Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sokan miért csinálják azt,...

Sokan miért csinálják azt, hogy bizonyos embereket kiraknak a közösségi oldalaikra, bizonyosakat meg nem?

Figyelt kérdés

Gyakran látom, hogy az ismerőseim kirakosgatják a másokkal szervezett bulikat, összejöveteleiket, találkozásaikat. Vannak olyan ismerőseim, akik szinte mindenkit kiraknak, még azt is, akit épp akkor ismertek meg. Meg olyanokat is, akiket utána élőben meg kibeszélnek nekünk.

Mégis, minket kb senki nem rak ki, ha velünk találkozik. Míg valaki szinte minden egyes találkáját kirakja mindenkivel, teleszórja napi szinten a közösségi oldalakat, addig ha velünk beül valahova, minket nem rak ki soha.

Ez miért lehet? Nem vagyunk elég menők? Vagy csak a fontosabb ismerőseit rakja ki? De akkor miért rak ki olyanokat is, akikre aztán panaszkodik a hátuk mögött, meg akiket épp akkor ismert meg esetenként?

Azt még hozzátenném, hogy kicsit kilógunk a környezetünkből, mert kevés a tanult ember köztük, mi meg értelmiségiek vagyunk, ráadásul fiatal korunk ellenére jól menő vállalkozók. Az ismerőseink többsége meg átlagos magyar anyagi helyzetben van, elég alacsony életszínvonallal. Lehet ez a "baj"?


2019. júl. 7. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamiféle imidzset építenek magukról, és aki azt erősíti szerintük, azt teszik ki.
2019. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják úgy, hogy likek/rva
2019. júl. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mi a megfelelő kinézetünkkel, elegáns öltözködésünkkel (nem estélyiben járok, de azért jobban öltözködöm az átlagnál) nem lehetünk jók imidzsépítéshez?
2019. júl. 7. 13:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha például rocksztárimidzset építenek, akkor nem.

:)

2019. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pontosabban: egy majomkodó, urgálva-fetrengve pózolós, iszákos, rosszul öltözött bagázs jobb az imidzsépítéshez, mint egy elegáns, értelmesen kinéző pár?
2019. júl. 7. 13:27
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
De hát te is kiteheted, megjelölöd őket a képen és akkor az ő idővonalukon is ott van.
2019. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam képeket csinálni az összejövetelekről. Csak feltűnt, hogy vannak emberek, akik ha velünk találkoznak, nem fényképezkednek, nem teszik ki facebookra az italt, ételt, minket, magukat... de ha mással találkoznak, akár heti 2-4x is képesek kitenni, mit esznek, hol vannak, kivel vannak. Velünk meg sosem.
2019. júl. 7. 13:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kedvelnek titeket igazán. Nekem is volt ilyen ember az életemben. Elmentünk lányok 3-an szórakozni, csináltunk közös képet is, de ketten csináltak olyat is, amin én nem vagyok. Másnap csak a kettest tették fel mutogatni. Na az szarul esett, mert én barátnőknek hittem őket. Aztán később rájöttem nem is kedvelnek semennyire sem, csak volt valami apró haszna hogy én is mentem. Amolyan hátsó szándék..

Az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni. Én ignoráltam őket, azóta eltelt pár év és most érdekes módon már nagyon barátkoznának újra, vagy lehet csak megint kell valami apró dolog nekik.

2019. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, hogy nem kedvelnek eléggé vagy nem vagyunk annyira fontosak, hogy kirakjanak minket. Csak vicc, hogy ha pl velünk találkoztak először, vagy akár tízedszer, minket sosem raktak ki, mást meg akár első találkozásra is. Vagy akár úgy is, hogy az illetőt alig ismerik vagy nem is bírják annyira, rábeszélnek az illetőre a háta mögött...
2019. júl. 7. 16:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt már nem egy ilyen párommal, keresztszülei lettünk párom gyerekkori haverjának a gyerekének, de mellettünk egy másik pár meg névadó szülő ugyanúgy a gyereküknek. Érdekes módon őket ki tudták tenni ezer képpel, mikor látogatóban voltak, minket nem, pedig mi előbb is voltunk. Ugyanez a keresztelő és névadó, névadón készült egy rakat kép, keresztelőn talán egy olyan minőségű, ahol oldalról látszunk, tehát alig kivehetően. Mikor rákérdeztünk arra, képet csinálunk-e, azt mondták, majd az ebéden csinálunk (miért is a templomban ugyebár..),végül ott is csak olyan kép született, ahol mindenki rajta van, nem csak mi kereesztszülők a gyerekkel. Valszeg az anyuka nem annyira bír minket, páromat és engem is csak azért kértek fel, mert gyerekkori barát a párom.Csak azt nem értem, hogy arra meg jók vagyunk, hogy ajándékokat vigyünk a gyereknek meg stb.?? Semmi értelme nincs így az egésznek.. Pedig nem vagyunk tróger alakok, normális munkánk van, értelmiségiek, a másik pár pedig még csak nem is dolgozik (bár pénzük az van, ki tudja honnan). Szóval rövidre zárva, ennek az oka valószínűleg az,hogy nem kedvelnek titeket annyira.Ja,és ez az anyuka is olyan, aki mindent kitesz közösségi oldalra, még azt is, ahogy a gyereke vacsorázik...
2019. júl. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!