Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Instant kávé meddig áll el...

Instant kávé meddig áll el felbontás után?

Figyelt kérdés
Az enyém kb. 1 hónap után már elég avasnak tűnik. Érdemes lett volna inkább hűtőben tartani (mint 27°C-on)? Öntsem ki?
2021. júl. 18. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nincs semmi baja, pedig fel van bontva december óta és ott figyel a pulton. Pont ma délután "fanyalodtam" rá. (@off: nem tudom, a hidegfront okozza-e, de az amúgy is alacsony (90/60) vérnyomásom a béka segge alá ment, a fejem majd szétszakadt, és a Nescafé-ból csináltam egy gyors tejes kávét)
2021. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jobbulást. 1-2 alkalommal sikerült enyhén nedves kanállal belenyúlnom, ez lehet az oka?
2021. júl. 18. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előfordulhat. Mondjuk arra én is szoktam vigyázni a konyhában, ha valami "dobozost" használok, amit gőz/pára érhet, azt nem zárom vissza azonnal, hanem hagyom egy kicsit "száradni". (olyanokra gondolok, mint pl. nescafé, liszt, cukor, só, fűszerek, száraztészták, stb)
2021. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszönöm. Rémlik mintha már én is szellőztettem volna sót és cukrot. Talán már késő, mindenesetre megpróbálom.
2021. júl. 18. 20:01
 5/6 Phoney ***** válasza:
Eleve rossz ötlet az instant kávét felnyitni, amikor áll a pára a konyhában, és soha ne nyúlj bele nedvessel, egyébként pedig minél rövidebb ideig legyen nyitva, mert a normális páratartalom is sok neki. (Pl. ha kiszórsz belőle egy tálkába, akkor 1-2 napon belül összeáll a nedvességtől.) Ha szárazon tartod, akkor sokkal tovább eláll.
2021. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pont az előbb gondoltam rá, hogy ilyen melegben jóval magasabb a levegő páratartalma. Ezentúl berakom a hűtőbe.

Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 19. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!