Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen otthon elkészíthető...

Milyen otthon elkészíthető növényi tej van, ami jól használható kávéba?

Figyelt kérdés

Szójatej nem játszik, a rizstejjel pedig voltak már próbálkozásaim, és túl szemcsés mindig, kiválik belőle a rizspor.

Kókusztej, mandulatej egyáltalán nem jó, vízízű lesz tőle a kávé, olyasmit keresek, ami töményebb, sűrűbb állagú, jobban hasonlít a textúrája a tehéntejre.

Már nem tudom, mit próbálhatnék meg, fontos, hogy otthon elkészíthető legyen.

Bárkinek ötlet?!



2019. júl. 11. 04:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, igen a zabtejet is próbáltam, az sem vált be igazán
2019. júl. 11. 04:42
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Valami gond lehet azzal, ahogyan a készítés ezeket a növényi tejeket.

Szerintem vásárolj egy növényi tej készítő automatát, és megoldódik a problémád.


[link]


[link]

[link]

2019. júl. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, mivel keszited, de otthoni hagyomanyos turmixszal peldaul nem tudod olyan aprora zuzni a szaraz komponenst, mint amilyet egy erre specializalodott ipari gep tud. A szetvalas pedig egy szuszpenzional termeszetes, foleg ha nagyok maradnak a szemcsek.

Ami jobban fog hasonlitani a tehentejre, az a zsirosabb alapanyagbol keszulo tej, pl kokuszbol, kesubol, mandulabol, a zabban, rizsben nincs eleg zsiradek. Nekem egyebkent a boltibol a kokuszos rizstej a kedvencem, illetve a tescos zabtej, ahhoz kulon adnak zsiradekot is.

Amugy allagra sosem fognak hasonlitani ezek a tejek a hagyomanyoshoz, szoval ne igy allj hozza.

2019. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Házilag csináltam rizstejet, nekem bejött. Annyi, hogy fel kell keverni, mert leül az aljára. Lehet, hogy a recept nem jó.
2019. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Schlagfixet próbáltad már? Ne tejjel próbálkozz, hanem növényi tejszínnel. A Cocomas kókuszkrémet fel is lehet verni. A schlagfixnek van kinyomós tejszínhabja is.
2019. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Most nézem csak otthon elkészíthető érdekel. Sűríteni zselatinnal,konjac liszttel tudsz.
2019. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Mandula, mogyoró, kesu vagy zab, ill ezek kombinációja szokott lenni nálam, néha egy kis szója. Ha vizesek a mandulatejek akkor nem jó arányban készíted őket, próbáld meg emelni a mandula arányát vagy pl zabot, kesut vagy rizst adni hozzá.
2019. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7: ha van időd, elküldöd nekem a receptet, amit te használsz?
2019. júl. 11. 12:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez a recept alapján készítettem egyszer mandula helyett kesuval, de én már azóta fruktózérzékeny is lettem, így még ezt sem bírja a gyomrom.

Próbáld ki, nekem ízlett, de a konjac liszttel szinte bármit lehet sűríteni, akár főzeléket, pudingot is.

2019. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Noblesse Oblige ***** válasza:
69%
Horchata (én ebből a tiszta növényi verziót használom)
2019. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!