Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A kávéban van egykis olyan,...

A kávéban van egykis olyan, mint a kábítószer?

Figyelt kérdés

Soha nem fogyasztottam kábítószert, nem is fogok, csak ma már sokan tudják, hogy van olyan drog, amitől jókedvű aki elfogyasztja.


Én minden nap főzök kávét, kotyogós kávéfőzőben, ami ugye erős kávét főz. 3 személyes, tele főzöm és meg is iszom. Amikor megittam, olyan jobb kedvem lesz. A teában, kólában is van koffein, azt ha iszok, semmit nem érzek, mármint ilyen, hogy jobbkedv. Nagyon ritkàn energiaitalt, ha iszok, attól sem, pedig abban is van koffein.

Viszont a kotyogós kávéfőzőbe főtt kávé elfogyasztása után jobb a kedvem mint, ahogy már írtam.


Arra gondoltam, hogy lehet van valami hasonló a kávéban, ami a kábítószerekben, csak ugye minimális, meg a kávé legális.


Igaz ez vagy csak én gondolom, hogy lehet van a kávéban egy kis hasonló mint a kábítószerben, csak ez nem ártalmas?



2023. febr. 4. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Nincs, csak koffein. Ha lenne, nem árulnának kávét.
2023. febr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
A kávé drog, ugyanúgy függőséget okoz.
2023. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
78%
A koffein javitja a keringést, kis mértékben a hangulatot is, ha ezen múlik.
2023. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Attól hogy (enyhe) függőséget okoz, még nem drog. Koffein a teában is van, az is drog? Vagy kevés koffein még nem drog, sok koffein már drog? A cukor szerintem több kárt okoz, mint az a napi pár kávé, fél liter kólában pl. kb. 50g, 50 kockacukor.
2023. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!