor otthon felejtik a magamutogatást, a legszebb és legfeltűnőbb ruháikat, ellazulnak, kicsit kiengednek, megbújnak a pálmafák vagy napernyők között, igyekeznek félretenni minden páváskodást, mert valljuk be – részben a megfelelés és elvárásokkal teli élet elöl jövünk ide felszabadulni.

Ezzel ellentétben ezek a filléres népek – főleg asszonyaik – a legkihívóbban öltözködnek, szinte ízléstelenül durva, végletekig fokozott, durva sminkekkel caplatnak családanyák - akár csinosak, akár nem, mindenük kint van, bizsukkal megpakolva.

Ez a fajta női magamutogatás is mérhetetlenül tönkreteszi a moderált turisták komfortérzetét. Egyfelől a feleségeknek olyan érzése van, mintha a proli nők jórésze – a mellettük totyogó két-három kisgyerek és sörhasú férj ellenére is – egyéjszakás alkalmi kapcsolatokra hajtana.

A tengerparti fotósok, ezt fel is ismerik és  borsos árért a létező legk*vásabb, szexnaptáros, vízespólós, sörhasú férjen fekve, a tenger habjaitól nyaldosva pucsítós, naplementében smárolós fotósorozatokat készítik, melyre nagyobb az igény, mint a sivatagban a vízre.

Egyébként ez olyan mélyen van kódolva, hogyha anyuka a 6 éves kislányát kéri meg esetleg, hogy egy dekoratív pálmafa előtt csináljon róla képet a telefonnal, akkor is azonnal így kezd pózolni.

Most mondhatná a proli, hogy “Höhö, és ezzel mi a baj?? Hát ez a jó nem? Höhö”. Nem, nem ez a jó. Én nem egy bordélyba, vagy night klubba mentem nyaralni a családommal. Vagy ha mégis, akkor ezt ügyesen elhallgatják az utazási irodák, mert rúdtáncosként pózoló családanyák helyett, relaxálást, békés tengerparti pihenést ígérnek.

2019. jún. 2. 23:11
 10/30 anonim ***** válasza:
88%

Álló helyjegyeket el ne hidd már! Soha nem lesz olyan repülőtársaság akik állóhelyeket fognak biztosítani a gépeken.

Abban igazad van, hogy régen luxus volt a repülés, és csak a pénzesek engedhették meg maguknak. Abban is igazad van, hogy borzalmas milyen sokszor igénytelen emberek utaznak a turistaosztályon vagy fapados járatokon. De nem kell velük utazni. Ha van pénzed akkor tudsz normális körülmények között utazni. Mi például sosem utazunk fapados járatokkal, így se jót se rosszat nem tudok írni róluk. Ha hosszú repülőútra megyünk, akkor sosem utazunk a turistaosztályon. Vagy premium economy-t vagy first class osztályon utazunk. Megfizetjük a kényelem, és nyugalom árát. A turisták viselkedése meg nem a nyaralástól függ. Az aki nem tud turistaként viselkedni egy idegen országban, az hidd el otthon a saját környezetében is primitíven egyszerű ember. De nem csak a kispénzűek nem tudnak viselkedni. Hidd el, sok országban voltam már, és láttam, hogy egy gazdag ember ordenáré módon viselkedik. Voltam szemtanúja annak is amikor egy olyan embert tartoztattak le a szállodában illetlen viselkedése, és lopása miatt, aki a szállodában a legdrágább lakosztályt bérelte, és luxus autót bérelt. Magából kikelve ordítozott, hogy ő bármit megtehet, mert van pénze!

A turisták viselkedése nem társadalmi ranglétrától függ.

A helyiek meg igen utálják a turistákat, de ők is tudják. Belőlük élnek. Pl: Thaiföldön tényleg utálják a turistákat, még ha nem is mutatják ki ( bár ha figyeled őket észrevétlenül, és azt hiszik nem érted mit mondanak, akkor észreveszed, hallod ahogy becsmérelik a turistákat.) Igen, a férjem tud egy kicsit thai nyelven, így sokszor megérti ahogy ócsárolnak egy turistát.

De mégis a turistákból élnek, és egyre jobban igyekszenek anyagilag megpumpolni őket.

A kérdés az, hogy tud a normális turista nyugodtan nyaralni, hogy ne kelljen elviselni az általad leírt kellemetlen turistákat.

Könnyen:

- drágább osztályon utazol a gépen.

- drágább, igényesebb szállodába mész.

- Elkerülöd a nagy turisztikai tömegeket, ha mégis ott vagy akkor igyekszel nem egybeolvadni velük.

-bérelj autót vagy motort, így nem kell együtt utazni sem a többiekkel.

Persze az ilyen gondtalan nyaralásnak meg van az ára.

2019. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!