Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A szerelem tényleg ennyire...

A szerelem tényleg ennyire elveszi a férfiak eszét? Egyből meg kell szüntetni egy barátságot?

Figyelt kérdés
Van (inkább csak volt) egy nagyon jó barátom, tavaly ismertem meg, szóval nem régi barát, úgy éreztem, nagyon közel kerültünk egymáshoz. Sok mindent megosztottunk egymással, lelkiztünk, sok titkunkat elmondtuk egymásnak. Kb. nem volt olyan nap, hogy ne írjunk a másiknak, minden héten legalább 2x, de volt, hogy 4x-5x találkoztunk. Aztán év végén megismert egy lányt, először úgy volt, hogy nem jönnek össze, akkor szomorú volt, vigasztaltam, de végül mégis összejöttek. Ez november közepén volt. Azóta 2x találkoztunk, kb. másfél órára, az összes találkozót elutasítja piszlicsáré okokkal, az e-mailek megszűntek, ő egyetlenegyszer írt rám azóta. Ez a barátság már menthetetlen, tulajdonképpen megszűnt, ugye? De miért ilyenek az emberek? :(
2016. jan. 5. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

" Kb. nem volt olyan nap, hogy ne írjunk a másiknak, minden héten legalább 2x, de volt, hogy 4x-5x találkoztunk. "


Hehe :)


Ez nem baratsag volt hanem parkapcsolat.

2016. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Sajnos tényleg ilyenek az emberek, de a barátságotok szerintem úgyan úgy megmaradt, csak mivel még mámorban él, úgy érzi, hogy az a lány neki a legfontosabb a világon. 19/F
2016. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ettől egy barátságnak nem kellene elromlania. Én 3 hónapja vagyok együtt a barátommal és mióta együtt vagyunk, megszűnt egy nagyon jó barátságom. De fontos tudni, hogy az a barátság már amúgy is romlott volt, és az, hogy a barátnőm elkezdett rám irigykedni, végleg kinyírta az egyébként megrendíthetetlennek hitt barátságunkat.

Az én barátom a lehető legtöbb időt tölti velem és ez fordítva is igaz. Ettől függetlenül, ha akarunk, természetesen elmehetünk szórakozni, mind a ketten. Én soha nem kértem a barátomat, hogy ne menjen sehova, ahhoz ő túl makacs. Ha este siet hozzám haza, az az ő döntése.


Persze nem ismerem a helyzetedet, és nem ismerem a lányt, mert könnyen lehet persze az is, hogy sarokba szorítja a barátodat és nem engedi el őt, ő meg bepapucsoskodik, és hagyja magát. Ez is egy lehetőség.

2016. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem párkapcsolat volt, én párkapcsolatban éltem már akkor is, mikor megismerkedtünk, egyszerűen igényt tartottunk a másik társaságára. Egyszer láttam a lányt, nem úgy tűnik, mint aki sarokba akarná szorítani a barátomat, ez inkább az ő döntése. Sajnos...
2016. jan. 5. 18:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Jah, csak mert veled nem akar találkozni, nyilván elvette a szerelem az eszét...


Szerintem inkább állítsd le magad, inkább az lehetett szegénynek a baja, hogy az agyára mentél a féltékenykedéseddel.


Egyszerűen arról van szó, hogy most van egy új párkapcsolata, a lánnyal akar lenni és kész. Nem vagy igazi barát, ha ezt nem látod be és nem vagy vele türelmesebb. És nyilván az is benne lehet a dologban, hogy a barátnőjének lehet, nem jön be ez a szitu, hogy a pasijának van egy ilyen rámenős "barátja", aki nő... Ha erről van szó, akkor ezt meg tiszteletben kell tartani, nem kell elkezdeni a pasit vagy a barátnőjét szidni, mert egymással akarnak lenni és nem veled akarnak foglalkozni.


Úgyhogy az egocentrikus, gyerekes, kicsinyes féltékenykedést hagyd abba, és próbálj empatikusabban, felnőttesen gondolkodni. Nem azért van a barátnőjével, mert veled akar kitolni, ezt tudatosítsd magadban.

