Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért van az, hogy undorító...

Miért van az, hogy undorító íze van pár üdítőnek a boltból, amik amúgy máskor meg tök jók?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben mivel menhelyre járok, be-beugrok reggelente a boltba venni egy üdítőt(egy olcsóbbat, ma pl 219FT, egy aldi-ról van szó). Elsőnek ezt egy tonic ízű üdítőnél vettem észre, mert egyszerűen szörnyű "műanyag-gumi" ízt véltem benne felfedezni, haverom is megkóstolta és majdnem elhányta magát. Ezelőtt vettem persze ilyet, finom is volt, de ezzel nem tudom mi volt a baj. Legutóbbi alkalommal megint megtörtént ugyanez, viszont egy másik üdítőnél, egy egyszerű citromosnál, ott éreztem a citromot, de ezt az undorító "műanyag-gumi" ízt is.(legalábbis így tudom leírni). Nyilván belelehet kalkulálni, hogy "hát olcsó, mit várok", de engem akkor is érdekelne, hogy mi ennek a valódi oka.

2023. aug. 28. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Sok minden lehet, lejárt a palack szavatosság vagy újrahasznosított műanyagból van, esetleg nem megfelelő minőségű műanyag, de én a helyedben lehet megengednék egy e-mailt a gyártónak ezzel kapcsolatban, hogy mit tapasztaltál. Lehet a gyártás során rontottak el valamit, vagy egyszerűen kioldódott töltés közben a palackból valami.


Ugye azt tudni kell, hogy amit például az ásványvízre írnak rá, az nem a víz, hanem a műanyag palack szavatosságát jelzi.


Az is lehet egyébként, hogy nem volt megfelelően tárolva.

2023. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
88%
Sajnos tapasztalatból mondom, hogy sokszor lehűtik az üdítőket, aztán hagyják felmelegedni…de ezt a folyamatot néha nagyon sokszor eljátsszák. Ezektől a megváltozott körülményektől pedig az üdítő szavatossága is változik. De persze azok is játszanak, amiket az előző válaszoló írt.
2023. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
lehet egy Covid maradványtünet is, sokan nem tudják a kávét meginni azóta mert mellékízt/szagot éreznek, simán előjöhet másnál is
2023. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Aldiban én is tapasztaltam pl. Én a river colájukat szoktam venni és kétszer jártam úgy hogy tök rossz íze volt alig tudtam meginni...

Alapvetően meg nagyon finom, jót szoktam inni belőle! Szerintem gyártás közben lehet valami néha! Néha mindannyian hibázunk!

2023. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja covid minden
2023. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Lejárt a szavatossága!
2023. aug. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az édesítőszert érzed benne, amihez hozzászoksz. Ha sokáig nem iszol, akkor ismét érezni kezded és megint hozzászoksz az ízhez... Ez ismétlődik.
2023. aug. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!