Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Érdemes ezt az italt rendszere...

Érdemes ezt az italt rendszeresen fogyasztani egészség szempontjából, vagy semmit se ér?

Figyelt kérdés

Biztos ti is láttátok már sok boltban,én egy ideje fedeztem fel ezt : ALEO-ALOE VERA ital.Különfélék vannak,van sima,van chia maggal,mangós,epres,stb.,kb.300-400Ft között van mindenhol az ára,fél literes.Aloe vera darabkák vannak benne.

Összetétele azt írja hogy 30%-os aloe vera tartalom(aloe vera pép és zselépor),tartósítószer-színezék-és ízfokozómentes.

Nekem ízlik,csak azt nem tudom hogy az egészségre jó hatással van-e,vagy csak egy sima italként fogjam fel,amiben aloe vera pép van,aztán ennyi.

Te ittál már ilyet ?



2020. febr. 8. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Keves szerintem az aloe vera mennyiseg benne. En sima italkent fognam fel. Ittam es szeretem egyebkent.
2020. febr. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Cukortartalmát is nézd meg, rá fogsz jönni, hogy minden csak nem egészséges
2020. febr. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

#2

Van cukormentes változatban is, én cukorbetegként azt iszom és nagyon szeretem.


Kérdező!

Az aloevera egészséges (gyulladáscsökkentő), ez vitathatatlan tény.

Hogy az a napi 1-2 ital amit ebből megiszol, mennyire tud használni egy esetleges emésztőrendszeri, vagy húgyúti problémádon, azt senki nem tudhatja. Ha nincs bajod, akkor nincs min segítenie, de hogy nem káros, az biztos!

2020. febr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Konkrét bajom nincs,csak gondoltam hátha energizál,vagy csinál valamit,de akkor felfogom sima italként,köszönöm :) Hát igen,végül is nem nagy az aloe vera tartalma...
2020. febr. 9. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kevés aloe-vera van benne,ezért én inkább úgy fognám fel, hogy nem árt, de nem is használ. Bár az lenne a legjobb, ha abszolút nem innál ilyeneket, csak csapvizet. Az aloe-t a gyógyászatban 2 féle módon használják. A keserű leve erősen hashajtó hatású, míg ez a géles aloe-pép (ebből előzetesen kivonják már az erősen hashajtó anyagokat), ha nem bőrre kenve, hanem fogyasztva használják, akkor arra lehet jó, hogy a belekben lévő gyulladásos folyamatokat csökkentse. A géles állag a benne lévő poliszacharidoknak (cukrok) és glioproteineknek köszönhető. Úgy működik, hogy amikor a belekhez ért, akkor egy ilyen géles védőréteget képez a bélfalon és védi a sejteket a káros hatásoktól, anyagoktól.

Van értelme tehát ezt inni? - Nem, nem nagyon, ugyanis önmagában nagyon kevés aloe vera-t tartalmaz, valószínű, hogy 30%-nál is kevesebbet, ugyanis ahogy te is írod zseléport is raktak bele, ami ugyanúgy ezt a zselés állagot hivatott előteremteni. Ráadásul az italokban lévő cukor egyből felszívódik és durván megdobja a cukrodat, aminek súlyos következményei is lehetnek.

Ha székrekedéssel küzdenél, akkor gyógyszertárban lehet aloe levet venni, ha pedog szívesen fogyasztanál aloe-pépet, akkor azt is lehet 100% formában venni, de semmi esetre sem ajánlom ezeket a borzalmakat. Az üditők, legyen az izotóniás sport-drink, vagy multi-vitaminos gyermekital SOHA sem lesznek egészségesek, és nem is kell, hogy a mindennapjaink részévé váljanak.

2020. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég kevés benne az aloe vera és ha nem stabilizált, akkor hatása se igen jön elő.

Én 99,7% aloe vera tartalmút fogyasztok.

2020. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!