Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi értelme van szódagépet venni?

Mi értelme van szódagépet venni?

Figyelt kérdés

Egy szódagép mindennel együtt 16-18 000 Ft. körül mozog, míg egy szénsavas ásványvíz kilója 60-90 Ft. között mozog.


Ha kiszámoljuk, akkor a szódagép 8000 Ft.-ból (ennyibe kerül egy átlagos patron) csinál 60-80 liter szódát papír szerint (magyarul inkább kevesebbet). Szénsavas ásványvízből 80-130 liter fixen kijön ugyanebből az összegből. Tehát ott tartunk, hogy a patron ára még talán-talán kihozható nullára, ha kimaxoljuk a papír szerinti adatot, de a szódagép árát a büdös életbe nem kapjuk vissza, mert ahhoz ugye patrononként többet kéne tudnia előállítani, mint amennyibe a szénsavas ásványvíz kerül.


Tehát akkor mi értelme van szódagépet venni? A szénsavas ásványvíz olcsóbb, ráadásul előre be van keverve, míg szódagép esetén még azzal is vacakolni kell.



2021. szept. 23. 01:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

1. Én még nem találkoztam olyan bolti ásványvízzel, ami akár az igazi szódavíz, akár a szódagépes vizek szénsavtartalmát meg tudta volna közelíteni.


2. Cipekedni se kell.


3. Illetve SodaStreamhez például lehet kapni az összes Pepsi-üdítőhöz (Pepsi, 7Up, Mirinda) való gyári szirupot. Ha elég szénsavat használsz, szinte megkülönböztethetetlen az igazitól. De persze van sok más íz is, amik nem sima gyümölcsszörpök.


De nyilván mindenki tudja, hogy csak marketingduma, hogy ezzel pénzt spórol az ember. Kényelmi termék ez, mint minden más is.

2021. szept. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A SodaStream 35-40 000 Ft.-ba kerül!!! Az még annyira sem hozza be az árát, mint a hagyományos szódagép! Ha megkülönböztethetlen vele a Pepsi, akkor annak sem látom értelmét, hiszen a Pepsi önmagában megvéve olcsóbb.


Az első pontodat egyébként nem igazán értem. A szénsavas ásványvíz ugyanúgy szóda, csak más a neve. Szerintem te az enyhén szénsavas ásványvízre gondolsz, abban tényleg alig érezni a szénsavat.

2021. szept. 23. 02:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A szóda (szikvíz) az, amit a szódás hoz neked hetente és literenként legalább 7g, de inkább több széndioxid van benne. Szódagéppel is lehet ilyen erőset készíteni.


A sztenderd (nem az enyhe) bolti ásványvizekben a sok esetben ennek a fele van, 3 és 5g körüli a legtöbb.


Nem drágább sziruppal a gépes kóla, attól függően, hogy mennyire akciósan veszed a szirupot, vagy olcsóbb, vagy ugyanannyi literenként, mint a bolti palack.


Akinek ez szempont, még azzal is hitegetheti magát, hogy megmenti a Földet a kevesebb PET-palack felhasználásával.


A gép ára meg annyi, amennyi, nem tudom mit háborodsz fel egy olyan termék létezésén amit senkinek nem kötelező megvenni :D 35-40-be a legextrább modell kerül, van huszonpárért is.

2021. szept. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

“ marketingduma, hogy ezzel pénzt spórol az ember.”


Most már nem ez a duma. Hanem az, hogy környezetkímélőbb. Nincs annyi műanyaghulladék, vagy nem kell annyit transzportálni a flakonokat, ahol betétesek.

Plusz vehetsz némely típushoz üvegpalackot is.

2021. szept. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Egyértelműen a környezettudatosság a válasz.


Egy példa: párommal fejenként 3 liter vizet iszunk naponta. Ha palackozott vizet vennék, napi 4 palack fogyna el, az havi 120, évi 1440 palack. És mi csak ketten vagyunk.

2021. szept. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

Egyébként magyarországon még mindig eldobják ezeket a palackokat?


3: érdekes dolog, hogy az extrában mi az extra? Nekem a legolcsóbb van, de azon kívül nem láttam különbséget, hogy másképp néz ki.

Meg egyszer vettem üveget hozzá, és kiderült, hogy a legolcsóbbnak más a menete, így nem volt jó hozzá.

2021. szept. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

KÖRNYEZETTUDATOSSÁG.


És amit már írtak, egyszerűen sima műanyag palackos ásványvizekben nincs annyi szén-dioxid.

És a víz friss benne. Az pet palackokban meg hónapokig áll a víz.

Egyébként egy valamit magára adó kocsma/pub/étterem tuti, hogy szódagéppel, vagy a szódástól hozott gépből adja a szódát a szörphöz/limonádéhoz/vodkához/fröccshöz. Mert más, JOBB, mint a bolti ásványvíz.

2021. szept. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Nekem nincs értelme venni, mert minden másnap jön a szódás és cseréljük a palackokat, így hulladék sem képződik.

De megfigyeltem, hogy az ásványvíz kibontás után, ha nem azonnal isszuk meg az egészet, jelentősen veszít az erejéből, így ha nem lenne lehetőségem helyben szódát venni, biztos vennék szódagépet.

2021. szept. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

A BOLYGORA NEM GONDOLSZ?!??

Aaaa minek is, vedd csak kartonszamra a pet-palackokat.

2021. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez annyira butaság... Ha én nem vásárlom meg a PET palackos vizet, akkor megveszi más. Környezettudatosság csak úgy alakulhatna ki ebből, ha a gyártó nem tudná eladni azt a palackot, amit én nem veszek meg, márpedig tőlem függetlenül nem marad rajtuk áru, ebben biztos lehetsz.
2021. szept. 23. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!