Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért kell kihangsúlyozni...

Miért kell kihangsúlyozni mindig, hogy CUKROS üdítő?

Figyelt kérdés

Ez olyan visszás.

Nem mellesleg unalmas is már ez a divat, igazán lecsenghetne.


1. Nincs olyan üdítő, amiben ne lenne cukor, tehát csak akkor lenne értelme kihangsúlyozni, ha lenne "cukormentes" is, de olyan meg valójában nincs, hiába hazudják rá.


2. Felesleges a keresztes hadjárat, a szervezetnek SZÜKSÉGE VAN cukorra. S azt is tudja, hogy mennyire, mert annyit fogsz kívánni. Ezt nem a naplopó tanácsadók fogják meghatározni a saját szervezeted helyett.


3. Aki nem dől be ennek a "cukros üdítő" szédítésnek, és bizony megeszi-megissza, amit a szervezete megkíván, az sem az ördög maga, csak szólok. Simán csak nem lehetett behülyíteni.


Szóval simán üdítő van, és kész. De ha úgy vesszük, nálunk csak simán kólának hívják, és kész (narancskóla, bodzakóla, stb)


2023. júl. 29. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

1. De van.

2. A cukor méreg.

3. Elképesztő mennyiségű felesleges, üres kalóriát lehet bevinni néhány pohár CUKROS üdítővel, teljesen észrevétlenül. Nincs olyan ember, akinek a szervezete megkívánna plusz ezer kalóriát cukros víz formájaban.

2023. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Citromos víz aztán ennyi és kész..Az jobb mint bármelyik cukros vagy cukortalan cocacola és egyebek.Azokat úgy is csak a marketing adja el.
2023. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

1. Azért kell kihangsúlyozni, mert nem csak simán van benne cukor, hanem rohadt sok cukor van benne. A coca colának pl a 10%-a cukor. Lehajtasz egy fél litert, és ettél 50 g cukrot! Borzalmasan sok.


2. Szüksége van rá, de nem ilyen irreális mennyiségekre. Kutatások szerint a mai ember, ha teheti, szénhidrátból, fehérjéből, cukorból többet fogyaszt, mint amire szüksége lenne. Miért? Mert evolúciósan arra vagyunk programozva, hogy ha valamit ma magunkhoz vehetünk, azt tegyük meg, mert nem tudhatjuk, holnap is sikerül-e ételt szerezni. Százezer évekig így éltünk, fogyasztói társadalomban meg száz éves viszonylatban. Vagyis ha azt hiszed, hogy a szervezeted majd valamiből pont annyit fog kívánni, amennyi kell neki, akkor tévedsz. Nézd már meg azokat az elhízott embereket, akik vizet nem is isznak, CUKROS üdítőket meg napi 2 litert, mielőtt ilyen butaságot leírsz.


3. Ha már a behülyítéseknél tartunk, szerinted miért az a nevük, hogy üdítő? Felüdített bárkit is egy pohár szénsavas, cukros lötty? Böfögsz tőle, jó íze van, összeragad a nyálad, igen. De felüdülsz? Ugyan már. Ez a marketinghazugság lényege, hogy azt hiszed, te most üdíted magad. Pedig csak betoltál 4 nagy kanál cukrot, és még csak észre se vetted.

2023. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én még magában is eszem a kristálycukrot. Igen, kanállal. Nem kell hozzá kóla.

Ha meg úgy kívánom, akkor meg a sót is kanállal eszem magában.

Ezért mondtam, hogy a szervezet TUDJA, hogy mit kíván, és mennyit, csak meg kéne benne bízni.


4 nagy kanál cukortól úgy van bef@sva, mintha 2 kg-t mondtál volna, én ennyit együltő helyemben magában megeszek, és megyek tovább.

Meg 50 gramm... nevetséges mennyiségek óriásinak beállítva.


Na, EZ a vicc kategória.

2023. júl. 29. 22:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#1, Bár alapvetően igazad van, az igazság az, hogy a cukor éppúgy méreg, mint a só, a zsír, a hús, a tej, a kávé, a kenyér, a bor, a méz stb., stb. Ha mértéktelenül fogyasztod, akkor káros az egészségedre, egyébként pedig nagyon is hasznos.

A fejlett nyugaton elképesztő kultúrája van a pazarlásnak, miközben emberek milliárdjai alultápláltak. A cukor alapvetően nem méreg, egyáltalán nem káros, csak nem kell belőle fölösleges mennyiséget fogyasztani.

2023. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
50 gramm cukor az a napi ajánlott beviteled másfélszerese, ha férfi vagy, kétszerese, hogyha nő. De mit bánom én, edd tőlem merőkanállal is, ha a szervezeted majd úgy kívánja. Milyen emberek vannak!
2023. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
#4: Most ha valaki ekkora telibert kretén, mint Te, azzal minek álljunk le vitatkozni? Néhány hetente kihányod ide változatlan formában ezt a f#szságot.
2023. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én most írtam ki először.


De akkor ezek szerint nemcsak én gondolom így.

2023. júl. 29. 23:09
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Ne hazudj.
2023. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát már komolyan megnéztem a kérdéslistámat csak miattad, hátha TÉVEDEK, de nincs benne.


Úgyhogy befejezheted ezt a szöveget a hazugságról, köszi.

2023. júl. 29. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!