Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A laktózmentes tej ma Magyaror...

A laktózmentes tej ma Magyarországon alap. Még a benzinkutakon is. Máshol miért nem?

Figyelt kérdés
Pl. az USA-ban sincs kb. sehol, még a komolyabb kávézókban sem. Csak zabtej meg mandulatej, esetleg kokusztej vagy szójatej. De én a tejet szeretem, csak a laktózt nem birom, ez mégis sok országban lehetetlen küldetés kb. Miért nincs sok helyen? És minek köszönhető, hogy ez Mo-on szerencsére ma már alapvetőnek számít?

2022. szept. 17. 21:54
A kérdező szavazást indított:
Nem tudom és nem is érdekel
Nem tudom, de engem is érdekelne
Én tudni vélem, válaszban kifejtem
37 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Én Angliában élek, és igazad van, itt is alig látok laktózmentes tejet, növényi tejeket viszont még a sarki kisbolt is tart.


Ennek szerintem egyrészt kultúrális, másrészt etnikai oka van.



Itt a nagyobb ázsiai populáció genetikailag allergiás a tejre, de ők kultúrálisan eleven rizs, kókusz vagy szójatejhez szoktak.


Illetve jóval több a vega meg a vegán, és úgy vannak vele, hogy két legyet egszerre, szolgáljuk ki a vegánt és az allergiást is.

2022. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
65%

Divatos lett növényi tejet inni, még akkor is ha nem vagy allergiás, pusztán az íze miatt.



Az USA tejtermélése meg amúgy ks gázos, nem véletlen hányás ízű az összes csokijuk.

(A tej eltartási problémák miatt ugyanaz az anyag termelődik benne mint amitől a gyomorsav rossz ízű).


Az alap amerikai sajt is elég vacak, kb mint a lapkasajt nálunk, olyan viaszos.


Az amcsi tejet nem kóstoltam, de abból kiindulva hogy a csoki meg a sajt amit gyártanak mennyire kritkán aluli, gondolom a kutyának nem hiányzik az állati tej.

2022. szept. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
24%
Mert más népek nem ilyen csodálatosan szofisztikáltak, mint a magyarok. Nálunk mindenkinek legalább 26 féle allergiája van, másképp nem is ember.
2022. szept. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

3-as, a tejre "allergiásnak" lenni az alapbeállitás.


A laktóz tolerancia a mutáció, amit az észak európai populációban azért alakult ki mert nem volt más energiaforrás télen.


Tessék itt van lebontva, amint látod, pont mi europer népek vagyunk azok akik kevésbé allergiásak a tejre, Afrikában, Indiában pont, hogy kb mindenki az:

[link]


[link]

2022. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Az amerikai tejtermelési- és eltartási problémákról meg a csokijaik hányás-ízéről még nem is hallottam, utána fogok nézni. Na meg ezek után máshogy fogom ízlelni őket.


Nyilván csak annak hiányzik a tehéntej, aki gyerekkorában kapott, megszerette és felnőttkorában alakult ki a laktóz-intolerancia. De mivel ez úgy a felnőtt lakossag kb 30%-át teszi ki, ez egy jelentős piac. Magyarországon legalábbis biztosan. Azon viszont csodálkozom, hogy sok más országban nem. Lehet, h ott gyerekkorban sem isznak tejet és ezért nem hiányzik nekik később, felnőttkorban sem, amikor beáll az intolerancia?

2022. szept. 17. 22:45
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
#2 de jó, hogy nem csak szerintem hányás izüek a csokik ott. Az imádott Hershey´s egy nagy szar.
2022. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Èn Svédországban élek és itt mindenhol van alapból, viszont most Norvégiában voltunk 10 napot nyaralni és nem nagyon volt sehol pl szállodákban, éttermekben vagy kávézókban.
2022. szept. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
A kínai vagy a pakisztáni etnikum generációk meg generációk óta kókusz meg szója tejet iszik, kb annyira lesz nehéz őket rábírni a laktózmentes tejre, mint a mi 70 éves falusi nagymamáinkat, hogy ugyan, disznózsír helyett tessék már kókuszolajjal csinálni azt a rántást. Sok sikert. 😂
2022. szept. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

6, nem, ez európa szerte köztudott tény, van egy csomó cikk róla.

És nem, nem trollkodásként írtam, hogy hányás ízű, tényleg ugyanaz a sav van benne mindkettőben.


[link]

2022. szept. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Itt a hányás ízű csokis cikk magyarul


[link]

2022. szept. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!