Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Legjobb növényi tej kávéhoz,...

Legjobb növényi tej kávéhoz, ami jó, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Majdnem biztos, hogy laktózérzékeny vagyok, minden tejterméktől rosszul vagyok...


Ajánlották az Alpro Barista mandulatejet. Meg a Dm-ben valami Bio tej kávéhoz!


Mit gondoltok ezekről? Nyilván rettentően drága... Meg állítólag károsak, de nem tudom, az nem káros, hogy megiszom a tejet és hasmenésem, görcseim vannak? Nyilván nem jókedvemből kellene, csak néha, meg ha helyettesítő kellene! Köszönöm.


Egyébként most tudtam meg, hogy gyakorlatilag az összes ázsia laktózérzékeny, meg a világnak több, mint fele... Ami egyébként logikus is, mivel minden emlősnél ez van...


2020. máj. 15. 16:22
1 2
 1/11 jeverezi válasza:
100%

nekem ez a kedvencem! Nagyon finom az íze és egészséges is! :)


[link]

2020. máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi és ezt hol lehet beszerezni boltban?
2020. máj. 15. 16:50
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem károsabb, mint a sima tej, ami beteg, mesterségesen megtermékenyített, kezelt tehenektől származik.

EGyébként én a dmben szoktam venni zabtejet, a dm sajátmárkásat, talán 400 forint, szóval szerintem nem olyan hűde drága, finom is. Nyilván nem olyan az íze mint a sima tejnek, de hozzá lehet szokni, és finom is. Egyébként a madulatejet szeretem én is a legjobban, de baromi drága sajnos, a zabtej szerintem jobban megéri.

2020. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Én nagyon szeretem az Alpro barista mandula tejet. Ha van hozzá megfelelő géped akkor szuper jól fel lehet habosítani mint a hagyományos tejet.

Viszont ha csak laktózra vagy érzékeny akkor megoldás lehet a laktóz mentes tej is. Az valamivel olcsóbb, és nagyon finom

2020. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mire vagyok érzékeny, nem voltam vizsgálaton még, de nem bírom a tejtermékeket! De tejszínből eddig is növényit használtam és sokkal jobb! Attól semmi bajom!


Most már nagyon durva szinten van, megiszom egy fél deci tejet és görcsöl a hasam...

2020. máj. 15. 17:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell majd egy vizsgálat hogy tisztázódjon, hogy pontosan mit nem tolerál a szervezeted. Van ugye a tejfehérje és a tejcukor. A tejcukor érzékenység az a laktózérzékenység ami az egyszerűbb eset, akkor lehet fogyasztani állati eredetű tejterméket csak laktózmentes kell hogy legyen. A tejfehérje ellenben amikor kissé leegyszerűsítve allergiás vagy a tejtermékekre és akkor minden tejes terméket kerülni kell és csak a növényi változatok jöhetnek szóba.
2020. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, tervezem, csak most a korona miatt, majd csak nyáron, talán!


Egyébként nem rosszak ezek a növényi dolgok, sőt, csak nagyon drágák!

2020. máj. 15. 18:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Olcsó (növényi tejhez képest) és finom: Lidl bio Zabtej. Ugyanúgy a rosmann sajatmarkas Zabtej is jó, de picit drágább
2020. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a Joya Almond vagy Almond Barista tejet szoktam venni, mert a hozzánk közeli üzletben 550 ft. Nekem egyébként is a mandulatej a kedvencem, mert annak van a legkevésbé mellékíze, és hozzáadott cukor sincs benne.

Az Alpro is finom, bár az eléggé drága szerintem is.

Pennyben, vagy az Aldiban is van saját márkás, ott is 399 Ft.

2020. máj. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kedvencem a Tesco Organic Rice-Almond növényi teje. Tökéletes a reggeli kávémba, zabkásámba. Nekem ez vált be a legjobban.
2020. máj. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!