Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Turmix ötlet? Mit mivel...

Noncsi2020 kérdése:

Turmix ötlet? Mit mivel parositsak?

Figyelt kérdés
Eper,meggy,cseresznye,málna, piros és fekete ribizli van fagyonkba. Turmixoljuk akarnék belőle de házit meg sosem csináltam, úgy értem melyik gyümölcs érdemes másikkal keverni. Na meg tejhelyett valamivel higítan mivel lehet. Tej és kefir nem jöhet szóba laktózerzékeny vagyok. Vízzel hígított ittam már de szar volt(vagy lehet bambán csinálták meg)

2021. dec. 25. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Esetleg sörrel...Vagy vannak ezek a növényi alapú tejállagú italok.Például:

[link]

2021. dec. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

De egyébként létezik laktózmentes tej is..

[link]

2021. dec. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amíg nincs valami krémesítő gyümölcsöd, mint a banán, addig vízzel mind rossz lesz. Szerintem növényi tejjel is.

A listádból amik mennek egymáshoz

Málna, piros és feketeribizlik, eper

Eper magában

Cseresznye magában (bár én nem tennem tuemixba nekem az íze ahhoz nem passzol)

A ribizliket magába ne tedd, csak ha édesíted mert ezek elég savasak. Ha banánt teszel mellé akkor se. De pl 1-2 szem datolyával lehet jó.

Eper-málna

Eper-ribizlik

-málna ribizlik

Ahol ribizlik van, azt lecserélheted magában bármelyik fajtára


És magában alatt azt értem, hogy tegyél hozzá minimum egy fél banánt. Vagy ha már van 2 féle gyümölcsöd, akkor csináld tejjel ésvagy tegyél banánt és úgyis jó lesz

2021. dec. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen turmixot akarsz? Sűrű joghurtos, vagy híg, gyümölcslé állagút? Semmi baj nincs a vízzel, de tegyél bele édesítőt is - a boltiakat mindegyiket telekúrják cukorral, ahhoz vagyunk szoktatva, de az általad felsoroltak alig édesek, pláne fagyasztottként. Elég annyira hígítani vízzel, hogy könnyen turmixolható és önthető legyen, nem kell bele fél litert belezúdítani.Az állagot pedig a gyümölcsök adják, ha joghurtot akarsz, kell bele avokádó, banán, ilyesmi.
2021. dec. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2 laktózmentest sem tudom meginni

#3,4 köszi

2021. dec. 25. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Rizstejjel próbáld ki, szerintem annak van a legkevesebb mellékíze. Banán+valamelyik piros gyümölcs+rizstej+cukor. Ha nem akarsz cukrot használni, de édesítenéd, akkor az agáve szirupot ajánlom pl méz helyett. Sokkal semlegesebb az íze és nagyon egészséges.
2021. dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!