Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen szemes kávét érdemes...

Milyen szemes kávét érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Eddig még csak instantot ittam, de koleszos társam megkínált a szemes kávéjából készítettel és rájöttem hogy teljesen más ízvilág.

Ilyen lenyomós szűrős dologgal készítette, nem tudom ez mennyit befolyásol az ízén.

Milyen kávét ajánlotok, ha szeretem a fűszeresebb, csípősebb ízeket?

Kb mennyibe kerül egy jó minőségű kávébab? Azt mondta ha frissen őröljük jobb, ezért babot szeretnék venni.



2022. jan. 11. 00:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
28%
Kézi őrlő és a linkelt upphetta nem kerül 40-be. Otthonra vehet gépit, ha akar, amiből az a legolcsóbb tudtommal. Ezek az én ajánlásaim. A propelleres daráló az nem őrlésre való, csak ezt nehéz nem szakmai fórumon megértetni, mert az évtizedes marketingnek jobban hisz a laikus.
2022. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
79%

21!


A 7. kommentedben egy 37.489forintos daralot ajánlottál. Otthonra a propelleres daralo tokeletes.

Ez nem szakmai fórum, ahol a hasonlóan sznob kollégát próbálod felülmúlni, hanem egy oldal, ahol egy kollégista kért segítséget ahhoz, hogy az instant kave helyett rendes kávét tudjon a koleszban készíteni.

2022. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, propelleres kavedaralom van is, csak attól féltem túl apró lesz és a szűrő nem szűri meg, de akkor kiprobalam és ha működik maradok ennél, köszönöm a válaszokat :))
2022. jan. 11. 14:01
 24/28 A kérdező kommentje:

Egyébként Spar prémium szemes kávét érdemes venni?

Árban nem olyan vészes.

2022. jan. 11. 14:21
 25/28 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell sokáig darálni, és akkor nem lesz apró.

Nem ismerem a Spar kavejat, nem is Magyarországon élek, de általában ezek a saját márkás cuccok nem a csucsminoseget képviselik. Ettől függetlenül még simán lehet, hogy neked illeti fog. Nekem pl az egyik helyi uzeletlanc saját márkás kaveja a legfinomabb nyaranta jegeskavenak. Ha van kis csomagos, akkor vedd azt, próbáld ki. Nekem szemelyszerint az előzőn kívül a Segafredo Intermezzo, a Lavazza qualita oro és a La genovese gran miscela a kedvenceim.

2022. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

én őrölt kávéból sokszor vettem már spar premiumot, mert nekem ilyen presszógépem van és lusta vagyok kézzel darálni bele, szerintem finomak, azért az nem egy sima s-budget)árban is majdnem annyi mint az omnia), úgyhogy gondolom a szemes kávéjuk sem olyan rossz

nem tudom mennyi a költségvetésed, otthon a darálós kávéfőzőbe általában az omnia barista szemeseket vesszük, ezek azért nem olyan drágák, mint a frei és finomak is

2022. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Ikeában vettem szemes kávét, nagyon ízlik, ha elfogyott kiprobalom a spar prémiumot is
2022. jan. 13. 06:23
 28/28 anonim ***** válasza:
64%
Szuper. 🤩
2022. jan. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!