Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Coca-cola vagy Pepsi?

Coca-cola vagy Pepsi?

Figyelt kérdés

Melyiket isszátok szívesebben? Mi befolyásol a választásnál? Van konkrét oka, amiért csak az egyiket isszátok? Mennyire számít, hogy kik reklámozzák, hogy milyen a termék csomagolása, címkézése?

Kérlek, nemet és kort is írjatok!


Köszönöm ha válaszolsz, nagyon fontos lenne egy kutatáshoz.



2019. nov. 5. 19:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
Coca, de csak az eredeti. A light, zero undorító. Csak az ízük alapján. Nem érdekelnek a reklámok.
2019. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

Őszintén, én semmi ízkülönbséget nem érzek a kettő között, azt veszem amelyik éppen olcsóbb vagy nagyobb palackkal van.

A reklámok nem számítanak nekem, mivel nem nézem se a Pepsiét se a Coca coláét, amúgy se ez segítene a döntésben.

2019. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem a szensavas uditoket, de nekem inkabb coca. Jobban tetszik a neve:DD a szine is, es szerintem cuki, bevallalos volt a reklamja is.
2019. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Cukrosban coka,cukormentesben pepsi max.Reklámok nem érdekelnek.
2019. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%
Én mindig Cokes voltam, de kizarolag a sima piros. A reklamok nem befolyasolnak de a Coca. Colas reklamok mindig meghatnak, latszik h sok penzt olnek marketingbe. En pepsit csak akkor iszom ha nincs mas. Azert nem tetszik (azt leszamitva h maga a brand nem jon be), hogy nem eleg szensavas
2019. nov. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Régebben a Coca-Cola, most a Pepsi. A Coke-nál a szirupot szerintem más arányban hígitják manapság, olyan mint ha javarészt színezett vízet innék. Viszont, Angliában az üveges Coca-Cola a befutó, bár ott mindenféle üdítő íze markánsabb.


Egyáltalán nem hat rám a csomagolás, az új "ízeket" csak kíváncsiságból próbáltam ki, ja meg Angliában a cukoradó miatt olcsóbb szokott lenni az édesítőszeres változat. A cukrot az emberiség már régóta ismeri/használja, mértéket tartva különösebb eü problémákat nem okoz. Viszont az édesítőszerek eléggé új "találmányok", nincs még elég adat és kutatás ahhoz, hogy bármilyen pozitív/negatív konklúziót szűrjünk le, tehát mértékletesség sincs belőle. A megtévesztő marketing se hat meg, mint ahogy a sok ostoba (akarom mondani átvágott) #paleo, #mostaztánlefogyok #másegyébdilis hóbortot követő személyt bevonz lobbizni érte: "természetes" édesítőszerekért mint a stevia és tsai. Bár meg kell hagyni ízügyileg a Coca-Cola Life első pár kortyra nem rossz, de utána... Egyébként meg ennek a verziónak sok értelme nincs.


Fizikailag meg az édesítőszeres verziók csak mégtöbb szennyivásra késztet, tehát csak egy édes érzetet kelt, átvágva a nyelvemet- de kielégíteni az édesség iránti vágyamat nem tudja. Az energiahiányból fakadóan cseszhetem, ha lemegy a vércukrom vagy rosszul leszek utazás közben... A cukros kólából elég pár korty- gyors és hatékony. Ha nem áll rendelkezésre étel, de van cukros kólád, azért azzal ugye elboldogulsz egy idejig mert van mit hasznosítson a szervezetednek... Nem beszélve, ha hajnalban kell kelned, nem fog épp az agyad, akkor ha nincs hozzászokva a szervezeted, a kóla jó kis löketet tud adni nem csak a koffein miatt.


Tehát összegezve, sok szempontból a klasszikusok vezetík a prímet, és a már leírt okokból, a Pepsi a nyerő. Egyébként csapoltból is a Pepsi a finomabb, víz ide vagy oda.


Szerintem a Coke-ot a többség már csak márka iránti elköteleződés (v naivitás) miatt fogyasztja, elég egy jól képzett vegyész gárda és annyi a titoknak, csak a szabadalom korlátozza az összetételt/arányokat, elég rajta módosítani és kész a Pepsi vagy más konkurencia. Tehát nem feltétlenül veszel silányabbat. De igazából ez az egész csak marketing, "versenyeznek" egymással, hogy még több pénzük legyen. Ezzel csak szívességeket tesznek egymásnak is maguknak. A Coke kampányai is ilyenek jelenleg, most megcélozták a melegeket és nagyon durván szemléltetve csak megosztja a piacot amiből ismételten versenyt, aztán profitot generál.


23/N

2019. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mind2-t szeretem, szoktam inni, de ha választani kell, akkor Coca-Cola.


31/N.

2019. nov. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak coca, a Pepsi kommersz.

Ha étteremben vagy valahol nincs Coca inkább ásványvizet iszok.

Nem érdekel se a csomagolás se a reklám.

2019. nov. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Csak a coca a pepsinek az ízé nem tetszik + a coca az eredeti ès sokkal finomabb
2020. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Csak a coca a pepsinek az íze nem tetszik + a coca az eredeti ès sokkal finomabb
2020. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!