Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen savmentes kávék vannak?

Milyen savmentes kávék vannak?

Figyelt kérdés
Refluxos vagyok, és nagyon ég a gyomrom kávé után. Tudnátok valamilyen kevésbé savas kávét ajánlani?

2022. okt. 1. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

[link]


"A koffeint azért tartják számon a reflux lehetséges súlyosbodását okozó összetevőként, mert ellazíthatja a nyelőcső alsó záróizmát, ezáltal megkönnyítve a gyomortartalom visszaáramlását a nyelőcsőbe. Valójában azonban nincsenek olyan nagy, általános érvényű bizonyítékokat felmutató tanulmányok, amelyek azt igazolnák, hogy a kávé, illetve a koffein kiiktatása az étrendből egészen biztosan enyhítené a tüneteket - legalábbis a Gastroenterology and Hepatology útmutatása szerint. Ami viszont biztos, az az, hogy sok minden függ az egyéni adottságoktól és érzékenységtől.



Ráadásul a kávéfajták koffeintartalma is változhat pörköléstől függően, illetve attól függően, hogy milyen esetleges hígításban fogyasztjuk a kávénkat. A világosabb pörkölésű kávéknak magasabb a koffeintartalma, így ezek helyett érdemes sötétebb pörkölésűeket kipróbálni, ha valaki refluxra hajlamos."

2022. okt. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"érdemes sötétebb pörkölésűeket kipróbálni" Az milyen? Márkát tudnál mondani?
2022. okt. 1. 18:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
minnél több a kávészem a csomin annál sötétebb a pörkölése, de ezek erősebbek is
2022. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Nem voltam biztos benne mit jelölnek a szemek, azt hittem koffeintartalma több.
2022. okt. 1. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
minnél sötétebb a pörkölése, annál több a koffein benne
2022. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5 "A világosabb pörkölésű kávéknak magasabb a koffeintartalma, így ezek helyett érdemes sötétebb pörkölésűeket kipróbálni, ha valaki refluxra hajlamos." Most akkor neked vagy az 1-es belinkelt Házipatika cikknek van igaza?
2022. okt. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Béla211 ***** válasza:
Amúgy én úgy tudom, hogy az arabica kávék kevesebb koffeint tartalmaznak és nem is olyan savasak. Mondjuk drágábbak is mint ami robusztából készül.
2022. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tejjel iszod? Mert ha nem, az esetleg segíthet kompenzálni a savasságot
2022. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Általában nem, mert így is hosszú kávét iszom sok vízzel. Bár volt egy időszak amikor tejjel, vagy szójaitallal hígítottam, de nem lett sokkal jobb.
2022. okt. 2. 23:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor úgy tűnik ez nem való neked. Esetleg gabonakávé?
2022. okt. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!