Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi A neve annak a furának...

Mi A neve annak a furának amire régen kicserélték a kávéfőzőben a tölcsért hol lehet beszerezni és tényleg jobb lesz attól a kávé?

Figyelt kérdés
2022. okt. 25. 20:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/143 anonim ***** válasza:
100%
21. Ez így reménytelen.
2022. okt. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/143 A kérdező kommentje:
Nem az. Ahogy ir valaki aki tudja miről van szó megvan a válasz. Amig csak olyanok irnak akiknek fogalmuk sincs az egészről és nekem kellene megválaszolni nekik addig tényeg reménytelen mivel azért tettem fel a kérdést mert nem tudom a választ.
2022. okt. 26. 06:45
 23/143 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél egy új kotyogost. Néhány ezer Forint.
2022. okt. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/143 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! A 19. Szinte az összes belső alkatrész fotóját belinkelte a kotyogósnak. De te az összesre azt írtad hogy nem az.
2022. okt. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/143 A kérdező kommentje:

24 Annak nincs értelme ha veszek egy olyan kotyogós helyett egy másikat amiben ez szintén nincs benne.

25 Ezt nevezik nem hasznos válasznak. Amikor a válaszolónak fogalma sincs mi a kérdés s random belinkel valamit amiben a válasz nincs benne. Ráaádsul te magad is beismerted hogy szinte az összes alkatrészt vagyis nem mindet.

2022. okt. 26. 06:59
 26/143 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul te magad is beismerted hogy szinte az összes alkatrészt vagyis nem mindet."


Azért olyan sok minden már nem hiányzik, pl. csak a porcelánosnak az alsó víztartója. De a leírásod alapján az sem a keresett alkatrész.

2022. okt. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/143 A kérdező kommentje:

Sok minden valóban nem hiányzik csak pl. az amit kérdeztem.

De ha olyan válaszol aki tudja a választ akkor válasz is lesz. Mármint igazi válasz.

2022. okt. 26. 07:16
 28/143 anonim ***** válasza:
93%

Én tudom, - legalábbis úgy gondolom - hogy miről beszélsz, de a nevét nem tudom, leginkább dupla csövű tölcsérnek mondanám.

Gyakorlatilag egy tölcsérből ment lefelé egy szár, az belecsatlakozott egy pici henger alakú, zárt tartályba, amiből kijött a lefelé menő cső mellett egy felfelé menő cső.

A lényege, hogy a lefőtt kávé nem kijön a kiöntőrészbe, hanem visszafolyik a víztartályba és még egyszer átmegy a kávén.

Nekünk is volt ilyen.

Visszagondolva, anno rengeteget gondolkoztam rajta, hogy honnan tudja a folyadék, hogy csak 2x kell átmenni a kávéporon és nem folyamatosan csurog vissza a tartályba.

Nem fogsz már ilyet kapni - legfeljebb valami ószeresnél véletlenül - mert gyakorlati értelme nem sok volt, a második menetben már a kilúgozott zaccon ment keresztül, ami sokat nem emelt az élvezeti értékén és a kotyogó elsőre is jó kávét főz.

Ha neked attól erősebb kell, akkor tegyél bele kevesebb vizet!

2022. okt. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/143 anonim ***** válasza:
85%

30 Tehát a képen látható "csőr", dupla szárral?


[link]

2022. okt. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/143 anonim ***** válasza:
89%

#31

Nem.

A tölcsérhez van ugye a normál szár, ami megy belőle lefelé a tartályba, ennek a végén van egy kis zárt, kb 2 cm átmérőjű, henger alakú kis zárt valami (tartály?) és ebből a tartályból jön ki egy ugyanolyan cső, mint a másik, csak rövidebb.

Sehol nem találtam róla képet a neten, de talán az enyém még megvan, akkor lefotózom. Csak ehhez át kell néznem millió kacatos dobozt, pincétől padlásig.

2022. okt. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!