Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen íze volt a Bambi...

Milyen íze volt a Bambi üdítőutalnak?

Figyelt kérdés

Oké, azt írják okan, hoyg kátrányos, de ez nem segítség? Mihez hasonlít, a mostani üdítőkből. Vgay odaégett cukor, vagy valami.

Én a 90'-es években voltm gyerek, én már a Pancsolós kislány dalban is azt hittem, hogy az őzikéről énekel. Ismertem a Traubiszódát, de azt is tíz éve láttam utoljára, a Balatonnál. Meggymárka az életemben meg valamikor csak 2007-2009 között létezett, se előtte, se utána. Ittam már török-görög Gazozát és Dr Peppert, szóval ezeknek az ízei megvannak, ha valaki ezekhez hasonlítaná.

Gazoza ---> Tutti-Frutti, sokkal jobban, mint bármelyik energiaital

Dr Pepper ---> mandula (cseresznye-vanília van ráírva, de mi mandulának éreztük)



2020. júl. 2. 08:19
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

*hogy

**vagy

*voltam


Elnézést ezekért a hibákért, a billentyűzetem és a beállítások is német nyelvre vannak, és nem húzza alá a magyar elgépeléseket, hanem az összes szót, aminek németül nincs értelme.

2020. júl. 2. 08:25
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
A kérdésedre nem tudok sajnos válaszolni, de Traubiszódát 1-2 éve is láttam még, azt hiszem egy Baranya megyei Tescoban. Szerintem még most is lehet kapni. Cukormentes változat is volt belőle, plusz fehér- és pirosszőlős. Finom volt, de nem tudom, hogy változott-e a recept, azelőtt elég régen ittam, de már akkor is retro üdítőnek számított.
2020. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Meggymárkát a Coopban is szoktam látni, szintén Baranya megye. Egy csomó retro csoki is szokott lenni.
2020. júl. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi a álaszokat, de nem arra vagyok kíváncsi, hol lehet Traubit meg Meggymárkát kapni.
2020. júl. 2. 08:45
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

#4


Értem hogy te nem vagy kíváncsi rá, írtam is, hogy a kérdésedre nem tudok válaszolni. Érdekességképpen írtam, mivel te a kérdésében azt írtad, hogy rég nem láttad ezeket.


Én pont az ilyen érdekességek miatt nyitok meg sok kérdést. Ha vannak válaszok, akkor sokkal szívesebben olvasom el a kérdést is.

2020. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Amúgy felpontoztalak.
2020. júl. 2. 08:56
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Köszönöm. :)


Remélem azért jön majd valaki, aki a kérdésre is tud válaszolni.

2020. júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Narancs és málna ízben volt kapható annó a Bambi, de én nem ittam, mert nem az a korosztály vagyok. Anyukám mesélte, hogy a málnását szerették, a narancsos nem ment annyira, de hogy mihez hasonlított az íze, azt nem tudom megmondani.
2020. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

68 éves vagyok és volt részem a Bambiban.

Akkor ez baromira ízlett, nem tudom, ha ma megkóstolnám mit mondanék.

CSAK narancsízben volt, az előttem író anyukája az Erdei-Bambival (ami teljesen más) keveri.


"1947-ben a Hazai Szikvízüzem kezdte palackozni Horváth Mihály téri üzemében, majd gyártása átkerült a Halom utcai üzembe. Az első palackokat koronazár fedte, de később átálltak a takarékosabb csatos üvegekre.


1960-tól a Fővárosi Ásványvíz és Jégipari Vállalat (FÁJIV) folytatta a gyártást a Döbrentei téri palackozójában. Később NDK-s gyártású gépsorokat állítottak be a növekvő kereslet miatt. 1961-ben a FÁJIV piacra dobta a citromaromával kevert Utas Üditőt, valamint a málna- és szederízű Erdei Bambit.


1968-ban a Coca-Cola Magyarországra érkezése csökkentette népszerűségét. A Bambi 1970-ben szűnt meg, amikor a FÁJIV margitszigeti üzemében hozzálátott a Pepsi palackozásához és emiatt leállitotta a Bambit gyártó gépsorokat.

A közhiedelem szerint a Bambi kátrányból készült, mert néha ehhez hasonló ízt lehetett érezni rajta. Ez azonban nem igaz, az üdítő nem tartalmazott kátrányt. A kellemetlen mellékízt az okozhatta, hogy a narancsolaj összetevő a szavatossági idő lejárta után avasodott"

[link]

2020. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

9-es: bocs, hogy beleírok, de a Bambi kapható volt narancs és citrom ízben is (63 éves vagyok, sokat ittam annak idején).

Kátrányíze nem volt (meg nem is tartalmazta azt), akkor ízlett, ma valószínüleg nem lenne annyira jó, leginkább a narancs/citrom "izü" szörpökre hasonlított.

2020. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!