Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A kapszulás kávé,instant kávé...

A kapszulás kávé,instant kávé feloldva?

Figyelt kérdés

2020. szept. 1. 21:14
1 2
 11/15 anonim válasza:
38%

Döbbenten olvasom a sok tájékozatlan embert a témával kapcsolatban. Egyben irigylem őket, hogy soha semmi problémájuk nem volt a nescafé/neszkávé fogyasztásával kapcsolatban, ill annak köszönhetően. 43 éve - nagyon emlékezetes számomra, de nem részletezem - ittam először Édesanyámmal neszkávét. Rövid időn belül mindkettőnknek nagyon erős gyomorfájásunk lett. Ez a neszkávé-fajta a mai napig kapható, s a legismertebb nevű: Nescafe Classic. Később kipróbáltuk a Nescafe Brasero -t, s azóta jómagam 4-5 évente a legkülönbözőbb fajtákat. Rettenetes! Mindegyiktől rosszabbul leszek, mint anno, amikor először ittam. Szerencsére a szűkebb és tágabb baráti köröm is ócska löttynek tartja a neszkávét, mert gyomorgörcsöt, fejfájást okozott nekik, vagy egyszerűen rémesnek tartja az ízét. Így ódzkodunk mindenfajta neszkávétól, s eszembe/eszünkbe sem jut kapszulás kávét venni, mert abban bizony neszkávé van, ahogyan A NEVÜK IS MUTATJA. ...És mennyire nem egészséges, ha tudnátok! Dolgoztam egy ideig egyik egyetemünkön, ahol élelmiszerek, élelmi anyagok összetételét, a szervezetre gyakorolt hatását vizsgálják, kutatják, s bizony ott magyarázták el, hogy miért van erős gyomorfájásunk, fejfájásunk bármilyen neszkávé fogyasztásától. Nagyon egészségtelen! Az, hogy rákkeltő, azon még vitatkoznak a kutatók szerte a világon. Helyette igyatok KÁVÉPÁRNÁból készített kávét! Én is azt fogyasztok mindennap. No, az 'olyan' darált kávét tartalmaz - mármint a párna -, mint a különböző 250 g-os csomagolt őrölt kávét.


Ha kipróbálnátok egy reggelről megmaradt lefőzött kávét visszaönteni - mondjuk - egy Szarvasi kávéfőzőbe, s azt újra átengedni/lefőzni a gépen, akkor annak pontosan olyan borzalmasan rossz íze lenne/van, mint egy akármilyen neszkávénak/kapszulás kávénak. Nézzetek alaposan után a neten, de megbízható oldalon! (Aki kéri, küldhetek cikkeket a témáról.)


Ahogyan az egészségére ügyelő - és valamennyire igényes ember - nem vesz és fogyaszt fagyasztott vagy konzerv készételeket, úgy (kapszulás) instant/neszkávét sem.

2020. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én találtam külföldön finom instant kávét,de azt itthon nem lehet kapni.
2020. szept. 20. 17:08
 13/15 A kérdező kommentje:
#11 Te (feltételezem) a 3-in:1, 2-in:1 "kávékról" beszélsz,mert az instant kávét főzik-fagyasztják nem raknak hozzá semmit.És igen az íze ,mintha kétszer főzték volna...
2020. szept. 20. 17:21
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#11: hát akkor neked pszichés alapon van bajod a neszkaféval...


Ugyanis az 100% lefőzött kávé, amiből fagyasztásos eljárással kivonják a vizet. Semmi más nincs benne!

2020. szept. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Plusz: abban is tévedsz h a kapszulában nescafe van!
2020. szept. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!