2016. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem voltam féltékeny és most sem vagyok az, a párkapcsolatának örülök, én is sokat próbáltam segíteni neki, hogy összejöjjön egy rendes lánnyal, és annak szívből örülök, hogy ez megtörtént vele. Azt sem vártam el, hogy ugyanazzal a gyakorisággal találkozzunk, vagy minden nap e-mailezzünk, ahogy korábban, hiszen neki is lett egy olyan személy, aki a legfontosabb számára, nyilván vele van a legtöbbet. Igazából azt sem mutattam neki, hogy zavar a dolog, inkább voltam egyéb barátaimmal vagy egyedül. De akkor se mondja senki, hogy normális, ha egyik napról a másikra szinte teljesen nullára redukálja a kapcsolatot, minden meghívást elutasít (a barátnőjét is hívtam egyébként), és hónapokig annyit nem tud kérdezni, hogy élek-e. Szóval nem azt várnám, hogy minden nap keressen, de legalább pár hetente összehoznánk egy normális, minőségi találkozót. Neki sajnos erre sincs igénye.
2016. jan. 5. 19:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Megértelek.


Ha ez nektek párkapcsolat akkor amennyit mi legjobb barátnőmmel találkoztunk az minek számít? :D

Kb naponta 8-12 órákat együtt voltunk 1-2 nap szünetet néha tartottunk,mert vagy neki vagy nekem dolgom volt. Pont munkanélküliek voltunk mind ketten. Aztán 3-4 hónapot így húztunk le.Meglepődök durva volt. De emiatt lett nagyon szoros barátságunk. Az ilyen tingli tangli havi 1 taliból szerintem nem lehet ilyen szoros barátságot kiépíteni.Persze egyén függő is.


Persze már azóta normalizálódott a dolog heti 3x talizunk. Mikor párja volt,elköltözött akkor 2-3 hetenként 1 tali volt. Nehezen bírtuk mindketten.

Utána megszoktuk.


Viszont barátnőmnek is vannak időszakai mikor ismerkedik randizgat vagy már kapcsolatban van akkor pár hónapig alig vesz rólam tudomást,rossz érzés. De utána megtalálja a középutat vagy csak a kezdeti rózsaszín ködből vissza vesz.

De amikor hanyagol engem is zavar.

Nincs párkapcsolatom és nem zaklatom. Napi 1x ráírok ha ő nem keresne,de ennyi,nem hívogatom és írok neki regényeket. Ha tud,akar ír ha nem nem. Ezt is megszoktam.Nem vagyok kullancs.


Sajnos vannak barátságok amiket a szerelem tönkre tesz,de az nem is volt igazi ha pár hónapon belül nem normalizálódik a dolog. Mondom barátnőm 3-4 hónapig hanyagol,alig találkozunk stb,de persze beszélünk mondjuk 2-3 naponta egy keveset..azért fent tartja a barátságot csak nem a sülve főve együtt. Ha van párja akkor is sokat vagyunk együtt. Annyi ha nem itt lakik hanem messzebb mivel dolgozik ő is én is,nehezebb megoldani a talikat,de olyankor skype-on beszélünk :)

2016. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Neki sajnos erre sincs igénye."


Így van, ezt vedd tudomásul. Nem kell ehhez értékítéleteket társítani és általánosítani stb. (pl. a szerelem elveszi a férfiak eszét), mert nem erről van szó. Egy lány is viselkedhet így, ha párkapcsolata alakul ki, nemcsak férfi.


Mondjuk az igaz, hogy az ő viselkedése sem felnőttes, de ez van, vedd tudomásul és kész. És nemcsak a férfiak, hanem a nők is szoktak így viselkedni.

2016. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" naponta 8-12 órákat együtt voltunk"


Jezusom. Az ember meg a szerelmevel sem bir ki ennyit egyhuzamban, nemhogy az allitolagos baratjaval.


Nektek valami nagyon torz elkepzelesetek van a baratsagrol.

2016. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: abban igazad van, hogy hülyeség volt így feltenni a kérdést, nő is lehet ilyen. Csak próbálom magamnak megmagyarázni, hogy miért történt ez, ráadásul egyik pillanatról a másikra, nem lassacskán kihűlt, ahogy ez néha előfordul. Úgy tűnik, nagyon félreismertem őt.

Utolsó: már miért ne lenne normális ennyi időt együtt lenni? Nekem is volt olyan barátnőm, akivel egy nyáron keresztül minden hétköznap ennyi időt töltöttünk együtt, és nem untunk egymásra. Ha egy kollégáddal összebarátkozol, akkor is ennyit vagytok együtt :)

2016. jan. 6. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!