Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kávét szeretnék inni de eddig...

Kávét szeretnék inni de eddig még soha nem ittam ki milyen kávét ajánlana nekem?

Figyelt kérdés

ápr. 23. 17:38
1 2
 1/16 anonim válasza:
8%
Én sem iszom kávét ám
ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
A macskapiszok kávét.Állítólag az a legjobb.
ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Miért szeretnél kávét inni? Menj be egy kávézóba és kérd meg, hogy kínáljanak neked valamilyen kávét. Egy olyan embernek, aki még nem ivott kávét.
ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

ha szeretnél kipróbálni egy "kávéízű" kávét, akkor az én személyes kedvencem a cortado, így ezt ajánlom. (egyébként általában a baristák is ezt szokták választani egy új kávézó kipróbálása alkalmával)

ha inkább még szoknád az ízét, és kevésbé kedveled a "keserűbb" dolgokat, akkor egy latte-t próbálnék ki először a helyedben vagy esetleg cappuchinot.


viszont, ha arra gondolsz, hogy milyen fajta kávébabból érdemes kávét főzni, akkor a 100% arabicát tudom ajánlani, abból is inkább a világosabb pörkölésű, gyümölcsös ízvilágúakat, esetleg valami közepes pörkölésű 100% arabicát. az én kedvenc kávépörköléseim például ezek:

[link]

[link]


kávézóból pedig azt tudom ajánlani, hogy valami specialty kávézó keress.:)

ápr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
A Maci kávét.
ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre szerintem is egy latte vagy egy capucchino lenne jó választás, azok nem túl keserűek
ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
4# köszönöm szépen, igazából az orvosom ajánlotta, hogy kezdjek el inni kávét mert elég alacsony szerinte a vérnyomásom
ápr. 23. 18:27
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

#7

Az előző kérdésedre válaszoltam, hogy azok a paraméterek, amiket leírtál az nem alacsony vérnyomás.

ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Nescafe 3in1, nekem a barnacukros kedvencem. Én mostanában frei kávét iszok, van aldiba üveges.
ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha bejön a kapszulás, akkor jó szívvel ajánlom a Nespresso termékeit, azon belül én az Arpeggio-t szeretem, jó zamatos, erős, rövid presszókávé.


Ha darált kávét akarsz lefőzni, akkor jó a Segafredo, az Omnia is, de a lényeg, hogy törekedj minél nagyobb %-ban Arabica tartalomra. Jó a Robusta, de csak ha kis hányadában van jelen.

ápr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!