Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Lehetséges-e, hogy már 1...

Lehetséges-e, hogy már 1 (vagyis szószerint egyetlen) db energiaital is ártalmas lenne?

Figyelt kérdés
Nem szoktam inni, de valamiért amióta egyet megittam azóta 2 napig szívszúrásom volt és a fogaimon is észrevettem kicsi elváltozást még megfelelö dentálhigiénia mellett is. Lehetséges, hogy ezt akár már 2,5 deciliter is kiválthatja, azaz maradandó károkat okozhat, még ha nem is nagyon, de egy picit föleg, ha valaki hajlamos rá? Magával a koffeinnal igazából nem lenne bajom régen is szerettem inni, de inkább abbahagytam egy pár éve, hogy ne legyek ideges tõle, de múltkor megkívántam egyet egy meleg nyári este az édes íze miatt. Máskor nem szoktam inni, eddig max évi 1szer volt rá példa. Nem kell megnyugtatni, ha tényleg kártékony akár már 1db akkor megbeszélem a fogorvosommal. De õ hozzá csak pár hónap múlva megyek. Rendszeres fogyasztásnál tudom, hogy rossz esetben mit tud okozni, engem csak az érdekelne, hogy a rendszerességgel van-e a baj, mert nem telik el elég idõ a 2 ital között, vagy, hogy ígyis úgyis már rögtön támad a sok pl. sav miatt?

2023. jún. 15. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgaltasd ki magad (na nem az 1db energiaital miatt).
2023. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Elképesztően túlreagálod.
2023. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Mondjuk a cukormentes xixótól fosni szoktam, de hogy a fogaidnak nem lesz baja meg valószínűleg a szívednek sem (1 db-tól) az tuti.
2023. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Viszont, ha nem vagy hozzászokva a koffeinhez, és amúgy is könnyen stresszelő típus vagy, akkor a hirtelen nagy mennyiségű koffein okozhat szorongásos tüneteket. Talán ez indított benned el valamit. Mondjuk ennek sem kellene 2 napig tartania, csak szerintem hirtelen idegállapotba kerültél, és azóta saját magadat hergeled a hülyeségeiddel.
2023. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hogytessék xddd
2023. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mit beszélsz meg a fogorvossal? A tavalyitól meg nem volt baj?
2023. okt. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!