Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért nem hat a koffein?

Miért nem hat a koffein?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem nagyon jól alszom és nem adagolom túl a koffein mennyiséget, sőt, a testsúlyomhoz képest nagyon keveset iszom.

Koffeint se tolom túl, egyáltalán nem függök tőle és van amikor hetekre nem iszom de amikor igen a kávé vagy energiaital meg se kottyan hiába vedelem magamba. Mármint a szivem majd kiugrik a helyéről de az agyamra nem hat, ásítok közben, na ez hogy lehet? Múltkor megittam egy Red Bullt majd elaludtam. Vicc kategória. Régen tök normálisan hatott de manapság.. többet ér ha futok egy kört.


2023. júl. 29. 17:01
1 2
 1/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A fáma szerint az öregember kihívta az orvost, mert nem tudott aludni. Az orvos beadott neki egy kis koffeint. Az öreg így jobban tudott aludni.

Az indoklás is le volt írva valahol, pontosan nem emlékszem, a koffein feljavított valami agyi keringést, ami az alváshoz kell.

Olyan is van, amikor éhgyomorra a kávé nem nagyon hat, de később egy étkezés hatására hirten felszívódik és jól fejbe vág.

2023. júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Van, akire - amikor - így hat. Hallottam nem egy embertől, hogy ha este nem tudnak elaludni, főznek egy kávét, és utána tudnak aludni.

Mikor először hallottam, szimplán hülyeségnek tűnt, de azóta is hallom többektől. Sőt, én is voltam már így többször, hogy fáradt voltam éjszakai munka után, de nem tudtam elaludni, úgyhogy ittam egy kis kávét, hogy legalább valami hasznosat csináljak. Erre elálmosodtam, aztán elaludtam...

2023. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Apám nyugdíjas korában ugyanúgy kelt 5:00-kor, mint amikor még dolgozott. Felkelt, megkávézott, vécézett, majd 5:20-kor már úgy aludt, mint a bunda. Úgy mondta, hogy "megittam az altató kávémat“.
2023. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
[link] lehet a kávéhatás csak placebo
2023. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4

Ez egy nyilvánvaló kacsa.

Én például fiatal koromban használtam koffeintablettát, olyan esetekben és helyeken, mikor nem tudtam kávéhoz jutni. És ugyanaz volt a hatása.

2023. júl. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
mint írom placebo miatt.
2023. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én este szoktam kávét inni ha nem tudok elaludni. Egy fél órára bepörget a kávé de utána úgy be alszok hogy lehetetlen felkelteni.
2023. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A krónikus kialvatlanságot, és egy kizsigerelt szervezetet NEM lehet a kávéval/koffeinnel felpörgetni. Mint ahogy egy egész nap a bányában dogozó igáslovat nem lehet este vágtára fogni.
2023. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kialvatlan, minden nap 8 órákat alszom, plusz nem dohányoztam soha, alkohol is csak alkalomszerűen és nincs kizsigerelve a szervezetem munka által sem.
2023. aug. 1. 15:34
 10/13 anonim ***** válasza:
mert a kávé mérsékelten felpörget utána viszont eszméletlen módon elfáraszt.
2023. aug. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!