Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A teafilterek címkéjén miért...

A teafilterek címkéjén miért 100°C-os vízzel leöntés van, amikor mindenhol kb. 90°C-ot javasolnak? Nem kéne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Persze gondolom így is sokan csak belelógatják a - jobb esetben forró - vízbe, és kész, mehet az evőkanálnyi cukor...

2022. febr. 1. 17:16
A kérdező szavazást indított:
Szerintem jó ez így
Szerintem is változtatni kéne ezen
24 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mérem a hőfokot 😊
2022. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Annyira ne aggódj ezen a témán, mert az amit a boltokban kapsz tea néven filterben, annak valójában köze sincs az igazi teához.


Ahogy a kávézás sem a Tchibo-nál kezdődik, és a sör sem a Soproninál.

2022. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Filteres teánál olyan mindegy. 100 °C-on forr a víz(normál körülmények közt). Ez egy egyszerű szemmel látható jelenség, a 90 °C-hoz meg méregetni kellen. Ha felforrt a víz, lehet önteni a teára és kész. Nem érdemes bonyolítani.

Egyedül zöld teánál nézek ferde szemmel, ha 100 °C-ot írnak rá, mert ott nagyon nem 100 °C az ajánlott hőfok, hanem inkább 70-80.

2022. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Hát mert kezdő háziasszonyok a fejüket fognák, hogy hogy a francba csináljanak 90 fokos vizet, aztán elkönyvelnék magukban, hogy ők még teát sem tudnak főzni.
2022. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem kell nagyon számolgatni, meg méricskélni. Elég lenne pl. a forrás első jelére (sistergés) kikapcsolni a gázt, vagy levenni a villanyról, ezután várni mondjuk egy percig. Amúgy talán a 200 Ft-os teákban nincs sok tealevél, de a drágábbak teaízűek, és nem hiszem, hogy aromáktól. Biztos jobbak pl. a szálas teák, amik esetleg nincsenek is kiszárítva, de olyan igénytelen vagyok, hogy nekem ez is megfelel, ha évente egyszer teát iszom.
2022. febr. 1. 18:49
 6/14 A kérdező kommentje:
Amúgy utálom, ha valaki a középkategóriás termékeket is leszólja.
2022. febr. 1. 18:51
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

5


Tehát annyira igénytelen vagy, hogy megfelel az ultra gagyi (általad középkategóriásnak hívott, pusztán aromákból álló filléres, teacserjét soha nem látott filter), de annyira igényes vagy, hogy kiírsz egy kérdést, hogy az emberek miért nem akkor öntik le a filtert vízzel amikor a vízforralóban sistereg a víz?


Nos, hogy igényes vagy-e vagy sem azt innen nem tudom megítélni, de hogy sok eszed nincs, az biztos.

2022. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egy kicsit el vagy szállva, nem gondolod? Mindenesetre viszonzom ezt a kedvességet. A kérdéssel kapcsolatban nem mindegy, hogy valami rossz, vagy még rosszabb (a te szemeddel).
2022. febr. 1. 19:20
 9/14 A kérdező kommentje:
Meg mi az, hogy filléres? Írtam árat? Nem mindegyik az a 200 Ft-os kategória.
2022. febr. 1. 19:22
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Én meg azt utálom, mikor egy olyan ember szól le bármilyen terméket, aki egyáltalán nem tudja, hogy mit mond. Mi alapján merészeli eldönteni, hogy melyik a jó minőségű és melyik nem ? Csak az ára alapján rangsorol. A NÉBIH időnként közzétesz bizonyos termékekről objektív listát és csak kiemelném, hogy a mosószerek közt a legdrágább, legmárkásabb termék a lista végén kullogott. Itt meg kémiai labor nélkül lehurrogják ezt vagy azt. Ne játsszuk már az eszünket, ha lehet.
2022. febr. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!