Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leöntöttem a laptopom, 8...

Leöntöttem a laptopom, 8 billentyű nem működik, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemrég leöntöttem a laptopom sörrel (nem sok ment rá azonnal letöröltem) de 8 billentyű azóta se működik. Ez kb két hete volt. Minden más működik továbbra is csak ez a 8 billentyű nem.

Most külső billel használom de ez így nagyon kényelmetlen.

Egy régebbi, refurbished hp laptopról van szó. Szerintetek lehetséges, hogy jobban megéri eladni, és venni 1 újat? vagy jobban jövök ki ha kicseréltetem a billentyűzetet kompletten? Kb 50e volt az egész amikor vettem használtan, túl sokat nem költenék rá.



2021. jan. 6. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha vártál volna néhány napot, megvárod, míg megszárad, akkor működne. Így jártál.
2021. jan. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. alaposan ki kéne tisztítani izopropil-alkohollal. De olyan csinálja, aki tudja, hogy kell szétszedni és összerakni!
2021. jan. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es, az egész világ rohadt sokból kimaradt volna ha a tök felesleges rosszindulatú szarságodat magadban tartod! :)

2-es, köszi! :) Semmiképp nem esek én neki, szervízbe akarom vinni ha új billt rendelek akkor is, csak próbálom belőni megéri -e rá költeni :)

2021. jan. 7. 00:39
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

1-est jelentettem. Az ilyen okoskodásnak semmi helye nincsen itt!


A probléma, hogy a laptop billentyűzetek úgy vannak megcsinálva, hogy azokat egyszer összeragasztják, és akkor az onnantól úgy van. ezzel szervizben nem fognak foglalkozni. cserét ajánlanak majd.

szóval te magad tudsz nekilátni, ha gondolod...

YT-n szoktak lenni jó videók, hátha látsz valami inspirációt!

https://www.youtube.com/results?search_query=repair+laptop+k..


Meg persze várd meg a szerviz válaszát, hátha...


Azt, hogy hogyan tudod kivenni a billentyűzetet, ahhoz meg szintén YT

"laptopod típusa" + assembly

kulcsszóval tudsz keresni.

2021. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hú de szigorú a négyes jelentgető :-)

De szerencsére hogy itt minek van helye, meg minek nincs, azt nem ő dönti el. És még a témában is tévedései vannak. Az én Acer-emben például apró darabokra lehet szedni minden egyes billentyűt, ki lehet alkohollal tisztítani, és szép aprólékos munkával vissza lehet legózni a helyére. Szóval nem reménytelen a helyzet kedves kérdező!

De egy utángyártott billentyűzet is 10 ruppó körül van, tán 5-ért kicserélik. Ha ennyit még megér neked.

2021. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nem is gondoltam, hogy egyesével, az egész cseréjére gondoltam! Hétfőn megyek vele a szervízbe és kiderül :) Köszi, jó hétvégét nektek!
2021. jan. 8. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Kompatibilis billentyűzetet találni lehet nehéz. Cserélni gyerekjáték.
2021. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
vegyél újat. billentyűzetet vagy géped. mindegy
2021. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!