Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyek a normálisabb de még...

Melyek a normálisabb de még olcsó bolti teák?

Figyelt kérdés

Két kategória érdekelne főleg:

Összeségében fekete teák (jöhet mindenféle natúr fekete tea) valamint zöld teák.

Amint elfogy az itthon anyukám által felhalmozott készlet, szeretnék majd venni teát mindennapi fogyasztásra. Max olyan 1500 forint körüli büdzsét gondoltam 100 grammra. Őszintén én a teát általában úgy iszom hogy minimális vízben erős teat csinálok és hígítom sok-sok tejjel. Amiket néztem eddig az az ahmad, dilmah és twingies. Ezektől a markaktol melyik teák elfogadható minőségűek? Jöhetnek nem szupermarketes márkák is, a lényeg hogy minél olcsóbban kapjak normálisnak mondható teát. Ja és csak szálas jöhet szóba, főként az ár miatt is.



2022. febr. 1. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nincs a közeledben csomagolásmentes bolt? Ott olcsóbb a tea, mert ömlesztve veszik, én 10 ezer forint alatt veszem a teák kilóját. Viszem az üvegem, és belemérik.
2022. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van egy. A diófélék árat néztem amikor megnyitottak de minden ilyesmit drágán adnak. Megnezem azért a teákat hátha. Köszi a tippet
2022. febr. 1. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"twingies"? Mármint Twinings?
2022. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen 3-as,csak elírtam😅
2022. febr. 1. 21:43
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Nekem az Earl grey a mániám, rengeteget végigkóstoltam olcsótól a csillagászati összegűig. Meglepő módon a legjobbakat az olcsóbbak közt találtam, pl. Teekanne, Lidl sajátmárkás (szürke dobozos), Sir Morton. Miközben pl.a Teekanne gyümölcsteái szerintem rémesek.

Sima fekete és zöld teából az Alnatura bio jön be. Általánosságban elmondható, hogy zöldből érdemes nem kínai eredetűt venni, mert nagyon szennyezettek. A Twiningsből a kék dobozos bejött, a többi nem, az Earl grey (vajszínű) kifejezetten nem ízlik.

Jók a mülleres szálas fekete teák, tejjel legtöbbet a barackos feketét ittam, illetve a chai-t, de azt eleve tejben kell főzni. Ahmad nem ragadott magával, a Dilmah nekem jó, a zöld teái többször forrázhatók, ami azért jó, mert alapból ez lenne a zöld lényege, de ha nagyon hulladék a tea, akkor már a 2. forrázat "hígított víz".

2022. febr. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!