Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A kakaó dehidratál, azaz...

A kakaó dehidratál, azaz vízelvonó?

Figyelt kérdés

A kávé koffeinje, a sima fekete tea teinje, az alkohol és a cukor köztudottan vízelvonók, de a kakaó is, simán, cukor- és tejmentesen...?


Tulajdonképpen félig tapasztalatból kérdezem ezt, mert pár napja két liter kakaót, pontosabban forró csokit ittam, azaz csak (holland) kakaó és forró víz, de két liternyit, és csak kétszer voltam tőle wc-n és alig jött ki belőlem folyadék, pedig amikor ugyanekkora mennyiségben pl. kamillateát iszom, akkor iszonyat sokat szoktam pslni, és amúgy most nagyon ki is voltam száradva utána, úgy éreztem...


Ez engem tökre meglepett, mert nem gondoltam volna, de ezek szerint... (akkor nem is tudom, hogy minek kérdezem, mert tán köztudott és hogy tán én is jobban megjegyezzem, meg hátha másnak is felmerült már ez a kérdés... :) )



2020. jan. 12. 11:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm kerek perec közölte, hogy igen, köztudottan. Akkor most már én is tudom, tudhatja más is... :)
2020. jan. 16. 20:08
 2/3 Andi80018 ***** válasza:
100%
Igen, abszolút vízhajtó, ezáltal dehidratál. Ezért is adnak valószínűleg vizet jobb helyeken a kávéhoz. De lehet is érezni, hogy szomjasabb vagy utána.
2020. jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Andi80018 ***** válasza:
100%
Ja, bocsánat, a kakaó! :D Kávéra írtam, elnéztem. Szerintem az nem, illetve csak szomjasabb vagy tőle, mivel tömény.
2020. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!