Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy a mai...

Miért van az, hogy a mai emberek a telefonukat nyomkodják, miközben egymással beszélnek? Miért kell lefényképezni, ha valaki felül a vonatra, befesti a körmeit vagy elmegy enni a KFC-be?

Figyelt kérdés

Az embereknek feltűnési viszketegségük van vagy mi? Esetleg most jársz először a KFC-ben? Most csináltattál életedben először műkörmöt? Nem, de mégis kiposztolod...

Akkor szerintem te egy kretén vagy! Lehet, hogy nyomok egy lájkot, hogy legyen egy jó napod, de attól még magasról leszarom!!!! ... és szerintem ezzel a többség így van.


2019. ápr. 12. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt meséld el, h 2019-ben, ki posztolgat még ilyeneket? Mert egyre halottabb a fb.
2019. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mesélj, mi bánt, drágaság?
2019. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
BEZZEGRÉGEN
2019. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Mesélj, mi bánt, drágaság?"


Egyszerűen csak az, hogy az emberek miért nem tudnak egymásra figyelni? Miért van mindenkinek feltűnési viszketegsége?


Kifejtettem hosszabban a problémámat, de azt sajnos az automata moderátor letiltotta :)


.. de pl. nem találok egy rendes nőt, mert nem lehet velük sehova elmenni anélkül, hogy a telefont nyomkodják, vagy ne posztolnának minden sarkon egy semmitmondó képet az fb-re, vagy instára.


...és persze ez nem azért van, mert nem érdeklem őket, hanem mert a mai világban ez a normális és a megszokott.


...de miért? Miért kell az embereknek óránként (jó esedben) valami semmitmondó idézetet, képet, vagy csak azt kiposztolni, hogy most itt vagyok a sarkon, most meg már nem..

2019. ápr. 12. 20:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Barátom, te lemaradtál egy picit. Köztudott, hogy a facebook már nem olyan mint pár éve. Nincs annyi becsekkolás, szelfi, stb ez már a múlté. Helyette van az insta. Oda nyomják a pózer, többnek látszó képeket illetve a tinder. Fiatalabbaknák tiktok vagy mi.


A tömeglányok telefonhasználata itt ki is merült.

2019. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Barátom, te lemaradtál egy picit. Köztudott, hogy a facebook már nem olyan mint pár éve"


Akkor úgy látszik, hogy az én barátaim, munkatársaim és a körülöttem lévők vannak lemaradva, mert mindenki ez nyomatja...


Amúgy megy lényegtelen, hogy fb. vagy insta... Titeket nem zavar ha elmész mundjuk enni valahova és azt látod, hogy minden 2-3. ember az ebédjét fotózza? Olyan ismerősöm is van, aki minden nap lefotózza magát a vasútállomáson és azt a csokit, energiaitalt vagy bármit, amit éppen fogyaszt... Ez miért normális? Vagy pl. rengeteg olyan 20-50 év közötti munkatársam van, aki kirakott mellekkel pózol és panaszkodik, hogy milyenek a mai férfiak, hogy mindenki a szerszámát küldözgeti (persze annyira zavarja, hogy az összeset el is menti és nyilvántartást is vezet róla)

2019. ápr. 12. 20:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt nemtom, de az ilyenek kattannának bele az elvonási tünetekbe, ha a Facebook egyszercsak megszűnne, de úgy, mintha soha nem is létezett volna.
2019. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hűűűhaaaa.... Most látom, hogy akadt pár helyesírási hiba a mondandómban... Ne kövezzetek meg, de meló után már megesik, hogy nem tudok írni :)


...de azért én kíváncsi lennék a telefonfüggők véleményére is... Ők mit gondolnak erről? Nem ciki az, hogy már-már félmeztelen mutogatják magukat a neten és, hogy gyakorlatilag nincs magánszféra, mert azt is kiposztolják, ha kakilni mennek.


Szóval kedves telefon, viber,fb. függők, ti mit gondoltok? Normális az, amit csináltok, vagy én vagyok túl maradi felfogású?


Én sokszor beszélgetek értelmesebb kolégákkal arról, hogy nekünk még volt gyerekkorunk és rendes életünk is. Egész nap kint randalíroztunk, elmentünk mindenfelé, mindenféle veszélyes dolgot kipróbáltunk, amiről a szüleink nem is tudtak (és nem a drogra, meg az italra kell gondolni)...


Engem annyira elszomorít, mikor látom a mai 10-15 éves gyerekeket és gyakorlatilag a mobil, xbox, ps és pc jelenti nekik a teljes kikapcsolódást. Miről fognak ezek sztorizgatni a gyerekeikkel?


Jaj... Soha nem fogom elfeldni 2018 nyarát... 2 nap alatt végigvittem a FarCry 5-öt :)


Vagy vannak olyan 20-50 év közötti emberek, akik nem azért mennek nyaralni, wellnessezni, hogy jól érezzék magukat és pihenjenek, hanem azért, hogy milyen menci vagyok a nyaralós posztjaimmal...


A sok baromság helyett inkább éljetek és ha egy utcányira laktok egymástól, akkor ne az fb-n beszélgessetek már egymással...


...és még egyszer mondom, 27 leszek, én is szoktam gépezni, telózni... Van egy 1 millás pc-m, 3D nyomtatóm, stb. (szóval nem vagyok egy kőkorszaki-szaki), de én tudok határt húzni az ésszerű használat és a függőség között.



Ja... Amúgy fiatal, nem telefon, műköröm, szoli, disco, műszempilla és tetoválás mentes, szolíd lányok is elmondhatják erről a jelenségről a véleményüket... Feltéve, hogy még nem halt ki ez a típus :)

2019. ápr. 12. 23:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem érnek rá a másikra, na meg a GDPR befigyel...
2019. ápr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én szeretem a telefonom, ha nem otthon vagyok, akkor szinte mindig kézben van. De havonta 2x, ha megosztok valamit, évente 2-3 szelfi van, a profilképem már lassan másfél éve ugyanaz. Instagram közelébe se megyek. Amikor néhány hetente/havonta elmegyünk valahova, és különösen tetszik, csinálok képeket, de nem igazán rakom facere, senki sem kiváncsi rá, mint ahogy én se a többiekére. A barátom meg szinte mániákus. Minden nap osztja a hülyeséget, ha elmegyünk valahova mindent fényképez, a percet nem is élvezi, csak az a lényeg, hogy dicsekedjen, hogy ő hol volt és mit látott. Mondtam is neki, hogy olyan, mint a rossz 3.14ek, de nem érdekli, muszáj dicsekednie. Én meg épp azért sem.
2019. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!